nasiona marihuany

[hps 600W-1m2-areostar60]6 x Moby Dick od Dinafem

Wyszukiwarka Forumowa:

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
cześć!


zapraszam do mojej "pierwszej" fotorelacji na #



w roli głównej wystąpi sześć Moby Dick-ów od Dinafem.rosły będą w systemie aeroponicznym Areostar60 od Platinium Aeroponics.jest to zestawik niskociśnieniowy składający się z rezerwuaru +-30L,sześciu donic 6L ,kilku wężyków,spryskiwaczy i pompy 1000L/h,bardzo prosta konstrukcja .
od siebie dorzuciłem pompkę powietrza 100L/h i mała grzałeczkę akwariową.wszystko działa w sekwencji piętnastominutowej.

cały proceder odbywa się w boxie 1m2 białym,pod HPS-em Philipsa 600W.
na wegu świeciłem 12/1,a jakiś czas temu zredukowałem do 12/12.

nawozy jakich używam,to zestaw Advanced Nutrients grow-micro-bloom w wersji hobbystycznej i dodatkowo dokupiłem calmag xtra.
wszystko śmiga na wodzie destylowanej,bo pani nie chce zainstalować osmozera,a chcąc wykorzystać zalety formuły ph perfect zbytniego wyjścia nie mam(?).

w skład setupu wchodzą jeszcze wszystkie niezbędne graty jak wentylator,wiatraki,filtr powietrza i zestaw mierników ph/ec


jest to moja pierwsza uprawa w tym systemie i na tych nawozach,także wszelkie porady mile widziane



w tej chwili leci już siódmy tydzień od wykiełkowania i trzeci od przełączenia światła.panny już zaindukowały ale kwitnięciem jeszcze tego nazwać nie można.trochę się ociągają,bo w pokoju mam ciągle okno otwarte ze względu na wysoką wilgotność,a skutkiem tego temperatura spada czasami do 10*C.dodatkowo przez te okno poprowadzony jest wylot wentylacji.
w trzecim tygodniu zrobiłem FIM i jak to z fimam bywa wyszedł rożnie.w planie był jeszcze scrog-a,ale siatka,którą kupiłem okazała się jakaś plecionką z dupy:freak2:... wstawiłem ją mimo wszystko może przyda się do podtrzymanie plantów.

zdjęcia,od początku do zeszłego tygodnia:






dzisiaj lampa już sięgnęła sufitu.panny niesamowicie wystrzeliły po zmianie "fotorapidu",co cieszy mnie niesamowicie:yeahh:,lecz nie wiem co dalej z nimi zrobić.w ostateczności i tak chciałem na następne grow kupić nowy box także zrobię im wcześniejszą przeprowadzkę ...choć chodzi mi jeszcze po głowie zrobienie im lst.
następnym razem muszę przełączyć światełko w trzecim tygodniu.



to na tyle.postaram się w łikendy aktualizować grow.
w razie jakichś pytań czy coś,to jestem do dyspozycji i mam nadzieje,że będzie na czym oko zawiesić :harvest:

pozdro i do następnego :passing-joint-smile
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ładnie to wygląda, schludnie. Super Cropping im zrób i poprzeplataj gałęzie pod siatkę tak żeby się nie wyprostowały. Btw, chyba filtr wstępny z filtra gdzieś Ci się zgubił ;)
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
dziękuję<peace>
z porady jednak nie skorzystam, bo już za późno na takie rzeczy,brakuje miejsca w tej gęstwinie<peace>
choć przyznam że tego typu siatka tylko chyba do tego nadaje.

będę kombinował z lst,a na kolejny projekt będzie już normalna siatka 5x5.

skarpeta z filtra zniknęła w ramach walki z wysoką temperaturą w lecie i już się nie odnalazła :freak2:

pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Ładna sałata, ten biały wing robi lepszą robotę?
Pozdro
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
cześć.

według producenta ma trochę mniejszy %(5) odbicia światła od klasycznego winga.
na pewno jest lepszy od tanich. miałem kiedyś dwa boxy obok siebie po 400W i w jednym biały wing,a w drugim zwykły aluminiowy i różnice w kolorze i intensywności światła dosyć widoczna na korzyść białego<coolpalacz>
pozdro
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja też mam 2 białe Wingi i bardzo sobie chwalę.
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
wiadomo,białe to lepsze



pozdro

---------- Post Zaktualizowany 21:33 ---------- Data pierwszego postu 16:00 ----------

joł!

no i się porobiło:freak: panny sięgnęły sufitu,przyznam,że pierwszy raz mi się to przytrafiło,widziałem,że kilka listków się przypiekło nawet :(
próbowałem się ratować doginaniem,ale ciężko to szło i lenistwo wzięło górę<coolpalacz>panny zaliczyły przeprowadzkę,co prawda nie do takiego lokum,o którym myślałem ale była wyprzedaż,to żal było nie brać.najważniejsze,że dziewuchy mogą się teraz wyprostować,a i kilka centymetrów w zapasie jeszcze jest.
zrobiłem również małe golonko od spodu.sporo zieleniny wyciąłem i trochę jestem zmarszczony przez te siatkę,bo nie tak to sobie zaplanowałem,no ale uczymy się na błędach.

panny powoli zaczynają kwitnąć

niby ph perfect 6.2, ec 1.52





to na tyle<coolpalacz>

pozdro<joint>
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Troszkę za dlugo na wegu je miałeś i teraz beda sie przypalać, ale ja tez zawsze robie taki bład i potem walcze na siatce
walcz dalej
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
cześć.
już teraz wiem,że trzy tygodnie to max,no nic nie zapowiadało że tak wystrzela w górę...a ino patrzeć jak zaczną się pokładać od ciężaru.
siatka miała pomoc w stabilizacji,ale teraz bardziej przeszkadza niż pomaga.poczekam na rozwój sytuacji i albo założę podobna siatkę na górze albo popodwiązuję je jakoś do sufitu.

pozdro
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Siemka tak ciekawości spytam bo masz mierniki i jak wypadają AN jeśli chodzi o PH perfect i EC ? praktycznie od początku zabawy z MJ zaufałem na słowo AN ale nigdy nie mierzyłem. Masz hobist set czyli Vodoo. Big Bud , B52 i Over drive oraz podstawę ? nie wiem czy już leciałeś na nawozach AN ale z moich doświadczeń w ziemi wiem że sugerowane dawki są stanowczo za wysoki i najbardziej mnie interesuje jakie ty dawki dajesz i jakie masz Ec ?
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
cześć.

tak,używam tego zestawu ,o którym piszesz i również postanowiłem zawierzyć zapewnieniom producenta i kalkulatora.
jako,że mam mały zbiornik(25L),to karmienie rozłożyłem sobie na dwa etapy.pierwszy raz podaje 75% dawki nawozów sugerowanej przez producenta na 25L,a resztę w tygodniu wraz z kolejnymi dolewkami wody.
wczoraj wymieniałem pożywkę dodając big bud(75%) i podstawę (75%) ,co dało ph 6.2 i ec 1.52. przy 25L wody,która na starcie miała ec 0 i ph7.2
przez kolejne trzy,cztery dni ec spada do około 0.7 a ph pozostaje niezmiennie +- 6.2 nawet kiedy znika połowa płynu.

pozdro

---------- Post Zaktualizowany 10:27 ---------- Data pierwszego postu 10:18 ----------

z ciekawości sprawdziłem i po nocy ec 1.49,ph niezmiennie 6.2 ubyło na oko 2,5L pożywki.
 

herbapol

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2015
Postów
120
Buchów
18
joł!

minął tydzień,panny rosną...nawet trochę za bardzo.
box 2m okazuje się za niski,na cztery tygodnie wegu:freak:
przyznam,że nie całkiem o to mi chodziło,ale biorąc pod uwagę,że to mój pierwszy grow z tym setupem,to i tak nie jest źle.

lampę zawiesiłem już na stelażu boxu zyskując kilka centymetrów,ratuje się również lekkim podłamywaniem łodyg.
mam nadzieje,ze szybko zakończą wzrost,a jak nie,to podepnę CT pod winga...ewentualnie mam możliwość założenia 2x200W cxb3590 ale nie wiem,czy tez nie jest za nisko.

.
pokazywać nie ma za bardzo co:





to na tyle.

pozdro i do nastepnego:passing-joint-smile
 
C

Creep

Guest
Box 2m wysokosci nie jest zaniski. Podnosiłes im swiatło to ciagneły w góre do niego. Następnym razem spróbuj je przystopować światłem.
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Box 2m wysokosci nie jest zaniski. Podnosiłes im swiatło to ciagnely w gore do niego. Następnym razem spróbuj je przystopować światłem.

Mialem kilka lat temu moby dicki od dinafem, jezeli te dostepne teraz rosna tak samo to rwa do gory nie patrzac na wysokosc swiatla - w 11l przy dwoch tygodniach wega i lst mialy ponad metr - tez myslalem, ze wyjda sufitem. Na 6 krzakow 5 bylo identycznych, jeden nieco biedniejszy i wyzszy.
[MENTION=73622]herbapol[/MENTION] - mozesz je smialo lamac, MD ma wy***ane na HST i nie powinien za bardzo zwolnic.
 
C

Creep

Guest
Na wysokość światła może i nie zwracały uwagi ale na ilość Par powinny. Tylko trzeba znaleść odpowiednia wartość ;).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół