nasiona marihuany

CFL375W/0,45m2, 3xrandom z jarania, 1xfat banana,1xblue fire og

Wyszukiwarka Forumowa:
A

amator19

Guest
Coś się ogólnie musiało źle wgrać do galerii bo po zrobieniu tak i kliknięciu żeby zobaczyć w 1680 otworzyło się malutkie. Ale wrzuciłem od nowa zdjęcie i jest ok.
A tak swoją drogą chyba jednak miałeś rację żeby ją wodą samą podlać. Zaczął mi się pokazywać niedobór wapnia i trochę chyba magnezu bo różnokolorowe plamki zaczynając od jasnych takich biało-żółtych aż po brązowe na różnych liściach u różnych pań razem a przecież niedawno podlewałem z cal-mag'iem i na dodatek ziemia jakoś wolniej schnie, wcześniej co trzy dni musiałem podlewać a teraz już tydzień praktycznie. Wiadomo że sam niedobór jak to sam niedobór ma braki to wyskakuje. Ale czytałem że w takiej sytuacji gdy wolniej schnie czy tam paruje ziemia to EC w ziemi może być za wysokie i jest ''zastopowane'' wchłanianie przez magnezu wapnia. Więc wodę chcąc nie chcąc muszę teraz im dać :D Tylko pytanie ile. Normalnie po 2L na donice leje. To 4 samej wody wystarczą czy nie? Nie chce im też flusha robić jako tako o ile nie trzeba no chyba że będzie trzeba no to wiadomo....
 
A

amator19

Guest
No i się zaczęło. Wszystko szło ładnie i dobrze aż za do teraz przeglądałem panie i o ile randomy i Blu fire og spoko w miarę o tyle na Fat Bananie już zaczęło się coś dziać. Nie mam pojęcia co jej jest. Może ktoś pomoże to rozpoznać****zanim****ja szlak trafi? Podlewana od jakoś pierwszego tygodnia flo nawozami raz cal mag, raz bio bloom i bio grow polowe dawki około i raz ostatnio bio grow i bloom 4 i 10ml/2L i top Max. Ph zazwyczaj między 6.5 a 7.0 wody może ze dwa razy zdarzylo się że podlalem o niesprawdzonym (wyższym ph), wypływu jakoś mniej więcej 6,5... Wszystkie tak samo podlewane w sensie takie same ph a tylko na tej jednej takie plamy wyskakują.... Ktoś coś?****

 

krzoku

chudy chłopak
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
335
Buchów
0
Ten error to tylko na tych dwóch liściach czy na całej roślinie ?
 
A

amator19

Guest
Ogólnie na wszystkich tzn większości i ale na tych dwóch najbardziej okazale i postępuje bo wczoraj było mniej.
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,452
Odznaki
2
Na sam pierw odstaw calmag, pod ledami nie świecisz to nie musisz tyle używać.
Po drugie te pH 6,5-7,0 to z nawozami czy samej wody?
Ja obstawiam złą regulację pH...

edit:
Szlag jej na pewno nie trafi...
 
A

amator19

Guest
No z nawozami oczywiście. Cal-mag tylko raz dostały. Raz na 6 czy 7 tygodni wega i trzy tygodnie flo. No właśnie zastanawiam się między (z ulotki canny) deficytem mg, tylko czemu? A właśnie z ph coś. Tylko właśnie. Albo albo. Gorzej jak to jeszcze coś innego.
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,452
Odznaki
2
W najbliższym czasie przelej ją wodą z pH 5,8-6,2. Przelej i sprawdź pH z podstawki...
Myślę, że masz za wysokie pH w glebie tej rośliny...
:p niech jeszcze inni coś dopowiedzą
 
A

amator19

Guest
W najbliższym czasie przelej ją wodą z pH 5,8-6,2. Przelej i sprawdź pH z podstawki...
Myślę, że masz za wysokie pH w glebie tej rośliny...
:p niech jeszcze inni coś dopowiedzą


No dobra. A można ja przelać z nawozami i top max-em i z takim ph czy sama woda? Wiesz jak by nie było to jest to 3 tydzień flo czyli chyba z takie decydujące momenty raczej co nie a znowu jak przeleje sama woda teraz to iej będzie schla ta ziemia 2 tygodnie to już później dobrej masy i struktury te topy nie zrobią jak będą miały z czego chyba raczej?
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,452
Odznaki
2
Przed Tobą jeszcze 6-8 tyg. flo, tego dwa na odbudowę stanu zdrowia rośliny to chyba nic wielkiego. :lol3:
Samo wodą ino podlej i patrz czy jest lepiej. Sprawdź pH z podstawki, jestem ciekaw ile wynosi?
Topy będą rosły, czasu nie zatrzymasz...
 
A

amator19

Guest
Ok ok. Niech tylko przeschnie i przeleje ja wodą. Dokładnego ph i tak nie zmierze bo tylko papierki mam narazie no ale mniej więcej będę wiedział. Dziś z banany i jednego randoma usuwałem odrobine popcornu i przy okazji wycisnalem troche aloesa (mam dwa w domu już dwuletnie takie) do wody i spróbowałem coś takiego
. Będę happy jak się coś ukorzeni. Zawsze myślałem że klony to tylko na wegu ale trafiłem na pewnym forum na pewien post który pokazał mi się jak bardzo się myliłem więc jestem dobrej myśli . Na dniach jak przeleje to up z box-A. Bless :zjarany:
 
A

amator19

Guest
Szybkie pytanko. Bo raczej na 99,99% jest to zbyt wysokie ph. Dziś podlewalem co prawda nie Fat Banane z tymi plamami ale jednego z dwóch randomow. Podlalem z odzywkami i ogólnie jakoś ph 6.6 tak po tych papierkach za***anych patrząc (nigdy więcej sadzenia bez pełnego sprzętu ku**a mać), a wypłynęła prawie ku**a 8. Zakładam że tam będzie tak samo. Nie co w tej kwestii zrobić? Flusha? Wolałbym nie bo to jednak już flo ale jeśli konieczny. Czy po prostu podlać normalnie dużo niższym ph jakoś 5-6? W sumie to pytanie dotyczy też tego randoma którego podlewalem.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Jak chcesz, żeby się ukorzeniły, to przede wszystkim zadbaj o wysoką wilgotność, tj. włóż je pod jakiś klosz czy szklarenkę. Jest to klucz do udanego ukorzenienia. Nie widzę na zdjęciu czy przyciąłeś liście, ale wypadałoby zmniejszyć powierzchnię transpiracji. Ciekawe po jakim czasie ta woda z aloesem zmieni się w breję. Osobiście używam samej wody do ukorzeniania, ewentualnie dodaję odrobinę mikoryzy, tzn. moczę krążek torfowy w roztworze mikoryzy. Ukorzenianie rośliny w wodzie z bezpośrednim dostępem światła do miejsca, w którym mają wyrosnąć korzenie, wydłuża cały proces.

Takie moje luźne spostrzeżenia. :)
 
A

amator19

Guest
Akurat o nie to nie dbam. Wiem że klony czy sionka to około 90 a nawet i ponad wilgotności wiem też że korzenie nie lubią światła, ale tak jak mówię nie dbam nie, i chodz o nie nie dbam, beda to beda nie to nie to liscie poucinalem po zdjeciu, a woda z aloesem? Aloes to NATURALNY UKORZENIACZ zreszta nie tylko bo oprocz tego pelno ma witamin i innych takich, a jak sie zmieni "w breje" jak to mówisz aodrosty dalej beda wykazywac chęć do jednak puszczenia korzenia to zmienie wode i TYLE, aloesa jeszcze mam, wodę też, tyle sobie pozwole o nie zadbac, a co! Po prostu zamiast wyrzucić to wstawiłem i tyle. A co do samego aloesa to jak mówiłem to naturalny ukorzeniacz bogaty w inne minerały i takie tam, a po co miałbym kupować mikroryzy np tylko po to żeby ukorzenic odrosty w które i tak mam wbite po części. Będą to będą nie to nie. Nawet nie wiem który jest z której rośliny ;] A jak bym mial kupić mikroryzy to bym wolal dołożyć i kupic ph metr.Bardziej i jedynie mnie martwi problem z tym ph. Szkoda że z tym nie wysuneles swoim spostrzeżeń luźnych albo ciasnych. Nie mniej dzięki za luźne spostrzeżenia ale jak mówię to już wiem. Aaa i jeszcze wiem że lepiej uciąć pod kątem jak się chce liczyć na to że puści korzenie i zrobią to trochę szybciej i kilka innych takich <piwofuck>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół