nasiona marihuany

maly problem, szczegoly w opisie

Wyszukiwarka Forumowa:

chudy102

Member
Rejestracja
Sie 30, 2018
Postów
19
Buchów
0
Witam, mam maly problem.
Rosliny powoli dochodza do konca, lecz widac ze jeszcze potrzebuja troche czasu. I tu jest problem.
Moja firma z UK otwiera magazyn we Wroclawiu, i za okolo miesiac bede wracal do Polski. Nie wiem czy rosliny beda juz gotowe do scinki dlatego mam pytanie.

Czy jest jaka kolwiek opcja na przyspieszenie okresu dojrzewania ? Jesli tak to co moge zrobic?
Nie powiem, zalezy mi na czasie i w miare szybkiej scince.

Tak wygladaja teraz:

20190120_091310.jpg
20190120_091146.jpg

20190120_091403.jpg
 
C

Creep

Guest
A co to za odmiany? Coś więcej napisz o nich. Zmniejszenie czasu naswietlania 10/14, 11/13. Zmniejsznie temperatury w nocy. Ripen.
 

chudy102

Member
Rejestracja
Sie 30, 2018
Postów
19
Buchów
0
sorry, o najwazniejszym zapomnialem.
Jest to odmiana Skywalker, indica. klony zostaly posiane 25-go listopada. Tak jak mowisz temp idize w dol i zmieniam na 10/14.
a faszeruje je specyfikami na zdjeciu ponizej + daje troche silikonu zeby zwiekszyc ph

20190120_104219.jpg


---------- Post Zaktualizowany 12:48 ---------- Data pierwszego postu 12:47 ----------

wlasnie! gdzies wyczytalem ze zwiekszenie ph do 6,5 - 7 tez lekko przyspiesza, to prawda ?
 
C

Creep

Guest
Co do ph to nie słyszalem ze może przyspieszyc. Ile sa juz na flo?
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Wygladaja jakby zakwitly dopiero miesiac temu. Nie ma chu*a zeby doszly w kolejnym miesiacu. Poczytaj ewentualnie o dzialaniu preparatu GHE Ripen.

Nie moja sprawa, ale caly twoj plan i tak jest kulawy, bo powiedzmy ze zetniesz to 2 dni przed wyjazdem i co dalej? Opchniesz morke? Czy zabierzesz to na lotnisko w walizce i bedziemy o tobie czytać w gazetach na nastepny dzien? Wyglada na to ze jesteś w dupie z tym growem i chyba musisz sie z tym pogodzić.
 

chudy102

Member
Rejestracja
Sie 30, 2018
Postów
19
Buchów
0
niecaly miesiac na flo. ghe ripen jest dostepny u nas w sklepie do hydroponiki, jutro sie zaopatrze. czy mozna to stosowac wraz z pk bloom boost ?

---------- Post Zaktualizowany 15:13 ---------- Data pierwszego postu 15:06 ----------

dokladnie 25-go bedzie miesiac na flo

---------- Post Zaktualizowany 15:15 ---------- Data pierwszego postu 15:13 ----------

ps znalazlem to na forum:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?74349-Porady-Franco-O-sztuce-dojrzewania

"Jeśli pożądanym efektem jest uzyskanie żywicy oraz większego bogactwa smaku i aromatu, można skrócić trwanie fazy dziennej do 11 lub 10 godzin podczas ostatniego tygodnia dojrzewania. W ten sposób, rośliny dochodzą do końca cyklu kwitnienia, oraz ich życia, jeszcze szybciej, co owocuje gęstszym płaszczem żywicy"

---------- Post Zaktualizowany 15:20 ---------- Data pierwszego postu 15:15 ----------

"Poziom pH odżywki zależny będzie od odmiany, lecz bezpiecznie jest założyć, że pH w przedziale 6.4 – 7.0 pozwoli roślinom dojrzeć niezależnie od tego, w jakim medium uprawowym się znajdują."
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Ripen ale to syf. Ale sie skomplikowało. A jakiemuś ziomkowi nie mozesz tego oddac? A nawrt jakbyś ściął przed wyjazdem to czy zdążysz to wyjarac? Czy ozenisz to za grosze. :p
 

chudy102

Member
Rejestracja
Sie 30, 2018
Postów
19
Buchów
0
Powiem wam ze dzieje sie naprawde dobrze, wloski juz sie robia brazowe, a to pewnie oznacza ze dochodzimy do konca.
Aktualnie wyglada to tak:

20190125_203533.jpg



Ripena nie uzywam jeszcze, aczkolwiek mam zamiar, natomiast paru przyjaciol growerow polecilo mi jeszcze jeden specyfik. I teraz pytanie, czy mozna to stosowac razem z Ripenem czy lepiej osobno najpiew to, potem Ripen? Zdjecia ponizej:

3~0.jpg

1~0.jpg


---------- Post Zaktualizowany 08:06 ---------- Data pierwszego postu 08:04 ----------

ps. w takim tempie czuje ze bez problemu dam rade zrobic scinke, wysuszyc i pogonic wszystko jak leci :)
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Co do ripena. Jak nie bedziesz tego kurzyć to mozesz lac i niekoniecznie płukać. Bedzie metaliczny smak zioła. To ze włoski robią sie brązowe to nic z tego. Mogą zbrązowiec ale zaczną nowe wychodzić. Ten bio booster to dopalacz dla roślin. Nie pomaga w przyspieszeniu.

Pozdrawiam
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
Kiedyś dla swoich potrzeb lalem dwie rośliny na koniec ripenem(3 podlania) tydzień przed ścinką fluch i nie było skutków ubocznych w smaku tak dużych jak wszyscy piszą, a jak boisz się że się będzie gryzlo lejac łącznie boosta i ripen to boosta podaj w oprysku a ripen doglebowo i po problemie. Życzę aby pączki szybko dojzewaly
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
boosta w oprysku ? sprayowac topy ? i nic sie nie stanie ?

Pod warunkiem że masz dobrą wentylację w boxie i zrobisz oprysk na początku fazy nocnej , nie masz tam za gęsto liści, nie powinno nic plesniec
 
O

OdcieńZieleni

Guest
lej ripen i pryskaj topy boosterem :freak: ja bym proponował śpiewanie im przed zgaszeniem lampy :f czasu niczym nie zastąpisz, albo nastepnym razem już na wegu lej ripen i będzie cacy xd
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
najlepiej nie lej tego shitu rippena, ja z niego nigdy nie korzystałem i nie wiem jak to wpływa na smak ... ale ponoć mocno go psuje

lepiej zebrać troszkę, mniej - mniej dojrzałe, niż obrzydliwe co palić się nie da

co do smaku też trzeba mieć jakieś odniesienie... robiłem kiedyś na mineralnych i uważałem, że wychodzi mi smaczny temacik, dopóki nie spróbowałem takiego robionego na nawozach bio, różnica jest kolosalna...

skoro ludzie robiący na minerlanych twierdzą , że rippen znacznie wpływa na smak, to jaka musi być różnica między tematem rippenowanym a takim z biouprawy?? nie chcę wiedzieć

jak sam masz to jarać to nic tam nie lej...
 

chudy102

Member
Rejestracja
Sie 30, 2018
Postów
19
Buchów
0
jednak nie bede ryzykowal, zostane przy pk boost narazie i nie tykam ripena, dzieki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół