nasiona marihuany

HPS 250 | 8x white widow x big bud

Wyszukiwarka Forumowa:

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
Dzieki za dobre komentarze :)

Rosna jak szalone po 5+ cm dziennie, nie nadążam lampy podnosić.
Dzisiaj pierwszy dzień flo, w boxie idealnie 60 procent wilgotonosci oraz 29-30 stopni. Jutro przełacze wentylator na drugi bieg to pewnie jeszcze zbije, bo rozumeim, że lepiej by było 27-28 stopni w boxie?

Do tego poczytałem o temacie przycinania dolnych gałęzi - u mnie jest mało miejsca, światło mają tylko te górne, zawsze dolne szły do kosza a może ta energia iść do góry.
Pytanie więc, czy drugi dzień kwitinienia przy mojej wielkosci krzaczkow koło 40-45cm jest wskazany taki zabieg? :) Jeśli tak to przycinać przy samej głównej łodydze?
Przytnę wszystkie te mniejsze dolne gałązki a następnie boom boom spray. Dobry pomysł i czas do niego?

Dajcie znać proszę, to zrobię to jutro czy pojutrze i update :)

Pzdr z nl chlopaki
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Cześć, napiszę jakbym ja zrobił, gdybym je miał (już takie duże):spalony:;
1."...lepiej by było 27-28 stopni w boxie?" - temperatura idealna, włączyłbym drugi bieg w wentylatorze, obserwacja temperatury,
2."...przy mojej wielkosci krzaczkow koło 40-45cm jest wskazany taki zabieg?"- lepiej późno niż wcale..., ja bym ciął,
3."...przycinać przy samej głównej łodydze?"- jeżeli jest możliwość kilka milimetrów od łodygi, mniejszy stres
4."...boom boom spray. Dobry pomysł i czas do niego?"- nie używałem, nie odpowiem.

Pozdrawiam, z fartem szczęściarzu:pr:

P.S.
Fajnie by było, gdyby bardziej doświadczony wypowiedział by się<shiza> mnie już pomogli:jaraczz:
 
Ostatnia edycja:

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Boomboom jest git pryskaj po cięciu zgodnie z instrukcją-3razy w ciagu 6 godzin. Potem preparat może się popsuć i zacząć śmierdzieć. Pozdro.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Tnij dolne i niepotrzebne odrosty to będziesz mieć lepszy przepływ powietrza a i same rośliny nie będą tyle pić. Na dole zachodzi mniejsza fotosynteza przez słabsze docieranie promieni światła więc nie ma sensu żeby roślina te rozgałęzienia niepotrzebnie rozwijała i traciła na nie energię.
druga sprawa ze doły to zazwyczaj popcorn więc kolejna bezsensowna strata Energi rośliny a w późniejszym okresie również i mocy.
podgol ładnie i na pewno będzie dobrze :)

Aha i 29-30 stopni to nie tragedia, ja w lato w dzień mam zazwyczaj podobna temperaturę i dziewczyny nie psioczą. Jeśli jest to stała temperatura podczas pracy lamp to nie martwił bym się teraz, problem będzie gdy przyjdzie lato i gorączki na zewnatrz
 

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
Zaraz update wjeżdża. :)

---------- Post Zaktualizowany 02:07 ---------- Data pierwszego postu 01:51 ----------

UPDATE 4
20.02

WEG trwał 21 dni.
FLO trwa już 5 dzień.


I przypominam to jest 8 plantow na 60x60 :D

Dostały pić ale jest duza wilgotnosc w boxie i bardzo malutko pija 1,5l niecałe na dwie i juz dolem sie wylewa. :)
Kolejna podleweczka juz bedzie biotabsami wg instrukcji.

Temperatura w dzień 27-31 ale 31 to taki max i momentami dosłownie, przeważnie jest 28-30, najczęściej 30.. Wilgotnosc miedzy 50-65% ciezko utrzymac ale staram sie.

Roślinki maja już po 45-55 cm chyba ładnie i zdrowo idą oceńcie sami.

Zdjęcie dwóch ostatni rzędów to jest 5 panien tam z lewej jest wentylator, ale tak wytrenowałem, ze całe miejscie jest zajęte. :)
38.jpg


I zdjecie wszystkich:
39.jpg


Topping za***iście wyszedł, z każdego co zrobiłem dwa młode szczyty rosną, dzieki za tą porade to w chu da do plonu.

Wczoraj robiłem obcinanie dołów i tak w sumie nieśmiało obciąłem bo lepiej mniej jak spierniczyc. Poobcinałem te gałązki które były niżej niż połowa łodygi, powinienem chyba ciut wyzej bo niektore powyżej połowy łodygi maja mało światła też, ale to może za tydzień poprawię.

Poobcinałem też liście, ale tylko te totalnie martwe i odpadajace. Zostawiłem na dołach kilka starych liści, które już lekko są żółte, ale jeszcze nie aż tak bardzo oklapnięte. Dobrze zrobiłem, czy te liście tak samo śmiało golić jak już są trochę zółte?

I po tym poszedł boom boom oprysk i po nim za***iscie stanely na nogi i sie zazieleniłi bardzo lubie ten spray to dużo daje.

I do tego trochę naciągam je zyłkami aby potrzymać te gałązki co opadają oraz ukierunkowac panienki tak aby zajeły całego boxa. Naginam też liście wiatrakowe lekko do dołu albo za gałązki aby odsłonić szczyty, ale to są oczywiscie moje mizerne proby, bo gdzie tam ja marny człowiek z siłami natury wygrac. :)

Chyba mój najlepszy grow bedzie, ładnie sie zapowiada, nawet ta przenawożona na początku świetnie sie odbiła. Obym tylko nie z***ał i bedzie suto. :)

Pzdr z NL
 
Ostatnia edycja:

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
"Filipie z Konopi", wygląda bosko<shiza> Idziemy tą samą drogą i odmianą. Pytamy i stosujemy się do wskazówek. Efekt? Ty masz za***iste Panny, u mnie... sam widziałeś:pl: Pozdrawiam i tradycyjnie z fartem do :harvest:
P.S.
Pokaż te żyłki. Cienka żyłka może uszkodzić łodydgę. Ja zastosuje drut 2,5mm miedziany w izolacji.
 

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
"Filipie z Konopi", wygląda bosko Idziemy tą samą drogą i odmianą. Pytamy i stosujemy się do wskazówek. Efekt? Ty masz za***iste Panny, u mnie... sam widziałeś:pl: Pozdrawiam i tradycyjnie z fartem do :harvest:
P.S.
Pokaż te żyłki. Cienka żyłka może uszkodzić łodydgę. Ja zastosuje drut 2,5mm miedziany w izolacji.

Dzięki :)
Żyłka jest ogrodnicza także na pewno gicior
Kwestia światła mi się wydaje, ale nie mam pojecia o twoich zarowkach wiec sie nie wypowiadam.

AWARIA

COŚ WPIE****A MOJ PIEKNY ŻYWOPŁOT

Proszę zoabaczcie na zdjęcia poniżej:

Na pierwszym zdjęciu dziura w liściu z lewej:
41.jpg


A na tym liść na środku - do połowy upie****ony
42.jpg


Dzisiaj nie miałem czasu ale jutro musze to ogarnac co mam zrobic?
Wyciagnac wszystko, przepatrzec i zabic kreature? I boxa wyodkurzac? Jakies rady co to za chujstwo i jak z tym walczyc na przyszłość?

Jak pomóc pogryzionym panienkom?

Prosze o szybka pomoc i ja dzisiaj popoludniu sie zabieram za to tak nie moze byc tyle sie czlowiek stara i zawsze cos...

---------- Post Zaktualizowany 03:45 ---------- Data pierwszego postu 03:33 ----------

Byłem taki wk***iony ze juz sprawdziłem, ale bez wyciagania bo maja dzień i nic kurde tam nie widac... tylko ja mam gąszcz ciezko wiec cos bedzie tam namierzyc nawet po wyciągnięciu... Jakieś rady jak się pozbyć tego? I co to może być w ogóle - za czym szukac? Ile tego może być jeden czy wiecej. Oprócz tych na zdjeciach jest kilka listkow jeszcze takich, końcówki objedzone.
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
Szukaj pod liśćmi. Tylko patrz dokładnie bo to może być taka gąsienica w kolorze łodyg. Ja kiedyś miałem taką gąsienicę i to nie raz. Ale ja z kolei miałem takie małe dziurki na liściach więc nie wiem czy to to samo. Tak czy siak musisz dokładnie roślinę prześwietlić
 

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
Szukaj pod liśćmi. Tylko patrz dokładnie bo to może być taka gąsienica w kolorze łodyg. Ja kiedyś miałem taką gąsienicę i to nie raz. Ale ja z kolei miałem takie małe dziurki na liściach więc nie wiem czy to to samo. Tak czy siak musisz dokładnie roślinę prześwietlić


Dzieki za pomoc, przerobiłem te linki i tak muszki na pewno nie - wszystkie wyciagnalem i odmuchałem i na pewno nic nie lata

Ogólnie pogryzione są tylko dwie z lewej, najbardziej ta z tyłu, a mniej ta bliżej drzwi.

I wyciagnalem je, odkurzyłem całego boxa - zadnych sladow robactwa.

Przepratrzylem i tez zupełnie nic nie widać. Jedyne co znalazłem to taki biały gil jakby z nosa :D Zobaczcie zdjecie ponizej tylko musicie sie wpatrzyc. Biały eleement znajduje sie z lewej strony pierwszego liscia liczac od prawej.

Usunąłem to papierem, przepatrzyłem, przetrzepałem i przedmuchalem reszte i box wyodkurzany no ku**a mam nadzieje ze to było to, co myslicie?

I jeszcze mam pytanie bo ja juz mam sciane zieleni i te na dole liscie co są nie dostają już światłą praktycznie - żółkną, niektore są już bardzo żółte. Usuwać je czy zostawiac i pozwolic aby roślinka sama zrzuciła?
Mówie o ilisciach, nie o gałęziach, bo te glaezie dolne poprzycinałem.
Pzdr

---------- Post Zaktualizowany 22:23 ---------- Data pierwszego postu 21:44 ----------


Zapomnianie zdjęcie
46.jpg
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Hej. Biały gil, gąsienicy nie przypomina. Zachowaj spokój skoro tylko dwa liście porażone. Pomyśl, gdy będzie więcej o roztworze z czosnku, recepta w linku.
Odnośnie żółtych liści możesz usuwać, a nawet powinieneś, swoje już zrobiły.
P.S.
Po tym liściu widać wigor. Czekam na fotkę całości.
Pozdrawiam<peace>
 
Ostatnia edycja:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
zostaw liście,zrobią swoje i wtedy gdy dotkniesz to odpadną ;a tak szybciej mogą zacząc żółknąc nowe

liście to pownie mechanicznie uszkodzone lub tak ma,wątpie ze robale..gąsinnica to by sie nie pierdzieliła na gryza

ładnie idą
 

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
ELO dzieki za pomoc

Nie zrobiłem zdjecia ale dzisiaj właśnie poszło podlewanie biotabsami wg instrukcji.
Takze update ze zdjeciami jak odzyja po odzywkach. :)

Juz nic nie obgryza takze git.

Zrobilem teraz też wycinke kilku kolejnych dolnych pędów i martwych liści z dołów. Mam pytanie jak mi polecacie, usuwac wiekszosc dolnych gałezi które powiedzmy nie są chociaz az tak duże jak 3/4 szczytu? Bo nie chce uciąć za duzo, teraz myślę uciąłem wszystkie których szczyt był niżej niż połowa wysokości głównego szczytu.

A u mnie to gąszcz wiec mało światłą dla dolnych, dajcie znac dokad je wycinac a gdzie juz zostawic dzieki.
I niedlugo update, ladnie ida no ale sie zobaczy jak to bedzie, dopiero rozpoczynam kwitnienie, dopiero 10 dni od przelaczenia minęło.

I jeszcze pytanie, zaszkodzi roslinkom jak w boxie w dzien jest 30-31 stopni? 31 cały czas dziś. :( Mimo cooltube i przelaczenia wentylatora na wyższy bieg mam taka temperature ostatnio i nie idzie zbic....
Nawilżacz też chodzi pełną parą i wstawiłem drugi wentylator mieszajacy od dołu, także teraz dwa wieja z dołu do góry, na doniczkach sa postawione.
Pozdro

---------- Post Zaktualizowany 06:43 ---------- Data pierwszego postu 01:47 ----------

Właśnie miałem już nawet 32 stopnie, jak zauważyłem to otworzyłem drzwi do boxa - schłodzi sie no ale troche swiatla ucieknie.
Ogolnie to im wyzej podciagam lampe tym wyzsza temperatura, bo powietrze ma chyba mniej opcji do góry uciec
Jakies pomysly jak sobie z tym radzic? Czy takie 31-31 stopnie wplyna mi na plony?
pozdro
 
Ostatnia edycja:

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
A jak dziewczyny reagują a taka temperaturę? Jak nie psiocza to po co kombinujesz, walcz z tym dopiero jak pojawi się problem
 

Filip30

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2019
Postów
59
Buchów
0
A jak dziewczyny reagują a taka temperaturę? Jak nie psiocza to po co kombinujesz, walcz z tym dopiero jak pojawi się problem

Tylko jest taki problem ze ja nie wiem jak maja reagowac. :)
Wiesz 2 ostatnie growy mi wyrosło siano takie rzadkie same liście na galeziach chu*nia totlana i to z tego co wyczytałem przez temperature.
Teraz jest cooltube i lepsza wentylacja, ale i tak mam 31 stopni, wczoraj drugą połowę dnia cały czas było 32. :(

Nie chce zeby znowu bylo siano przez to, mam nadzieje, ze to sie uda tym razem, bo szkoda pracy i inwestycji znowu.
Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół