nasiona marihuany

[AF][LED 45W][0.08m2] SmokeKebsowy PC BOXIK. 1x NL AUTO

Wyszukiwarka Forumowa:

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Dzień dobry!

Zacznę od tego, że zawsze imponowała mi uprawa w pc boxach, najwięcej relacji oglądam właśnie tego rodzaju upraw i zawsze chciałem taki mieć !
Pierwszy box niezbyt udany ale 15g swojego jarania wyszło. Teraz czas spełnić marzenie i skleciłem PC Boxa ze starej obudowy zakupionej na znanym portalu aukcyjnym za symboliczne 10 zł (dziesięć złotych).

Na Wentylacji owego boxa nie oszczędzałem, moim głównych założeniem było brak zapachu, który przy poprzedniej uprawie po prostu mnie przytłoczył i ściąłem roślinki dużo wcześniej niż powinienem to zrobić. Jako mądry Polak, po szkodzie nabyłem, podobnie jak obudowę drogą kupna wentylator kanałowy Axial-Flo 100mm / 105m3/h.
Uważam, iż był to zakup średnio udany gdyż wentylator po prostu napie****a jak mała suszarka. Piszę szczerze, dźwięk przypomina suszarkę, całe szczęście odrobinę ciszej. No nic - pomyślałem, jeżeli to ma pomóc z walką z zapachem - przeżyję.

Do owego wentylatora podpięty został, myślę wszystkim dobrze znany filtr węglowy Can Original 1500PL 75-100 m3/h 100/125mm. Znaczy jeszcze nie jest podpięty, będzie jak zacznie roślina pachnieć.

No i jeśli już jesteśmy przy roślinie jest to NL Auto od Royal Queen Seeds.
Tylko jedna roślinka, ponieważ jestem człowiek nadmiar ostrożnym i nie wiem jak to będzie z tym boxem a jednocześnie z moimi umiejętnościami nie chciałem próbować od razu dwóch. Wolę poczekać, zobaczyć jak to będzie i na następnej uprawie lecą dwa Royal Dwarfy.

Oświetlenie to 3x 14.5w żarówki LED o barwie światła 4000k.
Jestem świadom tego, że barwa światła nie została może dobrze dobrana ale czytałem, że pod takim światłem roślinki będą rosły bardziej zwarte i niższe. Jeśli jest to jakiś ogromny błąd proszę o informację, zakupię nowe żarówki - trudno. Pozwoliłem sobie zaokrąglić wynik W nazwie tematu, który jak by nie patrzeć realnie wynosi: 43,5 W. Fotoperiod oczywiście 18/6.

No i z takich dodatkowych to trening będę oczywiście LST, nawóz to na razie biohumus na weg jeśli będzie potrzebny a na flo raczej burza kwiatów.

Rozpisałem się trochę, wybaczcie, lubię pisać na forum jak się najaram :D Dla tych, którym nie chce się czytać moich wypocin a z jakichś powodów weszli na tą fotorelację, najważniejsze informacje, pogrubiłem :)

Dzisiaj (po 4!!! dniach) Ujrzałem maleństwo na powierzchni ziemi, jeszcze nawet nie patrzy w górę i nie zrzuciła skorupki, więc dzień 1 będę liczyć od jutra. Dzisiaj postanowiłem zrobić dzień 0, oczywiście dałem doniczkę pod światło od razu.

DZIEŃ 0 WEG

displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Będę zaglądał :D
ziemie jaką tam masz?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Probowales skrecic ten wentylator regulatorem obrotow? Jak nie to moze byc opcja na wyciszenje, o ile silnik nie zacznie buczec.
 

micha85

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2019
Postów
88
Buchów
0
IMO taki wentyl do takiego boxa to troche przerost formy nad trescia. Spr jak to u mni jest zrobione. Za nie całe 40 zyla z przesyłką mam ciuchutki wentylatorek 140mm ktory ma wydajnosc ok +- 70m3/h
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
[MENTION=67744]HmBless[/MENTION] niestety ziemie mam z marketu i tak się zastanawiam czy nie zamówić coś lepszego na szybkości i do docelowej donicy dać coś lepszego ale jakoś nie wierzę w te super hiper ziemie.
[MENTION=85529]Honza[/MENTION] pewnie będę coś kminił, dam znać czy coś dało.

Pozdro !
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
[MENTION=67744]HmBless[/MENTION] jakoś nie wierzę w te super hiper ziemie.

Na wentylacji nie oszczędzałeś a na ziemii tak? :D
Biobizz LightMix 20L kosztuje ~20zł zależy jak trafisz, myślę, że dobra ziemia to podstawa i każdy Ci to powie, a nie jest droga :)
Moim błędem było to, że od razu nie dałem dobrej ziemii dlatego light+all mix już mam na następne grow :D
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Ok, przekonałeś mnie :D dzisiaj zamówię, spokojnie do przesadzenia powinienem się wyrobić, dzięki !
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Najmocniej przepraszam, że post pod postem ale potrzebuję pomocy i mam nadzieję, że ktoś zobaczy. Mianowicie czy powinienem jakoś roślince pomóc zrzucić tą skorupkę czy ona sobie poradzi ? Moje zdanie jest takie aby zostawić ją w spokoju ale wolę się upewnić u speców :)

 

turi

Salvatore Giuliano
Rejestracja
Sie 5, 2011
Postów
342
Buchów
646
Odznaki
4
Zostaw ją w spokoju, na tym etapie możesz tylko zaszkodzić ;)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Tak też myślałem, buch z Tobą przyjacielu !

Spryskiwacz w dlon i rob opryski, latwiej rozmieknie i spadnie - a przy okazji bedziesz mial wieksza wilgotnosc. Jak juz jest potrzeba zdjecia kasku to polecam robic to woda pod lekkim cisnieniem zamiast paluchami ;)
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Dzięki [MENTION=85529]Honza[/MENTION] ! Spryskuję mniej więcej 3-4 razy dziennie, niestety na więcej nie mogę sobie pozwolić bo nie ma mnie w domu a później to już idę spać :D
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Siemanko wszystkim ! Miałem UP'a zrobić jutro ale nie wiem jak to będzie z czasem więc zrobię dzisiaj skoro go mam :)


DZIEŃ 6 WEG

Więc, w boxie nic specjalnego się nie dzieje. Miałem problem z wilgotnością, właściwie mam nadal, staram się utrzymać ją na poziomie 40% więcej nic nie wymyślę, musi być jak jest.

Popracowałem dzisiaj przy boxie i chyba go już skończyłem.
W odpowiedzi na zapytanie [MENTION=87335]Jake Sully[/MENTION] proszę, fotka całego boxa:



A tutaj z roślinką:



I roślinka z bliska:



Średnie zdjęcia niestety, jak zacznie się coś dziać w boxie wezmę aparat od mojej lubej i mam zamiar wrzucać ładne fotki :)

Trochę dzisiaj pogrzebałem przy boxie, zasłużyłem na małe co nieco :)



Dzisiaj to na tyle, 5 !
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
i jak kurier z ziemią był?
Fajny ten box Ci wyszedł <joint>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół