nasiona marihuany

HPS 250 | 8x white widow x big bud

Wyszukiwarka Forumowa:

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0

Jak zawsze pomocny dzieki wielkie ziomek

Poczytałem i stwierdziłem, że mam nawilżacz, także jest 45-60% wilgotności cały czas
I do tego kupie to co2 jeszcze i może nie będzie problemu z tym, że jest 32 stopnie dzieki tym zabiegom. :)

Pytanie tylko odnośnie co2 - co wybrac? Interesuje mnie cos przede wszystkim małego, żeby kolejnej butli nie wkladac bo ja nie mam miejsca.

Najbardziej skłaniam się ku temu:
https://www.growbox.pl/product-pol-3636-Smart-Bag-CO2.html
Taka torebeczka co generuje co2, zawiesilbym sobie ja na gorze boxa i po problemie.
Tylko tam jest napisane:
"5-10m2" -nie bedzie problemu u mnie to zawiesic w boxie 60x60x160? Zawartosc co2 nie bedzie przez to za duza w pozostalych pomieszczeniach?

Są jeszcze jakies tabletki z takich tanszych rowiazan:
https://www.growbox.pl/product-pol-352-Tabletki-CO2-No-Mercy-60szt.html

Ale to juz nie jest tak wygodna aplikacja pewnie jak ta torebeczka zawieszona.

Doradzcie prosba
 

Majki77

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
22
Buchów
0
Jakiekolwiek generowanie co2 poza butla lub palnikiem, ma dzialanie imo symboliczne, moze da sie to jakos zastosowac przy bardzo slabej wentylacji. 31stopni to zwykla temperatura, na dobrym sloncu w lecie jest ok 50 :)
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Tylko jest taki problem ze ja nie wiem jak maja reagowac. :)

No to jak nic się nie zmienia pomimo takiej temperatury to znaczy że nie ma ona ujemnego wpływu na wzrost roślin a jeśli panny nie stoją w miejscu i się elegancko rozwijają to nie widzę problemu :)

Nie wiem szczerze czy luźne jaranko robi się od temperatury, z tego co wiem to luźne albo miotłowate robi się od zbyt małej ilości światła, o temperaturze nigdy nie słyszałem żeby miała jakikolwiek wpływ na zbicie topów, może mnie ktoś bardziej doświadczony poprawi ale raczej temperatura nie ma z tym nic wspólnego
[..] 31stopni to zwykla temperatura, na dobrym sloncu w lecie jest ok 50 :)

na dobrym słońcu w lecie jest też inna cyrkulacja powietrza niż w zamkniętym boksie który stoi w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego nie ma według mnie żadnego sensu porównywać outdora do indoora ze względu na kolosalne zróżnicowanie warunków


Pozdrawiam i dużych topów życzę :)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Nie wiem szczerze czy luźne jaranko robi się od temperatury, z tego co wiem to luźne albo miotłowate robi się od zbyt małej ilości światła, o temperaturze nigdy nie słyszałem żeby miała jakikolwiek wpływ na zbicie topów

Oczywiście że ma, jak będzie zbyt gorąco to szczyty będą rosły miotłowate, sam tego doświadczyłem jak uprawiałem w prowizorycznym boxie gdzie ciepło zbierało się u góry. Górna połowa rośliny same miotły, na dole normalne topy. Zbyt wysoka temperatura negatywnie wpływa też na produkcję żywicy i terpenów.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Oczywiście że ma, jak będzie zbyt gorąco to szczyty będą rosły miotłowate, sam tego doświadczyłem jak uprawiałem w prowizorycznym boxie gdzie ciepło zbierało się u góry. Górna połowa rośliny same miotły, na dole normalne topy. Zbyt wysoka temperatura negatywnie wpływa też na produkcję żywicy i terpenów.

To w takim razie zwracam honor, nie wiedziałem że temperatura oprócz światła ma również wpływ na jakość topów. Ech, ponoć człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera
tak czy siak pozdrawiam i jak najtwardszych kamulców życzę :)
 

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
Jakiekolwiek generowanie co2 poza butla lub palnikiem, ma dzialanie imo symboliczne, moze da sie to jakos zastosowac przy bardzo slabej wentylacji. 31stopni to zwykla temperatura, na dobrym sloncu w lecie jest ok 50 :)

No to jak nic się nie zmienia pomimo takiej temperatury to znaczy że nie ma ona ujemnego wpływu na wzrost roślin a jeśli panny nie stoją w miejscu i się elegancko rozwijają to nie widzę problemu :)

Nie wiem szczerze czy luźne jaranko robi się od temperatury, z tego co wiem to luźne albo miotłowate robi się od zbyt małej ilości światła, o temperaturze nigdy nie słyszałem żeby miała jakikolwiek wpływ na zbicie topów, może mnie ktoś bardziej doświadczony poprawi ale raczej temperatura nie ma z tym nic wspólnego


na dobrym słońcu w lecie jest też inna cyrkulacja powietrza niż w zamkniętym boksie który stoi w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego nie ma według mnie żadnego sensu porównywać outdora do indoora ze względu na kolosalne zróżnicowanie warunków


Pozdrawiam i dużych topów życzę :)

Oczywiście że ma, jak będzie zbyt gorąco to szczyty będą rosły miotłowate, sam tego doświadczyłem jak uprawiałem w prowizorycznym boxie gdzie ciepło zbierało się u góry. Górna połowa rośliny same miotły, na dole normalne topy. Zbyt wysoka temperatura negatywnie wpływa też na produkcję żywicy i terpenów.

To w takim razie zwracam honor, nie wiedziałem że temperatura oprócz światła ma również wpływ na jakość topów. Ech, ponoć człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera
tak czy siak pozdrawiam i jak najtwardszych kamulców życzę :)

Dzieki za waszą pomoc

Chciałem robić na dniach kolejne cięcia dołów i boom boom spray ostatni raz, dlatego pozwole sobie ponowic pytanie:
Jak mi polecacie, usuwac wiekszosc dolnych gałezi które powiedzmy nie są chociaz az tak duże jak 3/4 szczytu? Bo nie chce uciąć za duzo, teraz myślę uciąłem wszystkie których szczyt był niżej niż połowa wysokości głównego szczytu.

A u mnie to gąszcz wiec mało światłą dla dolnych, dajcie znac dokad je wycinac a gdzie juz zostawic dzieki.

Co2 juz w drodze, takze pod koniec tygodnia zrobie ciecia, boom booom, co2 i update ze zdjeciami. :)
pzdr z nl
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Filip, gdzie Twój up, jak tam dziewczyny? Pozdrawiam<shiza>
 

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
Skoro jest chociaż jeden zainteresowany to wstawiam up. :)

21 dzień kwitnienia. 42 dzień w sumie.

W boxie jest 25-27 w dzień a w noc 21-23 stopnie
Wilgotność trzymam na 45-60%. zwykle bliżej 60%.

Jak widać kwitnienie pełną parą. :) Tylko najgorsze jest to, że dostęp nie jest zbyt łatwy i każda roślinka ma inną wysokość. Zobaczcie jedna niżej druga wyżej. Bardzo ciężko to ustawić ładnie, myślicie że duży błąd że jest jak jest?
Wg producenta ta odmiana powinna kwitnać 7 tygodni, ja już mam 3 za sobą - czy realne jest aby za miesiąc były zbiory? :)

Zdjęcia:

Tył i środkowe, te tylne dwie są najlepsze
29.jpg


Przód i środek - te z przodu mniejsze:
30.jpg


I takie zdjecie pod kątem:
31.jpg


Także temperatura i wilgotność ogarnięte, ładnie są przycięte doły. nawet to co2 kupiłem.

To jak myślicie, jest sens je tak równo ustawiać, aby szczyty roślinek były mniej więcej równo? Bo mają bardzo różne wysokości.
Podlewam raz w tygodniu - to jak myślicie - co drugie pod lanie zrobić biotabsami? Bo korzystam z pełnego pakietu biotabs, i wiadomo już raz podlewałem biotbas, potem wodą i teraz zaastanwiam się czy botiabs już czy jeszcze raz woda i za tydzień biotabs bo w sumie ładnie wyglądają.

Pozdro z nl
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Nareszcie się pokazaliście:jaraczz:
Po pierwsze; "Zobaczcie jedna niżej druga wyżej.", moja wskazówka- podłóż "cosik" (np. kostke brukową, deske, co tam masz dostępne) pod podstawkę doniczki w celu wyrównania mniej więcej wysokości szczytów. Mam ten sam problem i tak się ratuje.
Po drugie; "Wg producenta ta odmiana powinna kwitnać 7 tygodni...", przy założeniu, że weg będzie trwał 10 dni, ale tego nie jestem pewien.
Nie myśl o kosie, tylko o grubych, napuchniętych topach<lol> Też się nie mogę doczekać, nie mam co palić, a z ulicy w tej sytuacji nie będe nabywał:smokee:
Po trzecie; ile trwała indukcja u Ciebie? 42dni życia nie równe 21 weg + 21 flo, to tak na marginesie:crazy:
Po czwarte; z używaniem nawozów nie podpowiem, nie doradze, sam się uczę na swoich błędach. Moją drugą uprawę indoor popaliłem nawozami, ten incydent wymazałem z pamięci. Teraz jestem bardzo ostrożny w używaniu nawozów i jestem szczęśliwy z zdrowych panienek i tego Ci życzę:harvest:

I najważniejsze, pewnie od tego powinienem zacząć Gratulacje :spalony: wyglądają za***iście, zdrowe, zadbane i z potencjałem.

Temperaturę opanowałeś, pewnie śpisz spokojnie:pr:

I na koniec, z tego co wyczytałem na forum najwcześniej po 2 tygodniach flo można, czy nawet warto powycinać najniższe odrosty, najsłabiej rozwinięte. Ja tak będe robił.

Podsumowując, fajnie, że wstawiłeś upa, cieszę się, że z dziwuchami idzie dobrze.
Pozdrawiam i zaglądaj częściej, tzn. pokazuj je<peace>

P.S.
Jedziemy na tym samym "koniu" tj. na tych samych dziewczynach i podobnym doświadczeniu:bongo4:
 
Ostatnia edycja:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
no i Jim ładnie Ci to wyjaśnił :pr:

wyglądają na 1 tydz flo za miesiąc nie ma szans..do tego co pisze prod. to podchodz ostrożnie,napisał 7 to będzie 8-9 ;)
ładnie idą więc na spokojnie prowadz je dalej..na koniec zobaczymy ile kwitła
 

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
Nareszcie się pokazaliście:jaraczz:
Po pierwsze; "Zobaczcie jedna niżej druga wyżej.", moja wskazówka- podłóż "cosik" (np. kostke brukową, deske, co tam masz dostępne) pod podstawkę doniczki w celu wyrównania mniej więcej wysokości szczytów. Mam ten sam problem i tak się ratuje.
Po drugie; "Wg producenta ta odmiana powinna kwitnać 7 tygodni...", przy założeniu, że weg będzie trwał 10 dni, ale tego nie jestem pewien.
Nie myśl o kosie, tylko o grubych, napuchniętych topach<lol> Też się nie mogę doczekać, nie mam co palić, a z ulicy w tej sytuacji nie będe nabywał:smokee:
Po trzecie; ile trwała indukcja u Ciebie? 42dni życia nie równe 21 weg + 21 flo, to tak na marginesie:crazy:
Po czwarte; z używaniem nawozów nie podpowiem, nie doradze, sam się uczę na swoich błędach. Moją drugą uprawę indoor popaliłem nawozami, ten incydent wymazałem z pamięci. Teraz jestem bardzo ostrożny w używaniu nawozów i jestem szczęśliwy z zdrowych panienek i tego Ci życzę:harvest:

I najważniejsze, pewnie od tego powinienem zacząć Gratulacje :spalony: wyglądają za***iście, zdrowe, zadbane i z potencjałem.

Temperaturę opanowałeś, pewnie śpisz spokojnie:pr:

I na koniec, z tego co wyczytałem na forum najwcześniej po 2 tygodniach flo można, czy nawet warto powycinać najniższe odrosty, najsłabiej rozwinięte. Ja tak będe robił.

Podsumowując, fajnie, że wstawiłeś upa, cieszę się, że z dziwuchami idzie dobrze.
Pozdrawiam i zaglądaj częściej, tzn. pokazuj je<peace>

P.S.
Jedziemy na tym samym "koniu" tj. na tych samych dziewczynach i podobnym doświadczeniu:bongo4:

Dziekuje bardzo za pomoc,
indukcja -co to? Nie robilem nic takiego i nie wiem co to jest.
Ustawienie - no właśnie tylko wiecie ja już 5 dni temu je tak wyrównałem i minęło pare dni i znowu...
Ale planuje dzisiaj zrobić, tylko po pierwsze zrobie lst konkretniejsze tym dwom bykom z tyłu, bo ja nie mam tyle pudełek żeby reszte podnieść do ich poziomu. :) Także nagne te dwa najwieksze tak aby były równe do niektorych a reszte podniosę na pudełkach.

no i Jim ładnie Ci to wyjaśnił :pr:

wyglądają na 1 tydz flo za miesiąc nie ma szans..do tego co pisze prod. to podchodz ostrożnie,napisał 7 to będzie 8-9 ;)
ładnie idą więc na spokojnie prowadz je dalej..na koniec zobaczymy ile kwitła

Dzieki również, ale wygladają na 1 tydz flo. :eek: :(
Ale 8-9 tygodni to tez nie tak dużo, zostało więc 5-6 - w kwietniu scineczka. :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Indukcja to przejscie z wegetacji na kwitnienie. Z tym liczeniem tygodni do scinki bym sie nie nastawial, bo moze wyjsc 5-6, a moze 7-8 ;)
Jakbys nie dal rady wyrownac przez naginanie to mozesz myslec o polamaniu
 

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
Indukcja to przejscie z wegetacji na kwitnienie. Z tym liczeniem tygodni do scinki bym sie nie nastawial, bo moze wyjsc 5-6, a moze 7-8 ;)
Jakbys nie dal rady wyrownac przez naginanie to mozesz myslec o polamaniu

Dzięki, z tymi tygodniami to tak orientacyjnie, żeby do czegoś odliczać. :)

Powinno dać radę z naginianiem, wczoraj to sobie przemyślałem a dzisiaj się biorę. Łamania wolałbym uniknać, kiedyś łamałem ale to miałem inne odmiany więc różnice były ogromne. Może sie uda z samym naginaniem.

Pzdr z nl
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Indukcja to przejscie z wegetacji na kwitnienie. Z tym liczeniem tygodni do scinki bym sie nie nastawial, bo moze wyjsc 5-6, a moze 7-8 ;)
Jakbys nie dal rady wyrownac przez naginanie to mozesz myslec o polamaniu

Podpisuję się pod tym obiema rękoma.
Filipie, dostajesz rady od których się ucze, chciałbym się uczyć, narazie obserwuje z ostatniego rzędu

Pozdrawiam z fartem:harvest:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół