nasiona marihuany

Dostawcy internetu

Wyszukiwarka Forumowa:

błękitnazieleń

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2017
Postów
169
Buchów
0
Każdy szanujący się członek naszej społeczności zwraca szczególną uwagę na korzystanie z przeglądarek/vpn itd. ale jak ma się sprawa dostawcy internetu? Jak wygląda kwestia "widzialności" tego co robimy w sieci? Czy dostawca pomimo korzystania z w/w środków widzi mój ruch w sieci? Strony odwiedzane, wyszukiwania w wyszukiwarkach? Miejsca gdzie zaglądam?

Nie jestem informatykiem więc proszę o rozjaśnienie tematu. Na mojej miejscówce korzystam z usług lokalnego dostawcy i chcę poznać wasze zdanie na temat bezpieczeństwa u dostawców.
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Ja od 2014 ani razu nie użyłem tora czy innych tego typu rzeczy, jedynie co to używam incognito w przeglądarce, zamawiałem nasiona, sprzęt (oczywiscie nie na swoj adres i dane) i jakoś żyje bez srania w gacie ;)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jak uzywasz vpn to dostawca internetu widzi, zevuzywasz vpn - adresow nie zobaczy. Jak uzywasz tora to dostawca internetu widzi, ze wchodzisz na tora, ale adresow nie podejrzy. Teoretycznie najbezpieczniej uzywac vpn + tor, operator zobaczy tylko vpn. Czy gra warta swieczki? Jeden rabin powoe tak, a inny rabin powie nie
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
ej mnie też obrażasz podobnie jak Śmieszka, bo mi koło nie powiem czego latają te tory vpn i dostawcy internetu... jakby było coś rzeczy, przez tyle lat co działam i zamawiam różne gadgety , to już dawno bym siedział <lol>
 
C

Creep

Guest
Jak się nie używa vpn to dostawca widzi wszystko. Pracowałem kiedyś u takiego dostawcy lata temu wystarczyło mieć dostęp do głównego serwera i było widoczne wszystko co ludzie robili. Bez dostępu do serwera tez można wyłapać co tam sobie ludziki robią. Serwery logują cały ruch który przez nie przechodzi.

 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
vpn szyfruje twój ruch, przez co staje sie on nieczytelny.
uzywając vpn lub tor warto również zmienic adres dns w routerze lub bezposrendio w komputerze np. na openDNS.
dns służy do konwertowania adresów np. onet.pl na adres servera na którym onet się znajaduje, tj. 213.180.141.140
uzywajac vpn bez zmienionego dns od providera, twój ruch wciaz jest zaszyfrowany, ale operator wie ze odwiedzasz haszysz.com i dzwoni na policje aby wy***ała ci mieszkanie do góry nogami :eek: Joke!

i jak honza mówi.. najlepiej zapytać rabina czy warto stosowac vpn'a :D
 

błękitnazieleń

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2017
Postów
169
Buchów
0
Urażeni się odezwali :lol3: Chcę żywą dyskusję napędzić, wiem że jednemu to zwisa innym nie, dla mnie to po prostu czysta ludzka ciekawość. Wy nie lubicie się czegoś nowego dowiedzieć?

Rozumiem, że przy zwykłym korzystaniu dostawca widzi całą ścieżkę np.: allegro-motoryzacja-samochody itd.? Czy tylko strona na której się poruszamy czyli allegro? i jak z kwestią passów i loginów do różnych stron?


ehh... nim zdążyłem odpisać to 2 nowe wyczerpujące temat odpowiedzi padły
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół