nasiona marihuany

Osłabienie mocy wentylatora wyciągającego

Wyszukiwarka Forumowa:

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Witam.

Mam pewien problem natury technicznej.
Niedawno zepsuł mi się wentylator wyciągający powietrze z boxa, więc udałem się do sklepu aby kupić nowy.
Niestety okazało się że nie mają takliego samego i omyłkowo kupiłem za mocny.
Rzeczywista przepustowośc mojego filtra do 150m3/h, a wentylatora 235m3/h więc sporo za dużo.
Skutkuje to tym że zapach jednak wydostaje się z boxa.
Czy jest jakiś domowy sposób żeby "osłabić wyciąganie" wentylatora czy muszę kupić koniecznie słabszy?
Zastanawiam się czy jakbym np. zaślepił wentylator od strony wlotu kawałekim szmaty, czy osłabiło by to moc wyciągu?
Ktoś miał podobną sytację i sobie poradził?
 

Cienki

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2019
Postów
83
Buchów
0
jakis regulator obrotow do silnikow na 230 w castoramie czy gdzies tam za pare zeta kupic? chyba najprosciej by bylo
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
[MENTION=90839]Cienki[/MENTION] dzięki wielkie za podsunięcie pomysłu. Przejdę się do lokalnego sklepu z częściami elektronicznymi i sprawdzę czy mają coś po taniości :)
 

Cienki

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2019
Postów
83
Buchów
0
a jak nie to znalazlem na alledrogo za 11 zeta :lol3: wpisz regulator obrotow silnika 230v i cyk fuch mamy to
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Te tanie regulatory zazwyczaj nie zdaja egzaminu, po skreceniu wentylator buczy - musisz sprawdzic jak bedzie wspolgral z twoim. Przytykanie alptu to slaby pomysl.
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Dokladnie. Ja kupiłem regulator obrotów za 120zl do wentylatora ventos czy jakos tak. Równowartość tego regulatora no i bylo tak ze chodził na maksa albo powoli ze nic nie ciągnął i buczał. Tak to juz jest. Ale użyje go napewno do regulacji mojego panelu led na 230v. Mysle ze zda egzamin.
 
K

Kannaland

Guest
Jak wentylator buczy to trzeba kupic regulator z potencjometrem. Jak mialem wenty TD silent to nawet ich firmowy regulator kupiony osobno powodowal ich lekkie buczenie, natomiast z jakims regulatorem z potencjometrem ktory kupilem w hurtowni elektrycznej smigaly idealnie nawet na wydajnosci tak niskiej jak 20%.
 

19zielony90

Member
Rejestracja
Paź 24, 2018
Postów
15
Buchów
0
Siemka Buzz. Nie kupuj zwyklego regulatora mocy albo innego sciemniacza bo wyrzucisz pieniadze w bloto. Wentylatory maja silniki indukcyjne gdzie nie sprawdzaja sie zwykle regulatory. Odpowiednim regulatorem do wentylatorow jest falownik- lecz to koszt od 200zl w gore. Ostatnio kupilem Regulator AR140 przeznaczony wlasnie do silnikow indukcyjnych, za niecale 6 dych masz problem z glowy i go ograniczysz. Wiem bo przerabialem ten temat ostatnio. Oczywiscie jesli masz kase to polecam Falownik bo to precyzyjne urzadzenie przeznaczone do silnikow indukcyjnych i ponoc wtedy silniki w ogole nie bucza podczas regulacj ;) W moim Ar140 poziom halasu tez jest malo wyczuwalny choc ja mam kanalowy 100mm.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Panowie dzięki za rady!
Kupiłem regulator - wygląda jak czasomierz i działa.
Wentylator nie buczy, działa jak należy.
 
R

Rodzilla

Guest
Co dokładnie kupiłeś?? Szukam czegoś do swojego Vents Quietline DUO 100 mm / 75-100 m3/h i nic nie mogę znaleść
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
Też się podpinam pod pytanie. Zwykły ściemniacz nie zdał u mnie egzaminu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół