nasiona marihuany

Karpie na kanale

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
ostatnio dwa razy byłem na rybkach :D

w sobotę złowiłem 6 karasi jeden z siatki jakoś uciekł ...
ale i tak reszta karaśków potem trafiła do wody :D


a dzisiaj też krótko pracowałem więc uderzyłem na rybki
niestety praktycznie 0 brań tylko po 3 godzinkach było kilka brań i tym sposobem złapał się karaś i prawdopodobnie to chyba jest płotka? poprawcie mnie jak się mylę ... miała 38cm ;] a obie ryby ważyły 1,60kg przed odjazdem poszły do wody :D chociaż miałem chęć zasmakować tej płotki ;]



 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
Śliczne rybki<lol> fajnie ze je wypuszczasz niech sobie pływają stworzonka


Pozdr<joint>
 

doniwanesko

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2009
Postów
547
Buchów
6
Panowie, polecam wam, okolice Sławy, a jeżeli ktoś z Was mieszka bliżej morza, to ŁAZY..mierzeja, z jednej strony jezioro wielkie a kilometr w drugą strone morze.
naprawdę polecam skoczyć tam na wakacje. zanęta na płoć, białe robaki i wyciągamy co chwile płoć giganta około kilogram sztuka. tam nie ma zmuły. non stop coś się dzieje, jednak musicie zaopatrzyc się w PZW w specjalną kartę (koszt kilkudziesięciu złotych) która pozwala łapać w tamtych rejonach. pozdrawiam zapalonych wędkarzy!

w rejonach Łaz (wiocha niedaleko mielna) ludzie biją rekordy co do wyciągniętych sztuk:)
 

Trepanator

owner
Weteran
Rejestracja
Wrz 25, 2007
Postów
722
Buchów
17
ostatnio dwa razy byłem na rybkach :D

w sobotę złowiłem 6 karasi jeden z siatki jakoś uciekł ...
ale i tak reszta karaśków potem trafiła do wody :D


a dzisiaj też krótko pracowałem więc uderzyłem na rybki
niestety praktycznie 0 brań tylko po 3 godzinkach było kilka brań i tym sposobem złapał się karaś i prawdopodobnie to chyba jest płotka? poprawcie mnie jak się mylę ... miała 38cm ;] a obie ryby ważyły 1,60kg przed odjazdem poszły do wody :D chociaż miałem chęć zasmakować tej płotki ;]


Bardziej podobny do Jazia
płoć ma większe łuski i czerwoną tęczówkę oka ,a jaż żółtawą

100%pewnođci,że to jaź[Leuciscus idus]
 
Ostatnia edycja:
T

Tusonik

Guest
Yhym, to jaź :) Ale tak nad wodą to ciężko skumać od razu. Pamiętam, jak kiedyś nie wiedziałem jak wyglądają bolenie, myślałem, że nałapałem uklejek a to małe bolki były, dobrze, że kolega powiedział, to od razu wypuściłem, bo jakby mnie kontrola złapała to nie było by fajnie.
 
Ostatnia edycja:
T

Tusonik

Guest
Kolega wziął jedną rybe, wskazał na pyszczek i mówi: takie duże paszcze maja tylko bolenie :D W sumie racja, mogłem sam na to wpaść, w końcu bolenie to drapieżniki i mają duże pyski.

A jelce faktycznie też bardzo podobne.
 
D

delete

Guest
jaka według was jest najlepsza przyneta na karpia lub Lina??(w sumie ta sama rodzina ryb)
bede niedługo łowił a z ryb z rodziny karpiowatych to ja nie degustuje i dopiero bede zaczynał je łowic wiec pytam sie co polecacie
 
D

Donie Darko

Guest
Kukurdzya, kulki proteinowe. W googlach masz tego w pyte poszukaj to nie boli i nie chodzi tylko o sprawy zwiazane z mj.
 
D

delete

Guest
a na glizdy zwykłe dobrze łąpia czy trzeba cos lepsze kołowac??
 
G

Guest

Guest
hehe karpie to troche inna bajka niż liny itp...

naprzykład ja Karpie najczęsciej łowię na zanętę kupną np.
Marcela van den eynde red
dodaje do niej pokruszonego roztopionego na pastę pelletu halibut jakies 30-40%
dodaje też gotowanej twardej dużej kukurydzy jakies 10% oraz nasion konopi 15%
na koniec dodaję olejku owocowego lub rybnego kilka mililitrów
tak przygotowana zanęta najlepsza jest na The Method ;]
wszystkie dodatki dodaję na oko a % napisałem w przybliżeniu bo to zależy od konsystencji zanęty a mieszanka owocowo rybna czasami nad wodą potrafi zdziałąc naprawde dobry efekt chociaż nie zawsze ... trzeba róznie kombinować zalezy na co karp ma ochotę ;]

na przynętę na włos zakładam albo kulki albo pelet halibut

a oto efekty ;]
 
D

delete

Guest
o ku**a człowieku ładna sztuka! zazdroszcze ci! mam nadziej ze ja tez cos podobnego kiedys złapie choc to trudne bedzie.
wazyłeś ile miał ten kolos??
 
G

Guest

Guest
niestety nie mam wagi ale go zmierzyłem miał 80cm długości, ale coś koło 15kg we dwoje musielismy go do wody wpuszczać bo w pojedynkę się nie dało a szkoda by było go upuscic na glebę ...
 
B

Beria

Guest
admin ta twoja rybka 38 cm na poprzedniej stronie to mały jaź na bank. bez dywagacji.

karpi nie łowię, jakoś mnie to nie kręci. ;)
 
G

Guest

Guest
już nie łowię innych ryb niż karpie nawet sprzet juz se sprawiłem wyłacznie karpiowy ;p
nie ma to jak nocka przy dobrym paleniu i dobrych braniach karpi :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół