nasiona marihuany

Allmix/mikoryza/rhizotonic

Wyszukiwarka Forumowa:

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Siemako, mam takie pytanie odnosnie korzeni. Przez pierwsze 2-3tyg Ziemie bede mial lightmix pozniej przesadzam do allmix od biobizz. Kupilem juz Canna rhizotonic w celu lepszego rowoju korzeni. Czy potrzebna jest zatem Great White mikoryza ? czy mozna uzywac razem z rhizotonic w ziemi od biobizz?
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Moim zdaniem to dwa różne środki. Mikoryza działa na rozwój życia w ziemi a rhizo to raczej na korzeń działa i pobudza go do rozrostu. Ja to bym odwrotnie zrobił. Stosował tylko mikoryzę a z rhizo zrezygnował... Pod warunkiem że uprawiasz organiczne :)
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Organicznie, ale zakupiłem już rhizotonic więc szkoda go nie użyć. Pytanie czy warto dokupić mikoryze w tym grow czy odpuścić i używać rhizotonic.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Organicznie, ale zakupiłem już rhizotonic więc szkoda go nie użyć. Pytanie czy warto dokupić mikoryze w tym grow czy odpuścić i używać rhizotonic.

Chyba nie do końca pojąłeś ideę/posiadłeś widzę na temat uprawy organicznej skoro pytasz czy mikoryza potrzebna. :sunny:

Mikoryza działa na rozwój życia w ziemi a rhizo to raczej na korzeń działa i pobudza go do rozrostu.
A jeżeli mikoryza wrasta w korzeń to oddziałuje bezpośrednio na korzeń czy nie? :bounce:
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
spoko kazdego dnia sie ucze, Wiec co do pytania. Lepiej zostac na samym rhizotonic ktory juz zakupilem czy dorzucic mikoryze?
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Używanie mikoryzy z Rhizotonic'iem nie ma żadnego sensu :)
Mikoryza nie lubi się z wysokim EC (przynajmniej Great White) - a Rhizotonic może i wspomoże rozwój korzenia jako enzym/stymulant, ale przeszkodzi mikoryzie.

Na twoim miejscu zrezygnowałbym z używania Rhizotonic'u na rzecz mikoryzy.
Jeżeli ci bardzo zależy żeby go użyć, to zrób sobie 50/50 - połowę plantów podlewaj z Rhizo, połowę bez ;p
Przy przesadzaniu zobaczysz czy było warto :)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Rhizo jest oparty na wodorostach/algach i bez przeszkód możesz go używać razem z mikoryzą. Nie zaszkodzi jej w żaden sposób.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
No mi chodzi o to polaczenie mikoryze z rhizotoniciem + ziemia od biobizz czy nie za duzo tych odzywek bd. A tez mam alg a mic od biobizz + trypack. Kupilem dzis great White Premium więc sprawdzę starczy mi jej na jakieś 5 krzaków. Więc około 2-3 krzaków będzie na Canna rhizotonic a reszta na mikoryzie, sprawdzimy ten eksperyment na czym lepiej.
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
A jeżeli mikoryza wrasta w korzeń to oddziałuje bezpośrednio na korzeń czy nie? :bounce:

Sama mikoryza wg mnie nie, bo to po prostu grzybnia jest. Mikoryza działa życie "obok" czyli na to co się dzieje "na około" korzenia a nie bezpośrednio na niego... a rhizotonic to takie ashai sl na korzenie :) tak mi się przynajmniej wydaje.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
To dawkowanie mikoryze ktoś może podpowiedzieć od pierwszych dni ? Czy tylko przy przesadzeniu? Skoro można używać razem z rhizotonic to czy normalnie mogę mieszać je z reszta nawozów do ziemi allmix i lightmix.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Sama mikoryza wg mnie nie, bo to po prostu grzybnia jest. Mikoryza działa życie "obok" czyli na to co się dzieje "na około" korzenia a nie bezpośrednio na niego... a rhizotonic to takie ashai sl na korzenie :) tak mi się przynajmniej wydaje.

No to musisz sie doedukowac. ;)

Nie za bardzo istotne jest to co Ci sie wydaje, lecz fakty, naukowe fakty. Nie buduj ciemnogrodu tylko korzystaj z wiedzy która jest na wyciagniecie dloni. Owe organizmy zyja ze symbiozie, istota symbiozy polega na wzajemnym oddzialywaniu organizmow przynoszace wzajemne korzysci. Grzyby istotnie i bezposrednio wplywaja na korzen rosliny poprzez zwiekszenie jego powierzchni, co przeklada sie na ilosc pobieranej wody oraz skladnikow odzywczych z podloza, a takze chroni przed innymi patogenami. Grzyb wzamian dostaje substancje odzywcze w postaci cukrów oraz hormonów. Tak w duzym uproszczeniu.

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Mikoryza

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikoryza

Najbardziej rozpowszechniona jest endomikoryza określana jako arbuskularna
(...)
W endomikoryzie strzępki przenikają przez ściany komórkowe tkanek roślinnych i kontaktują się bezpośrednio z błoną komórkową

I teraz najlepsze:
Wzrost strzępek jest stymulowany przez strigolaktony, fitohormony wydzielane przez korzenie roślin

Moze i sie czepiam, tak juz mam.

Pozdrawiam,
Rzul Miszel Rzal,
Siewca Jasnosci
[MENTION=89777]BioFarmer[/MENTION], Tobie rowniez polecam lekture, bo widze, ze traktujesz mikoryze jak jakis nawoz. :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
To dawkowanie mikoryze ktoś może podpowiedzieć od pierwszych dni ? Czy tylko przy przesadzeniu? Skoro można używać razem z rhizotonic to czy normalnie mogę mieszać je z reszta nawozów do ziemi allmix i lightmix.

Mozesz sypnac na kielka jak bedziesz wsadzal w ziemie. Ile? No tak troche, szyczypta czy cos. Mozesz tez dac tylko przy przesadzaniu. Rhizo nie znam, ale mikoryze mozesz dawac w kazdym stadium rozwoju, chociaz jak dbasz o odpowiednie warunki to ziemia zyje i nie trza uzupelniac.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Lekturę odprawiam codzień.. stąd tyle pytań. Czasem już nie chce mi się ślepo czytać artykułów po kilkanaście stron.. A czytam dużo stąd pytania lubię przyswajac wiedze... odnosnie grow jest tyle aspektów których muszę się nauczyć, sięgam po to lecz nie wszystko na raz..każdy z nas ma jeszcze życie :) I do mikoryzy nie traktuje jak nawóz lecz zapytalem czy warto ja stosować z ukorzeniaczem w ziemi już bogatej w różne witaminy i odżywki (biobizz)
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Lekturę odprawiam codzień.. stąd tyle pytań. Czasem już nie chce mi się ślepo czytać artykułów po kilkanaście stron.. A czytam dużo stąd pytania lubię przyswajac wiedze... odnosnie grow jest tyle aspektów których muszę się nauczyć, sięgam po to lecz nie wszystko na raz..każdy z nas ma jeszcze życie :) I do mikoryzy nie traktuje jak nawóz lecz zapytalem czy warto ja stosować z ukorzeniaczem w ziemi już bogatej w różne witaminy i odżywki (biobizz)

Jezeli chcesz zwac sie biofarmerem, to musisz wiedziec, ze w organice dba sie o zycie w glebie, te wszystkie nawozy z biobizzu dzialaja na zasadzie karmienia mikororganizmow, które to z kolei karmia rosline.

Tak wygladaja korzenie z zaszczepiona mikoryza.
100_0889.JPG


A tak bez:
100_1175.JPG


A tak z:
100_1179.JPG
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół