nasiona marihuany

Brązowe plamy - deficyt czy blokada?

Wyszukiwarka Forumowa:

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Na początku witam wszystkich forumowiczów.
Przekopalam z 30stron w dziale choroby i nie znalazlam rozwiazania dla mojego problemu. Bylo kilka tematow gdzie liscie wygladaly identycznie jak moje, ale owe tematy konczyly sie na poscie autora i cisza.
Probelm moj wyglada nastepujaco - roslina w ok 25dniu flo, podlewana na zmiane raz woda a raz z nawozami plagron algabloom i algagrow. Do tych nawozow dodawalam im jeszcze biohumusy up i active, po 1ml/l. Same nawozy nie byly lane w max dawkach, tzn algabloom jakies 80% a grow 50% - ale to po przejsciu na 12/12 bo na wegu lalam pelna dawke i nie bylo problemow.
Od jakiegos czasu zaczely sie pojawiac takie plamy na lisciach jak widac na zdjeciu. 3 szczyty/odrosty to maja.
Co do warunkow w jakich siedzi to:
- lampa cob ledison 4000k
- wilgotnosc 40-55%
- temperatura 22-27stopni
Mimo mikoryzy reguluje ph gotowego roztworu do 6,3-6,6. Dolem, po przelaniu, woda ma ok 6,5.
Poprzegladalam na wiki jak wygladaja niedobory ale nie potrafie dopasowac takich plamek do niczego, bo liscie zanim dostana plam to nie gubia koloru ani nic. Troche poczytalam i juz mam metlik w glowie, nie wiem czy to jakis niedobor czy moze zablokowanie wapnia przez za duzo fosforu albo potasu, juz mi sie myli. Z drugiej strony jakiekolwiek przenawozenie powinno powodowac ze czupryny im popali a nic takiego sie nie dzieje.
Ogladalem tez liscie od spodu w poszukiwaniu szkodnikow, ale nic nie znalazlam.
Tylu tu growerow ze licze na pomoc ktoregos w diagnozie :)
Pozdrawiam. TC.



 
C

Creep

Guest
Pokaz cale rosliny. Jakie masz ph wyplywu? Jaka ziemie masz?
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Pokaz cale rosliny. Jakie masz ph wyplywu? Jaka ziemie masz?

PH po przelaniu ok 6,5 - jest napisane wyzej. Ziemia to Canna terra pro.
Rosline w calej okazalosci wrzuce najwszesniej jutro bo juz noc ma, a z fleszem to slabo wychodzi.
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Na moje oko deficyt Cal Mag przy cobach to obowiązek nieć go pod ręką.
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Na moje oko deficyt Cal Mag przy cobach to obowiązek nieć go pod ręką.

Przekopalam jeszcze neta i forum i trafilam na cos co pod nosem bylo od poczatku, a mianowicie watek z ulotka canny z niedoborami i jak byk pasuja tam moje plamy na zdrowych lisciach - niedobor wapnia i magnezu.
Sensi Cal-Mag Xtra dzisiaj odebralam. Pytanie - robic tylko oprysk czy dodac do podlania, czy to i to? I jak sie ma podlewanie z dodtakiem tego cal maga do calej mikroflory w glebie?
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Dawkuj jak uważasz ja leje 2ml na litr do pożywki oczywiście nie za każdym podlewaniem.
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Dawkuj jak uważasz ja leje 2ml na litr do pożywki oczywiście nie za każdym podlewaniem.

Zrobiony oprysk. Dawka jak producent zaleca 2ml/l
Rumcajsie a ty naowzy lejesz organiczne czy mineralne? Bo ten calmag to chyba jest mineralny i bedzie mial wplyw na zycie w glebie? Czy taka dawka nic tam nie popsuje?
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Ja leje tylko mineralne od canny coco A+B ponieważ uprawiam w kokosie kiedyś próbowałem organicznie ale miałem niesamowite problemy z PH wiec nie próbuję więcej.Nie mam pojęcia czy będzie miał jakikolwiek wpływ...
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
ja to się głowie skąd takie niedobory wapnia skoro ph w normie ... może PH metr Ci się popsuł :sunny:
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Mineralne opryski nie gryzą się z życiem w glebie. Z podlewaniem też niby można, ale łatwo przesadzić i zabić mikroflorę.

Z opryskiem to raczej logiczne :) Bardziej obawialam sie podlania. Dzieki za podpowiedz

---------- Post Zaktualizowany 19:13 ---------- Data pierwszego postu 19:11 ----------

ja to się głowie skąd takie niedobory wapnia skoro ph w normie ... może PH metr Ci się popsuł :sunny:

Kupilam sepcjalnie kropelkowy zeby sprawdzic czy sie elektroniczny nie rozjechal i wszystko ok. Dla pewnosci juz do mnie ida bufory do kalibracji. Obstawiam COBy jako winowajce
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
no ja uprawiam po COB i takie cyrki to tylko jak mi ziemia skisła miałem (ph za niskie)
 

bws

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2017
Postów
130
Buchów
0
Mg na bank , 3 tyg temu pod ledami mialem to samo , uzupelnij mg i bedzie lepiej
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół