nasiona marihuany

Panel LED do MICRO BOXA - WYSOKOŚĆ 40CM

Wyszukiwarka Forumowa:

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Dzień dobry, mam miejsce na boxa: podstawa 70x70, natomiast wysokość jest to tylko 40cm. Chciałbym skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych growerów i zapytać o jakąś dobrą opcje z panelów LED, do takiego boxa. Panel LED chyba będzie najlepszą opcją, bo roślina będzie bardzo blisko źródła światła, a te się aż tak nie nagrzewają. Nie zależy mi na najtańszych rozwiązaniach, bardziej na jakości całego przedsięwzięcia, a już i tak dużo traci się przez tak niską wysokość boxa. Za wszelkie rady, zalecenia z góry bardzo dziękuje. Wszystkiego dobrego dla Was! ;)
 
T

talib

Guest
Przy takich wymiarach będzie ciężko... zdecydowanie jest za nisko to raz, a dwa będzie problem z doświetlaniem skrajnych końców boxa... osobiście odradzam ten setup i polecam wymyśleć coś innego, bo z tymi parametrami to same problemy będą ;)
 

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Rozumiem, że byłoby lepiej, tylko, że mam tą opcje, albo w ogóle. Istnieje coś takiego jak pc growbox, to czemu by nie skoro przestrzeń jest jednak większa? :) Można by wstawić doniczki trochę niższe, w kwadracie 30x30, posadzić 4 lub 2 rośliny Lowryder #2 i stosować LST, żeby poszło na boki. Wiadomo, że nie ma co oczekiwać bóg wie czego, ale na pewno warto, by mieć coś swojego i tyle. Jest ktoś w temacie, kto zechciałby pomóc? ma wiedzę, co by mogło się sprawdzić w takiej nietypowej konfiguracji?.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jezeli chcesz sie bawic w takim boxie to rzeczywiscie trzeba traktowac jako micro, mimo, ze masz tam 0.49m2. 2 lub 3 automaty nie pokryja takiej przestrzeni. Jezeli chodzi o swiatlo to spojrz w fotorelacje micro i powiel rozwiazanie z jakiegos pc boxa. Przecietny pc ma, zalozmy, 0.1m2. Ty potrzebujesz 5x wiecej swiatla. Do wyboru cfl albo zarowki led. Co do samych roslin - mozliwosci jestvmultum. Ja bym wrzucil 6 do 10 krzakow, w niskich doniczkach, zrobionych pod wymiar boxa. Automaty bym odradzal - wez na poczatek jakies szybkie indicy i zrob krotkiego wega + lst, powinno sie udac. Jakis plan co z wentylacja? Jak planujesz poradzic sobie z zapachem?
 

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
Jezeli chcesz sie bawic w takim boxie to rzeczywiscie trzeba traktowac jako micro, mimo, ze masz tam 0.49m2. 2 lub 3 automaty nie pokryja takiej przestrzeni. Jezeli chodzi o swiatlo to spojrz w fotorelacje micro i powiel rozwiazanie z jakiegos pc boxa. Przecietny pc ma, zalozmy, 0.1m2. Ty potrzebujesz 5x wiecej swiatla. Do wyboru cfl albo zarowki led. Co do samych roslin - mozliwosci jestvmultum. Ja bym wrzucil 6 do 10 krzakow, w niskich doniczkach, zrobionych pod wymiar boxa. Automaty bym odradzal - wez na poczatek jakies szybkie indicy i zrob krotkiego wega + lst, powinno sie udac. Jakis plan co z wentylacja? Jak planujesz poradzic sobie z zapachem?
Filtr węglowy, podłączenie do wentylacji na zewnątrz budynku. Z tym, że chce zacząć od zakupu PANELU LED i potrzebuje najlepszego rozwiązania. A więc?

---------- Post Zaktualizowany 16:35 ---------- Data pierwszego postu 11:44 ----------

Jednak rezygnuje z panelów narazie, na rzecz żarówek ledowych po 10zł. Już zacząłem oglądać panele po ~kafla, ale trochę za duża inwestycja jak na takie przedsięwzięcie. Widziałem jak gościu zastosował 3 żarówki 15W ~1500lumenów i miał ciekawy plon w pcboxie. pcbox ma szerokość 20cm, ja po prostu zrobię tak jakby 3 pcboxy w jednym, więc zakupię 9 żarówek, będzie to koszt w okolicy 100zł i to mi wystarczy, żeby się pobawić.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
a nie dasz rady obrócić tego boksa żeby uzyskać 70x40 na 70 wysokości ?
wtedy już ma to większy sens bo przy podstawie 70x70 i tak niskiej wysokości będzie problem.
donica ok. 10 cm, światło kolejne 10 i już zostaje ci 20cm na powierzchnię dla roślin.
 

aniaaniaania

Member
Rejestracja
Sty 12, 2019
Postów
14
Buchów
0
a nie dasz rady obrócić tego boksa żeby uzyskać 70x40 na 70 wysokości ?
wtedy już ma to większy sens bo przy podstawie 70x70 i tak niskiej wysokości będzie problem.
donica ok. 10 cm, światło kolejne 10 i już zostaje ci 20cm na powierzchnię dla roślin.

Nie da się obrócić, niestety. Ogólnie to sam sobie to weryfikowałem, i myślałem, że wysokość uniemożliwi cokolwiek, ale jednak jak wszedłem w fotorelacje z pcboxów, to zmieniłem zdanie. Mają one wymiary 40x20x40. Można się bawić z automatami i stosować LST od początku. Myślę o 4 krzaczkach, żarówkach o których pisałem i od początku do końca stoswować oświetlenie 18/6. Podejrzałem to na innych fotorelacjach, i jak widzę rezultaty, to też chciałbym spróbować.Donice daje 14l, bo są w kwadracie prawie 30x30cm tylko utnę je o 2/3 wysokości, niech mają te 10cm i ok. 5l. Głębokie nie będą, ale chociaż maksymalnie szerokie.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jak juz sie zdecydowales na zarowki led to wez ich troche wiecej - porownujesz do microboxow z ~0.1m2 powierzchni, ty masz prawie 0.5m2. Wniosek z tego taki, ze przydaloby sie ok 15 zarowek led na 70x70. 20cm, ktore zostaje dla roslin to niewiele, ale da sie to ogarnac. Skladaj sprzet i pokaz jak to ogarnales
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół