nasiona marihuany

Nawóz na out Canna? Biobizz? Coś innego?

Wyszukiwarka Forumowa:

prolite1990

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2018
Postów
54
Buchów
0
Witam.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że to szykuję się do drugiej w swoim życiu uprawy i w tym roku mam zamiar zainwestować troszeczkę w nawozy. Poprzednio używałem Biohumusa i PlantonaK w wyniki były zadawalające, bo z krzaczka wyszło 40g (Auto amnesia) i 35g (Auto Ak47 2.0) od holenderskiego skuna.
W tym sezonie również Automaty i tutaj moje pytanie, co możecie mi polecić, oczywiście bez wydawania fortuny bo planuję maksymalnie 5 doniczek. Ziemia Canna terra Professional.
Myślałem nad produktami od Canna mianowicie:
Canna Terra Vego na weg
a na kwitnienis
Canna Terra Flores
Canna Boost
Canna PK 13/14

Lub Try pack outdoor Biobizz

1) BIO-BLOOM 250ml


2) FISH-MIX 250ml


3) TOP-MAX 250ml

Chyba, że ktoś z użytkowników poleci coś co stosował i dało mu to fajne wyniki.

Nie piszcie proszę że było takich tematów milion, ponieważ jeśli podchodzić do tego w ten sposób, to równie dobrze można powiedzieć, że na forum było już wszystko i można je zamknąć. Przejrzałem parę tematów i z tego wybrałem swoich faworytów czyli Canna i biobizz.
Pozdrawiam buch z wami.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Siema. Jak na biohumus i planton to wycisnąłeś prawie maximum z tych automatów. Brawo.
Wątpię żeby markowe nawozy pozwoliły Ci znacząco podnieść plon ale na pewno nauczysz się czegoś nowego i to dobrze.
Canna to typowo mineralne nawozy i możesz je aplikować dolistnie również, oczywiście w odpowiednim stężeniu.
Sam wybrał bym canne. Osobiscie stosowałem GHE lucas formula i wyciągnąłem po około 50g z automata w 2016r. Nawozy całkiem tanie i wydajne
Tu masz link do fajnego artykułu https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?104929-Lucas-Formula-szybko-łatwo-i-skutecznie
Dodam że warto dodać dolomit do ziemi, jaka by nie była.
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
Witam.
W tym sezonie również Automaty i tutaj moje pytanie, co możecie mi polecić, oczywiście bez wydawania fortuny bo planuję maksymalnie 5 doniczek. Ziemia Canna terra Professional.

Yo
Po taniości na out to biohumus na weg ci styknie jak kupisz tą ziemie co wspomniałeś. "Substral Burza kwiatów do pelargoni" do tego jakas buteleczke pk13/14 na flo i powinno byc git. Leciałem na tym out'a i byłem zadowolony. W canna boosta też możesz się wyposażyć :D napewno wyjdzie taniej niż byś mial wszystko z canny kupić a efekt będzie za***ioza.
 

prolite1990

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2018
Postów
54
Buchów
0
Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
Słyszałem właśnie i tej burzy kwiatów i wezmę ją pod uwagę przy zakupie.
Są jeszcze jakieś specyfiki godne polecenia?
I czy ktoś testował ten trypack od biobizza?
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
[MENTION=53197]Sceptyk[/MENTION] używał tego zestawu z biobizz. Znajdziesz go przez wyszukiwarkę albo klikając w nick.
 

Sceptyk

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2012
Postów
254
Buchów
418
Odznaki
2
Witam :). Od kilku lat używam na outdoor ziemi Canna Terra Pro (bez plusa) i TryPack Biobizz (głównie wersja outdoor, ale Bio Grow z Try Pack indoor też dawałem na zmianę z Fish Mix). Ziemię zawsze mieszam z dolomitem. Zawsze wszystko fajnie rośnie, rośliny zdrowe. Gdy używałem kiedyś zwykłej ziemi z kwiaciarni czy marketu i stosowałem nawozy mineralne to różnie to bywało. Często miałem problemy z ph, pojawiały się różne plamy itp. W sumie ziemia Biobizz AllMix jest chyba lepsza i w 100% organiczna, lepsza pod nawozy Try Pack, ale droższa. Ale Canna też daje radę, sporo tam materii organicznej (około 70%), startowa dawka nawozów mineralnych wystarczy na początek uprawy. Jeśli się zdecydujesz na mineralne nawozy, to lepiej też ziemię Canna wziąć. Wtedy szkoda kasy na ziemię Biobizz, bo i tak nawozy mineralne zabiją życie w tej ziemi. U mnie sadzę rośliny raczej w suchych miejscach gdzie czasem wokół jest kiepska ziemia. Dołki robię małe, na sezonówki tak około 18L, bo nie potrzebuję monsterów po 3m ani wielkich zbiorów, zioło tylko na własny użytek. Ale i tak na ziemi Canna i nawozach Try Pack zawsze mi spoko rośnie. Zawsze podlewam tanią wodą źródlaną z marketów, taką w baniakach po 5-6L. W kranie mam twardą wodę z wysokim ph. Nie szkoda mi kasy na wodę, bo i tak mało sadzę. Chociaż to nie znaczy że każdemu z taką ziemią i takimi nawozami wyjdzie podobnie, bo wiele zależy od ręki rolnika, doświadczenia itp :).

Fotorelacja automata Moby Dick XXL od Dinafem na ziemi Canna Terra + Biobizz Try Pack:
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?129780-AF-1szt-Moby-Dick-XXL-Auto-Dinafem

Przykłady takiej uprawy, małe dołki. Każda roślina w tym samym miejscu co roku. Jakby ktoś bardziej zadbał, większe dołki zrobił itp, to efekty pewnie by były jeszcze lepsze:

OG Kush - Dinafem 2016 (około 180cm):


Shaman - Dutch Passion 2017 (około 200cm):


Candy Kush Express - RQS 2018 (230cm):
 
Ostatnia edycja:

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Na pięć donic to można sobie kupować lepszą ziemie od canny czy tam inna, ja jak sadzę w donicach to biorę ziemię z biedronki mieszam z dolomitem i nawozem bydlęcym efekt podobny na flow czasem daję coś extra .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół