nasiona marihuany

Mikrobox / pcbox

Wyszukiwarka Forumowa:

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Witam, mam takie pytanie, jakie polecacie odmiany do boxa, którego wysokość wynosi 40cm ?. Rozumiem, że LST to mus, że doniczka nie może być za duża, może jeszcze jakieś rady i propozycje konkretnych odmian, które nadają się pod MIKRO hodowle?. Może jakieś szczegóły, typou jaką zastosować doniczkę, czy jak posługiwać się oświetleniem, by ograniczyć wysokość do minimum?.

Mój box to 60x60 podstawa i 40cm wysokość.

Zaznaczam, że nie mam możliwości na wyższego boxa, i nie interesują mnie odmiany, które nie wejdą do PCBOXA.

---------- Post Zaktualizowany 17:19 ---------- Data pierwszego postu 17:00 ----------

Dla zainteresowanych w zakończonych fotorelacjach trafiłem na użytkownika Jack Sully
Nasiona:
1x CreamCaramel x Auto AK ze sklepu Pechy.pl

1x Automatic Amnesia x Automatic G13 ze sklepu gnomesgarden.ie

Wzhodowane w pcboxie, z okazałym plonem
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/97335/IMG_20181026_153913.jpg
 

Myoghi

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2017
Postów
200
Buchów
1
Przy takiej wysokosci boksa polecam zrobic doniczke na wymiar zeby miala chociaz z 4 litry pojemnosci. 60/60 to bardzo duzo ja w boksie 30/25 mam dwie rosliny w tym amnezje xxl. Wydaje mi sie ze prawie kazda odmiane da sie upchac do mikro tylko trzeba dobrze rozplanowac trening. Jesli interesuje cie mala roslinka to mialem kiedys duck foota auto.
 

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Przy takiej wysokosci boksa polecam zrobic doniczke na wymiar zeby miala chociaz z 4 litry pojemnosci. 60/60 to bardzo duzo ja w boksie 30/25 mam dwie rosliny w tym amnezje xxl. Wydaje mi sie ze prawie kazda odmiane da sie upchac do mikro tylko trzeba dobrze rozplanowac trening. Jesli interesuje cie mala roslinka to mialem kiedys duck foota auto.
Dziękuje bardzo za odpowiedź, docelowo w tym boxie chciałem posadzić 4 krzaki, kupić 4 doniczki 14l kwadratowe bo mają ok 29cmx29cm i po wysokości uciąć je o powiedzmy np. połowę. Zostawiając właśnie, nie wiem ile dokładnie cm jeszcze.
Jeśli chodzi o to, że każdą odmianę można posadzić w pcboxie, to jestem innego zdania. Owszem wsadzić można wszystko, ale przecież chodzi o to by to miało wszystko sens, był sensowny plon itd. Spotkałem się z fotorelacjami, gdzie gościu w tych samych parametrach, prowadził dwie uprawy na automatach, no i jednak określony odmiany udało się upchnąć w pcboxa a inne go rozwaliły. Przy tym samym treningu. Jeśli doniczka i oświetlenie były te same, to skąd tak duża różnica?.
Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone parametry, np. ile wysokości, szerokości powinna mieć doniczka?, jakie odmiany z natury rosną małe i odnajdą się w pcboxie przy LST?, czy odległość naświetlenia od roślin w okresie wegetacji ma kluczową rolę jeśli chodzi o wysokość rośliny?. Proszę o wskazówki.
 

Myoghi

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2017
Postów
200
Buchów
1
Co do doniczki jesli ja utniesz na 6 cm wys bedziesz mial 5 l na kazda roslinke. Ja staram sie na wegu trzymac roslinki jak najblizej lamp wtedy sa zwartae. Ale tez nie ma co przesadzac bo albo ja przypalisz albo bedzie ci rosla kapusta.
 

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Myoghi dzięki za rady, doniczki mają 28,5x28,5 wysokość 29cm, pojemność 14l, ale nie są kwadratowe, trochę smuklejsze na dole.(Takie są w większości growshopów) Będę jeszcze sprawdzał jakie wymiary ma 18l przy podstawie a nie na górze. Jeśli utnę połowę wysokości czyli zostanie 14,5 to waga również będzie poniżej połowy, gdyż na dole jest węższa. Więc takie 14,5cm będzie miało poniżej 7l pojemności. Ja bym został gdzieś przy połowie, a zawsze można mniej ziemi trochę nasypać. Chyba właśnie celował bym w takie 5l i zobaczył jak to będzie szło.
Światło to będą chyba LEDY 15w 1500lumenów sztuk 9 da to 13500lumenów i będzie żarło 135W prądu. I chyba mam zamiar wziąć 4 automaty jakieś, stosować LST i pojechać od początku do końca 18/6.

Jeśli ktoś chciałby jeszcze coś poradzić, zmienić mój kierunek myślenia, być może na jakąś lepszą opcje. Zapraszam :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Olej automaty i posadz jakas 100% indice. Zobacz jak mi wyszlo przy main liningu z california hash plant - wysokosc rosliny w 11l oscylowala w granicach 20cm (mala bo z***alem z wegiem, powinienem potrzymac kilka dni dluzej). Czyli sadzisz 100% indice, robisz toping ile razy uwazasz, naginasz i masz kompaktowe krzaki. Z sezonowkami masz wieksza elastycznosc, jak cos z***iesz podczas wegetacji to przeciagniesz o tydzien.

 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Ile wycisnołeś i jakie miala światło? Klawy avatar panie:crazy:
 

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Olej automaty i posadz jakas 100% indice. Zobacz jak mi wyszlo przy main liningu z california hash plant - wysokosc rosliny w 11l oscylowala w granicach 20cm (mala bo z***alem z wegiem, powinienem potrzymac kilka dni dluzej). Czyli sadzisz 100% indice, robisz toping ile razy uwazasz, naginasz i masz kompaktowe krzaki. Z sezonowkami masz wieksza elastycznosc, jak cos z***iesz podczas wegetacji to przeciagniesz o tydzien.

Super! a pamiętasz jak sterowałeś oświetleniem? ile trzymać na wegu, żeby właśnie roślinka miała takie 20cm?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ile wycisnołeś i jakie miala światło? Klawy avatar panie:crazy:

Zebralem okolo 40g z krzaka pod 400w hps - malo, bo za krotki weg (dwa miechy:D). Ogolnie poszlo ch***wo, bo jakiez 260g z 400w, no ale za bledy sie placi.

Super! a pamiętasz jak sterowałeś oświetleniem? ile trzymać na wegu, żeby właśnie roślinka miała takie 20cm?

Nie ma jedynej slusznej metody i czasu wegetacji - trza obserwowac i zasadzic odpowoednie geny. Mialem 4 sztuki tak trenowane i spokojnie by weszly do 0.36m2. Zobacz sobie w mojej starej relacji jak je prowadzilem: https://www.forum.haszysz.com/showt...ash-Plant-x3-OG-Kush-x1-(Dinafem)-automaty-x7. Ja bym sprobowal zahamowac wzrost przelaczajac na 12/12 chwile po ostatnim cieciu. Reasumujac: 100% indica, weg ok miesiaca, topping + lst - a jak za bardzo wyrwa do gory to lamanie podczas indukcji.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół