nasiona marihuany

Problem z zestawem HPS

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

Panna A

Member
Rejestracja
Sty 14, 2019
Postów
13
Buchów
0
Cześć. Pisze, bo może ktos byl w takiej samej dupie jak ja. Box gotowy, HPS podlaczony, ale...no wlasnie...ale. Wszysto ladnie pieknie, z tym, ze zauwazyłam, ze kiedy wylacze HPS'a to mam skoki pradu na chacie, tzn. mryga, pralka, lampka. Podczas jednego testu lampa tez mrygla. Nie wiem co jest przyczyna i zastanawiam sie czy mi instalacji nie spali. Ktoś cos? Dzieki za odpowiedz :D
P.S
[FONT=&quot]ZESTAW HPS 400W, PÓŁ-ELEKTRONICZNY, DO UPRAWY ROŚLIN, XTRASUN + PEARLPRO 47x47 + GIB PRO (kwitnienie)[/FONT]
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Może coś ci zwarcie robi bo nie możliwe jest aby 400W robiło aż takie skoki.Sprawdź połączenia,uziemienie...
 

Panna A

Member
Rejestracja
Sty 14, 2019
Postów
13
Buchów
0
(Booooze, dlaczego jestem baba...) To wyglada tak, lampa z odblysnikiem dynda, na podlodze stoi zasilacz, ktory jest podlaczony do przedłużacza, a z kolei on jest podłączony do kontaktu. Ta to wygląda. Nie wiem o co chodzi z uziemieniem, przekrój okablowania wydaje sie byc ok.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
No to szukaj jakiegoś growera do kompletu...najlepiej z uprawnieniami elektrycznymi.
A do przedłużacza nie masz jeszcze ze 20 urządzeń podłączonych?Może wina samego przedłużacza...Uziom to ten niepotrzebny bolec/blaszka w gniazdku/przedłużaczu.Musi być do niego podłączony przewód żółto/zielony.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
[FONT="]ZESTAW HPS 400W, PÓŁ-ELEKTRONICZNY, DO UPRAWY ROŚLIN, XTRASUN + PEARLPRO 47x47 + GIB PRO (kwitnienie)[/FONT]

Mi przy moim xtrasunie migał hps, gasł, zapalał się i różne dziwne rzeczy się działy przy starcie. Dokręciłem ten niby bezpiecznik i było git. Sprawdź też czy podokręcane jest wszystko.

Pralkę i lampkę masz na tej samej fazie czy oddzielnie?
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Pewnie całe mieszkanie na jednej fazie i dlatego, albo tak jak Zulik pisze, pralka, lampka i box na tej samej fazie.
 

Panna A

Member
Rejestracja
Sty 14, 2019
Postów
13
Buchów
0
Spytałem mojej panny czy wie co to faza i powiedziała 'to jak gniazdka są na tej samej ścianie'.

Spróbuję po babskiemu: Czy gniazdka od hpsa, lampy i pralki znajdują się blisko siebie 'na jednej ścianie'?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Ouuu, wybacz, zamiast kliknac 'odpowiedz', kliknalem 'edytuj', trochę już jestem wcięty... :freak:
 

Panna A

Member
Rejestracja
Sty 14, 2019
Postów
13
Buchów
0
Haha, to ogarnieta dziewczyna. Nie ma bata, ide na kurs zelektryki. Nie, sa na innych scianach, po jednej stronie jest gniazdko od hps, w lazience na innej scianie jest gniazdko od pralki,a lampka jest po przeciwnej stronie od hps

---------- Post Zaktualizowany 21:37 ---------- Data pierwszego postu 21:34 ----------

haha.dobrze jest Panowie, z luzem i oby do przodu

---------- Post Zaktualizowany 21:50 ---------- Data pierwszego postu 21:37 ----------

Dobra. Z innej beczki. Na chacie na bank nie wstawie agregatu, ale czy jest hmmm...uzyję metafory. Czy istnieje taki woreczek z pradem, ktorego nie musze podlaczac do kontaktu, w sensie pod instalacje domowa, ale spokojnie bede mogla podlaczyc zasilacz od HPSi bedzie mi hasac? :D :D
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Jeśli nie ma możliwości przepiac czegoś pod mniej obciazona faze to zorientował bym sie jaki mam bezpiecznik i czy nie ma możliwości założenia mocniejszego. Taka skrzyneczka w ścianie z przelacznikami
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Jeśli nie ma możliwości przepiac czegoś pod mniej obciazona faze to zorientował bym sie jaki mam bezpiecznik i czy nie ma możliwości założenia mocniejszego. Taka skrzyneczka w ścianie z przelacznikami

Co Ty opowiadasz. Co ma Ci dać zwiększenie zabezpieczenia?. Autorka już z agregatami zaczyna kombinować :freak:
:salut:
 

Panna A

Member
Rejestracja
Sty 14, 2019
Postów
13
Buchów
0
no wlasnie juz problem rozwiazalam, trzeba zmontowac rozdzielnie, potrzebny elektryk, ale dam rade, za duzo hajsu zainwestowalam, zebym miala sobie odpuscic uprawe. Albo grubo albo wcale. Dopne swego, bede zglebiac tajniki uprawy,poczekam cierpliwie i plony beda miodzio :D:D Trzymajcie kciuki :D
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Dobre podejście i odpowiednie nastawienie.Tak jak być powinno,a że temat wyczerpany to zamykam bo się za mocno i niepotrzebnie rozpędza.
Powodzenia w bojach.
Pozdro.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół