nasiona marihuany

BHP przy indoorze

Wyszukiwarka Forumowa:

DrStein

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2011
Postów
182
Buchów
12
Panowie,
jakie zabezpieczenia antypożarowe stosujecie?
Mam pewne obawy co do lamp etc - mam growboxa, nie wiem na ile to się może zajarać.
Przykryć kocem gaśniczym czy to bzdura?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Raczej nie ma prawa, no chyba że masz poskręcane z sobą kable na odpie**** to może coś zaiskrzyć...
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Raczej nie powinno się nic zapalić, nie masz się o co martwić.
 

krzoku

chudy chłopak
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
335
Buchów
0
z podstawowych filtrów to jakaś dobra listwa przeciwzwarciowa, przeciwprzepięciowa.
O ile masz lampę HPS to ją dobrze dokręć co by nie iskrzyła.

Kabli nie skręcaj, kup dobrej jakości kable i je powymieniaj (bez cięcia), wszelakie listwy staraj sie trzymać poza boksem coby wilgotnosć na nie nie oddziaływała i bedzie dobrze xd.
 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
Możesz sobie wrzucić jeszcze np. wyłącznik termiczny bimetalowy do całego układu elektrycznego tj. jak temp. będzie wyższa niż jakaś dana wartość (są przeróżne) to odetnie przepływ prądu.
 

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
A co z BHP jak sie ogrzewa pomieszczenie gazem propan-butan?
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
A co z BHP jak sie ogrzewa pomieszczenie gazem propan-butan?

Na to nie ma BHP gaz może wyj***ć w każdej chwili, rozszczelnienie butli, kiepska instalacja trzeba uważać co się robi i z czym .
 

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
Na to nie ma BHP gaz może wyj***ć w każdej chwili, rozszczelnienie butli, kiepska instalacja trzeba uważać co się robi i z czym .

Instalacja byłaby nowa, myślałem nawet o czujniku takiego jak używają monterzy do sprawdzania czy instalacja jest szczelna.
Mnóstwo domów ma instalacje gazową w chatach a wypadki dzieją sie przy rażących zaniedbaniach... Może ktoś na forum miał takie ogrzewanie?
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
212
Buchów
0
Zazwyczaj każdy wstawia grzejnik elektryczny z jakimś tanim termostatem żeby kontrolować temp.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Ja uważam że to dość bezpieczne, grzejniki na gaz są powszechnie używane a przypadki wybuchu raczej mało spotykane.
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
Dokladnie jak Smieszek mowi,jedynie aby pomieszczenie posiadalo jakas wentylacje wystarczy okno poluzowane co by sie nie zaczadzic. Pomieszczenie w ktorym stoi piec gazowy nie moze byc szczelne na maksa.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Panowie,
jakie zabezpieczenia antypożarowe stosujecie?
Mam pewne obawy co do lamp etc - mam growboxa, nie wiem na ile to się może zajarać.
Przykryć kocem gaśniczym czy to bzdura?

Ja tam kupiłem sobie małą gaśnice na wszelki wypadek... Stoi sobie koło growbox-a.
 
K

Kannaland

Guest
Czesto sprawdzam reka temperture gniazdek i je przegladam czy nie popalone. Wieksza liczbe lamp rozkladam na wieksza liczbe gniazdek, najlepiej tych z uziemieniem i dziele na wszystkie linie w mieszkaniu. Lampy podpiete pod timery z bezpiecznikami. Kamery. Gasnica.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Używam takiego urządzenia, lampy są wpięte w 'heating', ustalam max dopuszczalną temperaturę kilka stopni wyżej niż normalną mam z reguły w namiocie podczas dnia, w momencie gdyby wentylator padł wyłączy balasty, udźwignie 2kw, wydałem ok 30funa, przy okazji na czerwono wyświetlana aktualna temperatura z czujnika.

inkbird.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół