nasiona marihuany

Nawóz z pokrzyw?

Wyszukiwarka Forumowa:

Raposkoczek

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2009
Postów
91
Buchów
0
Witajta :p
Mama mi podpowiedziala, ze dobrym nawozem jest wyciag z pokrzyw :| Tak sobie mysle, czy by nie zastosowac tego u swoich roslin, tylko widzicie, moje rosliny maja dokladnie miesiac od kiedy posadzilem ziarenka, czy to nie za wczesnie na takie "dokarmianie"?
Prosze o rade :)
 

Trusarz

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2008
Postów
84
Buchów
0
Jak najbardziej polecam, ja biore kilo kroje, wrzucam do wody i gotuje jakies 10 min- odcedzonym naparem podlewam najpierw a reszte zielska wrzucam do butli i zalewam wodą, aż się przekisi przez 2 tygodnie z dopływem powietrza. Ja też się dowiedziałem od matki, która z kolei dowiedziała się od sprzedawczyni sadzonek pomidorów;] Duża zawartość azotu i żelaza (dobre na żółkniejące liście) ;]
 

Raposkoczek

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2009
Postów
91
Buchów
0
I nie za wczesnie bedzie jak podleje tym sadzonki ktore maja dopiero miesiac? nic im nie bedzie?
 

gienerałchujogłowy

Active member
Rejestracja
Mar 5, 2009
Postów
30
Buchów
0
kurzak

a jak podleję krzak kurzym gow.nem rozrobionym z wodą. to także dostarczę azotu swojej roslinie? bo mam zżółknięte lesicie od dołu ...

passiony 1.5 miesięczne

:harvest:
 

mirekaaa

Member
Rejestracja
Lip 6, 2007
Postów
22
Buchów
0
Niewiem co daje ci gotowanie pokrzyw i czy czasem nie z ubarza to nawozu , ja zrywam pokrzywy i wpycham jej do 5l butli plastikowej , nalewam wody i czekam dwa tygodnie aż mi to zgnije, tym podlewam raz w tygodniu moje roslinki , roslinki ładnie sie rozwijają i są zielutenkie, niema żadnych zółtych lisci

displayimage-25960.html


https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage-25960.html
 
Ostatnia edycja:

Lomu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 20, 2007
Postów
1,694
Buchów
13
Podobno taki wycią z pokrzyw jest dobry,można nawet pryskać pózniej rośliny działa też oadobujczo,ale osobiście nie sprawdzałem;]
 

bred

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2009
Postów
58
Buchów
0
przygotowanie nawozu:1kg pokrzyw na 10l wody odstawic na dwa tygodnie roslina bedzie miala juz ponad 45 dni po takim czasie mozesz ja spokojnie zaczac nawozic przygotowany nawoz rozciencz z woda w skali 1 do osmiu po czym mozesz swobodnie je podlewac nawoz taki zawiera duze ilosci wapnia zelaza i azotu +wit a i b ciezko jest przedobrzyc z tymi pierwiastkami
 
U

Usunięty 11671

Guest
otwarta butelka musi byc <rotfl>

EDIT: i z tego co wiem taki nawoz zakwasza moze do tego dosypac jeszcze dolomitu??? Po 2 tyg napewno by sie rozpuscil
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bred

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2009
Postów
58
Buchów
0
masz racje zeby zneutralizowac ph wystarczy dodac troche kredy nie kazdy wie co to dolomit
 

frugo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 31, 2008
Postów
735
Buchów
5
"W maju można przygotować gnojówkę z pokrzywy. Używamy roślin, które jeszcze nie kwitną. Świeżo zerwane tniemy, wrzucamy do pojemnika i zalewamy wodą w proporcji 1 l wody na 200g pokrzywy. Nie przykrywamy szczelnie, aby był dostęp powietrza, stawiamy w cieniu na dwa, trzy tygodnie. Codziennie mieszamy. Gdy zmieni kolor na ciemnozielony, rozcieńczamy gnojówkę wodą (1:10). Używamy do podlewania i oprysków. Gnojówka jest przydatna w walce z mszycami i przędziorkami. A na pewno jest bogatym w azot nawozem, co poprawia kondycję roślin"

:yeahh:
 
U

Usunięty 11671

Guest
I jeszcze jedno pytanko czy taki nawoz mozna przechowywac:LOOL:
 

phablow

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2009
Postów
53
Buchów
0
im dłużej będziesz przechowywał tym więcej rozłożonych składników w niej będzie. no chyba że zacznie gnić albo pleśnieć ale to chyba w h*j czasu musiałoby minąć
 
U

Usunięty 11671

Guest
Myslalem zeby wyciagnac te pokrzywy i przechowywac na in czy dalo by rade potrzymac go z 2 3 misiace??:pr:
 

bonhart

New member
Rejestracja
Maj 22, 2009
Postów
3
Buchów
0
A ja troszkę inny przepis znalazłem.Z pokrzyw wyrzucamy nasiona i korzenie zostawiając same liście i łodygi(po cholerę ma nam obok krzaka wyrastać ustrojstwo).1kg pokrzyw zalać 10l wody.Po miesiącu nawóz gotowy do użytku.A propos pokrzyw to doczytałem też dobry myk przed posadzeniem.Do dołku w którym posadzimy roślinkę dajemy pokrzywy(pewnie lepiej żeby były pomoczone chwilkę np. dobę),następnie cienką warstwę ziemi i dalej już normalnie.Jak roślinka dobierze się troszkę niżej z korzeniami to będzie miała dobrą odżywkę
 
U

Usunięty 11671

Guest
Mam 10 butelek po 0.5l zrobionych na indoor i ponawiam pytanie czy w szczelnie zamknietym pojemniku moze to zgnic lub za bardzo sfermentowac???

Dodam ze przy przelewaniu ochlapalem sie :pl: i przez 20 min nie moglem pozbyc sie z rak strzasznie ochydnego zapachu naprawde trzeba przy tym uwazac porzygal bym sie z 3 razy prz przelewaniu :zjarany:

Teraz tylko zostalo przetestowac to na moim WWxBB:pr:

A to fotka tego specyfiku dodam ze robilem ten nawoz w 5l butelka byla gdzies do polowy zapchana pokrzywami:yeahh:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół