nasiona marihuany

[hps 600W-1m2-areostar60]6 x Moby Dick od Dinafem

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Na wysokość światła może i nie zwracały uwagi ale na ilość Par powinny. Tylko trzeba znaleść odpowiednia wartość ;).

Wysadz jakies sativy i pokaz jak sie je ogarnia swiatlem ;)
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
cześć.

box początkowo miał 180cm,dopiero ostatnio zmieniłem go na wyższy,ale widać jeszcze za nisko.
Creep na prawdę nie rozumiem czego mogło by brakować hps-owi 600W green power/1m2?
od późnego wegu założony jest spreader(czy jak to się tam nazywa),a lampa ustawiona jest na "rękę",czyli jakieś 15-20cm nad roślinami.
jest jak pisze Honza,po zmianie fp wystrzeliły do góry i już.takie geny plus cztery tygodnie wegetacji zrobiły swoje <coolpalacz>
...i co to znaczy przystopować rośliny światłem,bo nie bardzo rozumiem?

pozdro
 
C

Creep

Guest
Wysadz jakies sativy i pokaz jak sie je ogarnia swiatlem ;)

Malawi mi sie zatrzytmała na 800-900 umol wiec chyba sie da miała okolo 120cm. Sorrki za offtop.

i co to znaczy przystopować rośliny światłem,bo nie bardzo rozumiem?
Jak wiadomo duża ilosc światla moze spowodować spowolnienie/zatrzymanie wzrostu u rosliny, buduje ona bardzo krótkie internody przez co możemy sobie wychodować kompatowa roslinkę. Ja nie mówie ze twojej zarówie czegś barkuje. Po zmianie FP obniźyłeś lampe tak?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
15-20cm od żarówki 600W to jest pewnie grubo powyżej 1000 mikro moli więc nawet jeśli sprawdzało by się to przy ledach to na pewno nie przy HPSie i na pewno nie przy takim gąszczu. Wygol je z dołu porządnie to zwolnią(chociaż teraz to już za późno z dekka) bo im więcej liści jest zacienionych tym bardziej roślina się wyciąga.
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
panowie,ja podejście do uprawy,to bardziej hobbystyczne mam i jedyne o co martwiłem się do tej pory to odpowiedni poziom ph,a mikro mole nigdy nie zaprzątały moich myśli<coolpalacz>
jednak z racji,że chce zmienić oświetlenie na bardziej ekonomiczne,to najwyższy czas trochę poczytać o par-ach i molach<palacz>

Śmieszek420,one były wygolone jakiś czas temu,nie zatrzymało to jednak ich wzrostu,co jakiś czas usuwam większe wiatraki żeby by doświetlić trochę dół i na pewno jeszcze coś tam wytnę,czekam jednak ,aż zaczną porządnie kwitnąć.

pozdrawiam
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ale ja mówię o wygoleniu dołu, a nie jego odsłonięciu :D
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
rozumiem,mówisz o dolnym dole,a ja o tym po środku bardziej<lol>


wytnę im później jeszcze z 20 cm<coolpalacz>
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
cześć.



panny kwitną powoli i najważniejsze,przestały rosnąć w górę.
w międzyczasie wymieniłem próbnie hps-a na chińskie ledy co by tak ich nie paliło i jak na razie spisuje się dobrze,ale zobaczymy jak poradzi sobie w późniejszym flo.



kilka fotek





ogólnie,to chciałbym już zakończyć ten projekt,bo nic nie idzie w nim po mojej myśli :pl:
no ale nauka wyciągnięta i kolejnym razem będzie lepiej :freak2:

pozdro
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
no trochę za ciemne,ale to mój pierwszy kontakt z nawozami AN i od początku stosuję się do rozpiski producenta.
jednak z kolejnym"podlaniem" już dam im tylko micro,bloom i odrobinę overdrive.

pozdro
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
AN są bardzo mocne. Rozpiska musi pasować producentowi hehe czyli najlepiej jakby każdy z nas lał jak najwięcej ale to nie jest dobra droga :) Ostrożnie z nimi, szczególnie podczas zaawansowanego flo. Nie wiem jak micro ale conneiseur w ostatnim grow dawałem po 1/4 dawki, z raz może 1/2. A ogólnie w indoor podczas korzystania z tego nawozu to chyba maksymalnie 3/4
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Grow N-P-K: 2-1-6
Micro N-P-K: 5-0-1
Bloom N-P-K: 0-5-4

Ja bym odstawił całkowicie Micro i Grow, jedynie podawał delikatnie samego blooma do samego końca, gdy zaczną blednąć zbyt wcześnie to samego Grow trochę jednorazowo. Jeśli masz overdrive to wiadome że też ale ostatnie 2 tyg flow. przed flushem.
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
dzięki panowie za porady,na pewno skorzystam na przyszłość.

Grandfather u mnie na butelkach jest npk:
grow-1 0 4
micro-2 0 0
i bloom -1 3 4
i użyłem również raz sensi cal mag xtra-4 0 0

czyli ogólnie rzecz biorąc nawozić trzeba jak w ziemi,lepiej mniej niż więcej...muszę się jeszcze sporo poduczyć o uprawach w wodzie.

dzieki i pozdro
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Staraj się robić tak aby unikać jak na tą chwilę N, mimo różnicy w npk sam bloom powinien wystarczyć.
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
czołem!


ogólnie ciężko jest unikać N,bo jest prawie we wszystkim.
zrobiłem im lekka głodówkę,ale raczej to nic nie dało.

panny puchną powoli.trochę liściaste ,ale to od nadmiaru azotu.poza tym źle nie jest ;)
od wczoraj zacząłem podawać overdrive i za niecały miesiąc wyczekiwany koniec.
nic ciekawego się nie dzieje.








pozdrawiam i do nastepnego:passing-joint-smile
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół