nasiona marihuany

[8m2][3kW][LED] Regi, femki, biotabsy, cuda wianki 28 roślin

Wyszukiwarka Forumowa:

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Yo krejzole !

Trochę mnie nie było, ale wiecie jak to jest w okresie świąteczno - sylwestrowym. Ale żeby nie było, że się opie****ałem, bo wcale tak nie było !
Po raz pierwszy w życiu sadzę regularne rośliny - @D'eath [MENTION=33194]Zacier[/MENTION] - dziękówa Wam bardzo za pestki, w końcu udało mi się je wysiać, założę się, że już nie wierzyliście xD [MENTION=47765]Wooden Man[/MENTION] - dziękuję za pestki od Ambrosii, one również tu są ;)

Setup wszystkim znany, dużo zmian nie ma hardwareowych, pomieszałem lampy jedynie. Istnieje możliwość, że zamiast jedno spectro w***ię HPS 400 albo 600 jeszcze zobaczymy. Bo postawiłem drugi namiot 1,44m2 na krzaki co nie przejdą selekcji do dużego.

doniczki: 2L na początku, 15L autopot na flo
medium: allmix/lightmix/mikoryza/dolomit
nawozy: zestawik od biotabs + Nirvana od AN

No i co rośnie na ten moment:

FEM:
5x Special Crystal Haze od Bulk Seedbank
5x Masscrack od Ambrosia Seeds
5x Vietcookie od Ambrosia Seeds
6x Purple Bud od White Label
5x Sensi Skunk od Sensi Seeds
1x Moondog od Grzesia
2x Z99xV3 od Kota

REG:
4x Jager x Killer Malawi
4x Killer Cherry
4x White Fire Alien x Headbenger x White Cherry Truffle
3x Rose Especial x Aunt of Faroq
3x Gorilla Glue x Aunt of Faroq
4x BT x AoF - [MENTION=33194]Zacier[/MENTION] co to BT ? ;)

Mogło mi się coś po***ać w ilości bo trochę nie pamiętam. Ale na ten moment jest 55 roślin, z czego 26 to regi, dużo femek na wypadek chujowego dosłownie stosunku facetów do damek przy regach. Docelowo 28 roślin w dużym, resztę w***ie do małego.

Pierwszy raz organika. Miałem już trochę problemów, woda odstana ma pH 8.0 tak czy owak, ale miałem trochę nadzieję, że dolomit mi dobrze zbuforuje to wszystko do 7, ale niestety, w jakimś drugim tygodniu mocno wyszło na krzakach za wysokie pH. Myślałem, że ch*j już to strzeli wszystko, ale jak zacząłem regulować powróciły do formy.
















Jakoś niedługo przełączam, czekam aż się określą, selekcja i jazda ;)

Pozdrawiam serdecznie w nowym roku !
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemasz Jasiulec! Te reg i fem będziesz trzymał w 2l i razem przełączasz na flo? Dobrze zrozumiałem?
Jeśli chodzi o roślinki to będziemy mieć dość podobnie. Też pierwsze podejście do regów, które dostałem od Deatha (fem z99xv3 też mam), ale również te odmiany od Woodena ;) będziemy mogli sobie porozmawiać coś więcej hehe

Pozdrawiam i życzę aby wszystko szło po Twojej myśli w tym grow. Będę czekał na rozwój sytuacji.
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Siemasz Jasiulec! Te reg i fem będziesz trzymał w 2l i razem przełączasz na flo? Dobrze zrozumiałem?
Jeśli chodzi o roślinki to będziemy mieć dość podobnie. Też pierwsze podejście do regów, które dostałem od Deatha (fem z99xv3 też mam), ale również te odmiany od Woodena ;) będziemy mogli sobie porozmawiać coś więcej hehe

Pozdrawiam i życzę aby wszystko szło po Twojej myśli w tym grow. Będę czekał na rozwój sytuacji.

Rozkminiam to właśnie, ale chyba przełączę wszystkie razem żeby nie mieć dużych różnic w kwitnieniu
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
REG:
4x Jager x Killer Malawi
4x Killer Cherry
4x White Fire Alien x Headbenger x White Cherry Truffle
3x Rose Especial x Aunt of Faroq
3x Gorilla Glue x Aunt of Faroq
4x BT x AoF


(GG#4xSour Bubble) x AoF ;)

No i następny z regami startuje, powodzenia :)
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Taką właśnie miałem nadzieję, że mi rozszyfrujecie te literki wszystkie :p Dziękuję !
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
No ładnie ładnie, siadam i oglądam. Dużych plonów :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
W sumie dziwne że Ci poblokowało rośliny tak szybko od kranówy. Ja też mam w kranie pH 8, w dodatku twarda woda a nigdy takich problemów nie miałem na takim etapie.
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
W sumie dziwne że Ci poblokowało rośliny tak szybko od kranówy. Ja też mam w kranie pH 8, w dodatku twarda woda a nigdy takich problemów nie miałem na takim etapie.

Też myślałem, że jakoś łagodniej to przejdą, ale no nie wiem czego innego mogłaby to być przyczyna jeśli nie wody ? Ziemia mocno wzbogacona, planty przez pierwsze dwa tygodnie powiedzmy idą okej, a potem nagle stop wchłaniania nutrientsów i poprawia się po regulacji pH. Myślałem też, że może to przez ledy, że duża moc, ze za nisko lampa i w sumie jak je tak zmobardujesz tym światełkiem i nie dostarczysz przy okazji co2 i większej ilości nutrientsow to tez się mogą teorytycznie zacząć takie problemy. No ale ch*j w to, na ten moment idą ładnie, bryły już są też fajne gęsciutkie, w poniedziałek odpalam 12/12 i lecimy bez litości
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
aktualizacja 2

Dobry wieczór wszystkim,

W zeszły wtorek przełączyłem światełko, także mamy 7 dzień indukcji. Chyba coś się z tych regów ostanie. Na razie 12 krzaków, w tym jedna Z99xV3 pokazało banany i wylądowały na kompoście.
Wszystko rośnie aktualnie w 1,44m2 pod jednym spectro.


fotka bez redboosta:


fotka z redboostem:


Autopoty zainstalowane, jutro przygotowuję mieszankę ziemi i od razu wpie****ę do niej ten cały sos biotabsowy, zaleję trochę wodą żeby już rozruszać tam co nieco te bakteryjki, grzybki, cuda wianki. Myślę, że do piątku się już większość określi to przesadzanko wtedy będzie to i na początku przyszłego tygodnia jakiś bardziej ciekawy upik będzie.

Pozdrawiam ;)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Nie dawaj mycotrexu jak chcesz wcześniej przygotować mieszankę, chyba że to będzie 1-2dni. Bo z tego co wyczytałem to mikoryza potrzebuje do życia korzeni, i musi jak najszybciej się z nimi połączyć po skiełkowaniu zarodników, a nie znalazłem info ile to trwa nigdzie.
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Nie dawaj mycotrexu jak chcesz wcześniej przygotować mieszankę, chyba że to będzie 1-2dni. Bo z tego co wyczytałem to mikoryza potrzebuje do życia korzeni, i musi jak najszybciej się z nimi połączyć po skiełkowaniu zarodników, a nie znalazłem info ile to trwa nigdzie.

Tak też myślałem właśnie ;) ale z drugiej strony jak dodajesz ją po prostu do mieszanki, a potem i tak w dołek przed samym posadzeniem rośliny to chyba nic złego się nie stanie. Ciężko też by było mieszać ją z ziemią potem jak już jest w doniczce. Piątek/max sobota planuję przesadzać już do docelowych
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Tak też myślałem właśnie ;) ale z drugiej strony jak dodajesz ją po prostu do mieszanki, a potem i tak w dołek przed samym posadzeniem rośliny to chyba nic złego się nie stanie. Ciężko też by było mieszać ją z ziemią potem jak już jest w doniczce. Piątek/max sobota planuję przesadzać już do docelowych

hmm ja właśnie zrobiłem tak ze wymieszałem 100g mikroryzy 2tygodnie wcześniej a może i 3 z cała ziemią. Kiełki wsadziłem do małych doniczek a duże stały sobie tak dobre 2tygodnie i czekały na korzenie. Pierwszy raz użyłem mikroryzy i muszę przyzać ze to coś pięknego. W małych doniczkach po 2tygodniach korzenie miały taka bryłe jak nigdy wcześniej w żadnej mojej uprawie. Wychodziły dołem każdą możliwa dziurą. Na spodzie doniczki był ich gąszcz dosłownie. Po 2 tygodniach przesadziłem z małych do dużych roślinki i po kolejnym tygodniu widać juz w każdej dziurze korzenie w dużych doniczkach więc chyba działa i się nie zmarnowało ale następnym razem na pewno zrobie tak jak pisze Smieszek bo jest w tym sens. Pozdrawiam.
 

błękitnazieleń

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2017
Postów
169
Buchów
0
Jak by się dało to w samej mikoryzie bym sadził :) Daje efekty świetne ale dobrze by było jak by ktoś zrobił porównanie tej drogiej z rekinem i jakiegoś taniego chłamu bo coś mi sie nie chce wierzyć, że ta droga jest lepsza...
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Jak by się dało to w samej mikoryzie bym sadził :) Daje efekty świetne ale dobrze by było jak by ktoś zrobił porównanie tej drogiej z rekinem i jakiegoś taniego chłamu bo coś mi sie nie chce wierzyć, że ta droga jest lepsza...

W great white jest więcej składników po za samymi zarodnikami mikoryzy więc trochę bez sensu było by takie porównanie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół