nasiona marihuany

Karpie na kanale

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
W ostatnim czasie z kumplem postanowiliśmy następny raz wybrać się na naszą niedawno odkrytą miejscóweczke karpiową na kanale niedaleko Bruxeli. Byliśmy tam tylko dopiero trzy razy. Za pierwszym złowiliśmy karpia 50 centymetrów, karasia 38centymetrów i krąpia 30 centymetrów,pogoda też była piękna, niebo było bezchmurne, ciśnienie w granicach 1015hpa a wiatr zachodni.

Zdjęcie z 1 wypadu nad kanał w poszukiwaniu karpi
Karp, Karaś i Krąp
orig_IMG_3664.jpg


Będąc nad kanałem po raz drugi także na tej samej miejscówce, zarzuciliśmy delikatnie wędki i usiedliśmy spokojnie na dość lekkim zakręcie kanału, niestety ale w ten dzień, nie dopisało nam szczęście ani pogoda, ciśnienie chyba też było strasznie wysokie blisko 1025hpa, po prostu wielka lipa. Nawet nic nie złapaliśmy, wędziska jak zaklęte stały podparte pół dnia i nawet ani razu nie drgnęły, więc po kilku godzinach złożyliśmy sporzęt i wyruszyliśmy w drogę do domu z pustymi rękoma ;].
Dzisiaj dzień był stanowczo inny już od samego poranka gdy tylko się obudziłem i otworzyłem oczy, miałem przeczucie że dziś na pewno rybki będą miały chęć brać ;D. Wczoraj jeszcze pod wieczór wyruszyłem do sklepu wędkarkiego i zaopatrzyłem się w zanętę na karpie, kuku w puszce, kolorowe robaki, drobny 2-3 milimetrowy pelet i grubszy 10 milimetrowy. Pelet na hak nie zabardzo się nadawał, przynajmniej ten który kupiłem szybko się rozpuszczał albo się łamał i spadał z włosa lub z haka. Rano jeszcze tylko dogotowałem trochę kartofelek które nad wodą posłużyły mi za dodatek sklejający do zanęty. Na hak czasami zakładałem pelet 10mm, raz kukurydzę z białymi robakami, ale mogę stwierdzić że kuku jak i pelet miały podobną skuteczność. Kule zbitej zanęty w koszykach zanętowych, dla uzyskania lepszego efektu maczałem w rozpuszczonym pelecie[papka] co chyba bardzo dobrze skutkowało na brania bo ziomek obok raczej wogóle nie maczał i miał owiele mniej brań.Karpie łowiliśmy z kumplem za pomocą popularnej metody zwanej po angielsku "the method" czyli po polsku "Metoda". Łowienie karpi za pomocą metody wymaga najlepiejh specjalnego koszyka zanętowego do tej metody ale można użyć i zwykły. Oblepiamy cały koszyczek zanętą a z jego boku wtykamy naszą przynętę[kulkę proteinową, pelet, kukurydzę] tak aby nie wypadła dopóki koszyczek z zanętą nie dopłynie do dna. Do przynęty na włos czy haczyk[jeżeli stosujemy włos nie można wbijać haka w zanętę tylko włożyć w nią włos z przynętą] najlepiej dodać steropian albo piankę, gdy nasza przynęta nie jest pływająca ponieważ główna zasada działania "the method" polega na tym iż koszyczek zanęty opadając na dnie a następnie powoli się rozpuszczając tworzy chmurę zanętową do której podpływają karpie i ją dodatkowo rozbijają po czym z kuli zanęty uwalnia się przynęta która wcześniej byłą tam przyklejona która uwolniona płynie w górę. Ostrożne Karpie widząc to atakują przynętę...

Efekty niedzielnego[10 maja] wypadu na karpie:
Karp 58cm
Karp 53cm
Karaś 34cm

orig_ryby2.jpg
 
G

Guest

Guest
nie ważyłem ich ;]
niestety nie posiadam wagi ;] ale około 3kg
wagę nie długo będę musiał sobie sprawić
 

Mr.Ganja ''

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 27, 2009
Postów
1,186
Buchów
1
no ze 2kg uwieże ale nie 3 sprzedawałem karpie z kumplem w świeta i mam wage w oczach ;P

Poza tym bardzo ładne rybki graty
 
Y

ytergh

Guest
Nieźle ;)
Brat też kija moczy :D
Nieraz większe sztuki przywoził :p

Adminie, looknij na PW :p
 
G

Guest

Guest
hehe ja dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkowaniem ... ;]
to mój pierwszy sezon ;]
 
Y

ytergh

Guest
aaa ;)
To nieźle ;P
Wnioskuje że łowisz na rzece?;>
U nas do rzeki to daleko bo jakieś 70km
A brat łowi od kilkunastu lat :D

adminie, o PW przypominam :D hehe
 

PeyPey

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2009
Postów
1,635
Buchów
0
hehe ja dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkowaniem ... to mój pierwszy sezon
No i niezłe początki!...metody, koszyki...
Ja zaczynałem jak miałem jakieś 6 lat. I ukleje się łapało na bambusa<rotfl>. Ale za***iście miło wspominam tamte czasy. Do dziś w piwni u rodziców mój bambusik stoi. Może kiedyś go wypróbuję raz jeszcze...ale była by jazda!

Karpiki polubiłem łowić jakieś dwa lata temu.

Fotka ostatniego.



Złapany jakieś 3 tyg. temu. Chwilowo nie było czasu na przyjemności ale zamierzam, być może jutro odkurzyć sprzęcicho.
Pozdro!

Wnioskuje że łowisz na rzece?
Przecie napisał, że na kanale...
 
Ostatnia edycja:
G

Guest

Guest
Ładny karpioza PeyPey
a ja dziś znowu byłem na miejscówce na kanale ale niestety lipa znowu jak .... hehe nic niuebrało tylko jak zajechaliśmy wziął jeden węgorz 35cm którego wypuscilismy, ale tak połkną haczyk że ledwo go wyjełem może z 8-10 cm od małego pyska
 

PeyPey

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2009
Postów
1,635
Buchów
0
karpie w rzece ?
Nie ma w tym nic dziwnego.

a ja dziś znowu byłem na miejscówce na kanale ale niestety lipa znowu jak ....
...a ja zrezygnowałem...pogoda po***ana raz kropi to znowu słońce błyska, teraz znowu grzmi ...musi się troszkę ustabilizować.
Tak mi dałeś do myślenia; że może, na tego węgorza wieczorem spróbuję:freak:.
Miejscówkę mam; rzut beretem.
 
G

Guest

Guest
hehe dzisiaj znowu sie wybralem na dwie godzienki to niestety jedne branie było jedynie i to akurat 5 minut przed odjazdem ale karpik został wyciągnięty i wypuszczony ... :D

fotka :D






W następną sobote zostaje juz otwarty sezon na szczupce :D wreszcie:D
 

PeyPey

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2009
Postów
1,635
Buchów
0
W następną sobote zostaje juz otwarty sezon na szczupce wreszcie
A gania coś na tych kanałach? Widziałeś żeby ktoś, coś próbował łapać. Z tego co ja wiem to o szczupca ciężko. Prędzej sandacz i okoń.
Też łapie na podobnych kanałach i ze szczupakiem się jeszcze nie spotkałem.
W Holandii owszem. I to niezłe sztukaski.
 
G

Guest

Guest
spotkałęm raz polaka i mówił ze rok temu na tym kanale wyciągną 4kg szczupaka
ale na szczupaka i okonia jadę gdzie indziej nad jeziorka zaporowe :D
niedługo zamawiam pontonik kolibri i jakąś echosondę :D musze pobadac te zaporówki :D
 

PeyPey

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2009
Postów
1,635
Buchów
0
Daj namiary na te zaporówki.
...To prywatne? Płaci się coś dodatkowo, czy zwykłe zezwolenie starcza?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół