nasiona marihuany

Podłoże na out 2019

Wyszukiwarka Forumowa:

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Siema


oprócz spotów, 2-3 automaty w 6L doniczkach będę miał pod folią, i moje pytanie:
Z racji że mógłbym podlewać co 1-2 dni to czy mogę posadzić je na samym kokosie z dodatkiem mikoryzy? Bo z tego co widzę na kokosie są fajne efekty, dlatego chciałbym spróbować.

Czy mogę lać nawozy biobizz do coco (te którę mają odnośnik "do każdej uprawy:gleba, hydro, aeroponika")
+ fishmix dolistnie + calmag? Czy muszę się zaopatrzyć w nawozy specjalne do coco?

ewentualnie spróbować jednego automata na kokosie a resztę wysiać w takiej mieszance:

Do kiełkowania - LightMix BioBizz
Docelowo 6L - i tutaj chciałem wymieszać LightMix z Allmixem dodać kokos oraz perlit i dac keramzyt na dno + mikoryza

Kokos zda egzamin na out? Czy szkoda czasu na zabawe z tym bez miernika ec i zostać przy w/w mieszance?
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,620
Odznaki
8
Nie znam się aż tak na koksie,ale z tego co mi wiadomo bardzo szybko on wysycha.
Nie ryzykował bym na twoim miejscu. Jak będziesz sadził to na foli to tym bardziej będzie tam bardzo ale to bardzo gorąco.
Myśle , że lepiej zostać przy zwykłej mieszance.
Tutaj masz bardzo ciekawe rozwiązanie w wykonaniu Delavegi na mieszankę na outa. Śmiało możesz ją stosować w doniczkach również pod af.
https://www.forum.haszysz.com/showt...pu-z-dodatkami-(sprawdzony-niezawodny-patent)

I zobacz co ten facet wyprawiał na tej mieszance.
Nie jest to bóg wie jakie wydatek ale osiągi są kosmiczne w jego wykonaniu.
Sam osobiście będe robił ta mieszankę w tym roku i tb też polecam spróbować .
NA pewno nie będziesz żałować tej decyzji.

:harvest:
Pozdro z Fartem tam w podejmowaniu decyzji.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Też nosze się z zamiarem zapodania na out AF w donicach z kokosem tylko planuję w środek grządki wstawić beczkę dużą i coś w stylu dużych dripperów, ewentualnie jakiś kapilarne. Daj znać jak rozwój projektu
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Czyli te nawozy biobizza co mają gwiazdkę *do każdej uprawy:gleba, hydro, aeroponika* mogę normalnie w kokosie używać?
Dodatkowo ATA calmag i fishmix/biogrow dolistnie bo one nie mają tej gwiazdki.

jeśli tak to spróbuję jednego, może dwa automaty w coco :D
 
R

rastahause

Guest
Witam z racji tego że też mam problem z podłożem a nie chcę zakładać innego tematu zadam pytanie tutaj. Otóż mam miejscówkę położoną w iglakach. W tamtym roku sadziłem tam na kupnej ziemi z racji tego że produkowałem nałkotyki na mniejszą skalę..:lol3: Ale w tym roku idę grubo i nie stać mnie żeby wyj***ć na glebę do ok. 50 krzaków.. I tu pada pytanie czy jest jakiś sprawdzony i nie trudny sposób żeby dało się tam posadzić cokolwiek?
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
212
Buchów
0
Witam z racji tego że też mam problem z podłożem a nie chcę zakładać innego tematu zadam pytanie tutaj. Otóż mam miejscówkę położoną w iglakach. W tamtym roku sadziłem tam na kupnej ziemi z racji tego że produkowałem nałkotyki na mniejszą skalę..:lol3: Ale w tym roku idę grubo i nie stać mnie żeby wyj***ć na glebę do ok. 50 krzaków.. I tu pada pytanie czy jest jakiś sprawdzony i nie trudny sposób żeby dało się tam posadzić cokolwiek?

Dolomit + azofoska na start. Nie nastawiałbym się na szał ale zawsze coś tam będzie.
Zobacz przepisy na ziemie, jest tu kilka na forum.
Najlepiej jakbys miał kompost i obornik - ze swojej mieszanki wyrośnie ci lepszy krzak niż z tej kupnej z biedry z badylami :D
 
R

rastahause

Guest
- ze swojej mieszanki wyrośnie ci lepszy krzak niż z tej kupnej z biedry z badylami :D

Będę bronił biedronkowych badyli! Fakt dupy nie ma szału nie robi itd. ale jest dobra jako podstawowa gleba.. Fakt jest trochę badyli. ale ja sobie poradziłem i wymieszałem ją w proporcji 1/3l ziemi od plagrona pro chyba się nazywała coś takiego potem tylko kilka garści perlitu i krzuny fajne porosły.. :harvest:
 

OFFwhite

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2016
Postów
136
Buchów
1
sam kokos moze byc lipa w takie upaly jak w ubieglym sezonie to momemnt i kokos bedzie wior ;/ lepiej zwykla ziemia z dodatkiem koko


moja ziemia z brico ma 3 sezon (go on) mieszam ja tylko z azofoska (garsc), siarczan magnezu(lyzka stolowa) za dwa tygi dolomit (lyzka na litr) perlit (garsc na litr) i hydro zel
w tym roku dokupie tylko kokos dodam ok. 20%

pozdrawiam
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
kupnej z biedry z badylami :D

Akurat ta ziemia ne ma badyli. Stosuje ja od kilku lat na outdoorze. Dla mnie najlepszy stosunek jakości do ceny. Sprawdzałem tez droższe i były w porównaniu do tych z Biedronia strasznie liche. Kup ziemie z Biedry i będę duże krzaczki.
 
R

rastahause

Guest
Akurat ta ziemia ne ma badyli. Stosuje ja od kilku lat na outdoorze. Dla mnie najlepszy stosunek jakości do ceny. Sprawdzałem tez droższe i były w porównaniu do tych z Biedronia strasznie liche. Kup ziemie z Biedry i będę duże krzaczki.
No dobra pomyślę ale pytanie ile ziemi potrzeba do ok 50 krzunów same zezony i połsez. Tak żeby w żaden sposób ich nie ograniczyć
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Ludzie robią po 100 i 150 gdzies widziałem ale aż tyle nie trzeba. Zrób 50-60 i bedzie kozacko. Ale czy tyle potrzebujesz? Znasz spota? Robiłeś juz tam czy ogólnie kiedykolwiek? Na początek wez 30-40 i zobaczysz jak wyglada outdoor. Duże dołki dajesz jak jestes pewny ze duże wyrosną, ze jest duzo słońca itd..Na większości roślin dawałem 40 i miałem fajne duże krzaki. Nie ograniczam krzaków nigdy zadnymi wiadrami czy doniczkami i sadze na fajnej tez ziemi wiec sobie mogą rosnąć w głąb. Na piachu w choinkach rób większe doły.
 
R

rastahause

Guest
Ludzie robią po 100 i 150 gdzies widziałem ale aż tyle nie trzeba. Zrób 50-60 i bedzie kozacko. Ale czy tyle potrzebujesz? Znasz spota? Robiłeś juz tam czy ogólnie kiedykolwiek? Na początek wez 30-40 i zobaczysz jak wyglada outdoor. Duże dołki dajesz jak jestes pewny ze duże wyrosną, ze jest duzo słońca itd..Na większości roślin dawałem 40 i miałem fajne duże krzaki. Nie ograniczam krzaków nigdy zadnymi wiadrami czy doniczkami i sadze na fajnej tez ziemi wiec sobie mogą rosnąć w głąb. Na piachu w choinkach rób większe doły.

W tym roku chcę im ograniczyć workiem żeby nie mieszać tej mojej ziemi jeszcze nie wiem czy kupnej czy spotowej wiesz zwykły wór na śmieci dziury i styknie.. Sadziłem tam ze słońcem lepiej chyba nie ma nikt w PL.. Serio od wschodu do zachodu non toper żar z nieba.. Położone w dodatku na wy***anym wzgórzu co jeszcze podnosi temperaturę itd.. Tylko właśnie ta z***ana jałowata ziemia praktycznie sam piach ale co się dziwic jak kilka km wzdłuż i w szerz same iglaki.. Sadziłem tam już w tamtym roku i krzaki na zwykłej piedronkówce praktycznie rosły jak dzikie XD Tylko tak jak mówię to jest na 50 krzaków więc licząć że na jedneko krzaka potrzeba ok 50L to na wszystkie potrzeba aż 2500L ziemi... Co jest ilością wręcz zabójczą.. EDIT: Sprawdziłem orjentacyjnie ile mnie kosztuje ziemia do nich najtańsza jaka jest.. 50L worek kosztuje 19zł więc zapłacę Ok. 945zł za samą ziemię + 350zł koszty wysyłki chociaż wiem że nie muszę tego liczyć ale jak mówię muszę mieć wszystko zapięte na maxa jeszcze przed terminem sadzenia itp... ku**a więcej wydam na ziemie niż na nasiona XD A tak wygląda spot. Jakość zdj co prawda nie najlepsza i zdj robione już wieczorkiem. Ale widać chyba co powinno

 
Ostatnia edycja:

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
50L worek kosztuje 19zł więc zapłacę Ok. 945zł za samą ziemię + 350zł koszty wysyłki

Ja płace po ok 3,39pln za 20 l. Jak dobrze pamietam cenę w Biedronce. Wiec za 100 litrów Płace 16.95 pln jak dobrze kalkulator działa. A Ty 19 pln za 50 i jeszcze te koszta wysyłki. Czyli ja zapłacę 423.75 za 2500litra a ty 1300. Jedyny minus to trzeba poczekać marzec/kwiecień. Ale wczesniej tez nie potrzebujesz na sile po to outdoor.
 
R

rastahause

Guest
Ja płace po ok 3,39pln za 20 l. Jak dobrze pamietam cenę w Biedronce..

hmm.. może to rzeczywiście jakieś wyjście.. Ale np pytanie czy jakbym wziął ziemię ze spota zmieszał z perlitem keramzytem dolomitem azofaską i jakimś gównem jeszcze nie wiem jakim albo kompostem to gleba nie byłaby lepszej jakości? A koszt takiego zabiegu u mnie na 2500L to jakieś niecałe 300zł więc trochę taniej..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół