nasiona marihuany

Słaby wyciąg

Wyszukiwarka Forumowa:

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
Szukałem już na forum ale nie znalazłem więc pytam. Mam połączenie filtr węglowy z filtrem wstępnym (360m3) -} wyciąg 240m3 -} cool tube } no i wylot na zewnątrz boxa. Dopóki nie był założony filtr wyciąg zasysał mało roślin nie powyrywał a teraz dupa. Wyprowadza ciepło z cool tuba chociaż nie do końca tak jak powinien bo temperatura czasem skacze powyżej 30 stopni no i niestety śmierdzi też tym co znajduje się w boxie. Czy jak zdejmę filtr wstępny usprawni to przepływ powietrza ? Czy może dołożyc jeszcze na wylocie wiatrak 100m3 . Pomóżcie bo moja chce mnie zabić za zapach :) dodam jeszcze, że jak włączę wtlaczajacy wiatrak to z namiotu robi się balon
 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Co to za wentylator masz na wylocie ? Dziwne żeby 240m3 nie dawał rady...
 
K

Kannaland

Guest
Kanaly nie masz powyginane? Kazde zagiecie przewodu wentylacyjnego mocno zmniejsza wydajnosc, najlepiej by byly w lini prostej
 

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0




Lewa strona na zdjęciu jest trochę zawinięta ale to od dzisiaj bo panny większe tam porosły i za blisko szczytów było już. Ale problem nie pojawił się od dzisiaj. I mój błąd nie 240 a 214 no ale różnica nie duża .
 
K

Kannaland

Guest
Jakbys wyrzucil filtr z wentylatorem na zewnatrz i cooltube zostawil otwarta z jednej strony to odchudzilbys caly uklad z polowy przewodu co masz tutaj na zdjeciu to by pomoglo w przeplywie powietrza, warto sprawdzic pare opcji. Jak filtr pojdzie na koniec to ta gabke z niego tez bedziesz mogl sciagnac bo bedzie niepotrzebna.

Edit: Jak da rade filtr z wentylatorem postawic w pionie na dachu boksa w tym otworze na przewod to tez bedzie lepiej szlo niz jakby lezal na boku bo unikniesz kąta 90 stopni co tez przepustowosc zmniejsza.
 

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
Myślałem o tym ale na forum wyczytałem że temperatura z hps zabija szybko wyciąg bo jednak go trochę przegrzewa
 

Cienki

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2019
Postów
83
Buchów
0
za slaby ten wentyl na ten filtr cos mi sie wydaje albo jest zapchany
 
K

Kannaland

Guest
Myślałem o tym ale na forum wyczytałem że temperatura z hps zabija szybko wyciąg bo jednak go trochę przegrzewa

Teraz Twoj wyciag pracuje w temperaturze 30 stopni wiec nie wydaje mi sie by bylo gorzej jak bedzie poza boksem.
 

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
Dobra jutro spróbuję zrobić tak jak mówisz zobaczymy jak to będzie hulać .
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Przerabialem kilka ustawien z jednym obiegiem i srednio to zdaje egzamin. Jak mozesz dolozyc ten 100m3 to zrob osobny obieg do cooltube, a ten wyciag co masz podlacz do filtra.
 
K

Kannaland

Guest
Dobra jutro spróbuję zrobić tak jak mówisz zobaczymy jak to będzie hulać .

Tak jak masz teraz to masz 3 x kąt 90 stopni wiec najmniej optymalne ustawienie dla wentylacji. Dopilnuj tylko zeby łaczenia byly szczelne a wlot powietrza do boxa jak najdalej od miesjca w ktorym tuba bedzie zaciagac powietrze, zeby nie wyszlo ze tuba bedzie Ci zabierac bezposrednio powietrze z wlotu bo to bez sensu. Mozesz takiej ewentualnosc zapobiec dajac dobry mieszajacy wiatrak, albo na wlocie do tuby jednak zostawic troche tego przewodu ale skierowac go pod mniejszym kątem niz 90 stopni w górę.
 

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
Zrobiłem tak jak proponowałes na dachu wyrósł grzybek (filtr węglowy) do niego podpięty wyciąg w namiocie wszystko wisi pionowo zapach jest wyciągany ale temperatura nadal utrzymuje się w okolicach 30
 

Cienki

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2019
Postów
83
Buchów
0
Zrobiłem tak jak proponowałes na dachu wyrósł grzybek (filtr węglowy) do niego podpięty wyciąg w namiocie wszystko wisi pionowo zapach jest wyciągany ale temperatura nadal utrzymuje się w okolicach 30

masz swiezy dolot powietrza z zewnatrz czy obieg wewnetrzny w pomieszczeniu? cos mi sie wydaje ze ten wentyl jest za slaby. sprobuj jeszcze konfiguracje filtr potem ventyl potem cooltube i na zewnatrz z powietrzem. tak jest niby poprawnie.
 

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
Przeczytaj uważnie mój pierwszy post i będziesz wiedział, że właśnie taką konfiguracje miałem od początku. Zaraz biorę się za zrobienie osobnego obiegu dla cooltube i to może rozwiąże problem raz a dobrze . Pozdrawiam
 

Cienki

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2019
Postów
83
Buchów
0
Przeczytaj uważnie mój pierwszy post i będziesz wiedział, że właśnie taką konfiguracje miałem od początku. Zaraz biorę się za zrobienie osobnego obiegu dla cooltube i to może rozwiąże problem raz a dobrze . Pozdrawiam

wiem przepraszam zapedzilem sie i nie moglem edytowac posta. oczywiscie ze widzialem twoj setup . mea culpa.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół