nasiona marihuany

Dolomit

  • Autor wątku LemonHazeKusH
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
L

LemonHazeKusH

Guest
Witam panowie czy moge uzyc dolomitu (posypac na gore ziemi) poniewz zapomnialem dodac na pocZatku ... a drugie pytanie to jakie ppm powinna miec moja woda ktora podlewam konopie dodam ze ma 1700ppm i jak to zbijac do opowiedniej jakosci
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Witam panowie czy moge uzyc dolomitu (posypac na gore ziemi) poniewz zapomnialem dodac na pocZatku ... a drugie pytanie to jakie ppm powinna miec moja woda ktora podlewam konopie dodam ze ma 1700ppm i jak to zbijac do opowiedniej jakosci

A masz jakoś ultar zakwaszoną ziemię, że musisz sypać dolomit? Lecisz mineralnie czy organicznie? 1700ppm plus nawozy mineralne to trochę przysłono. :) do 'zbijania' polecam filtr RO albo rozcieńczaj z wodą destylowaną :p
 
L

LemonHazeKusH

Guest
A masz jakoś ultar zakwaszoną ziemię, że musisz sypać dolomit? Lecisz mineralnie czy organicznie? 1700ppm plus nawozy mineralne to trochę przysłono. :) do 'zbijania' polecam filtr RO albo rozcieńczaj z wodą destylowaną :p


A jakie optymalne w fazie weg i kwitnienia ?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Nie mierzyłem nigdy i nie mam zamiaru (no chyba, że kiedyś porwę się na hydroponikę). :)

Ale dla chcącego nic trudnego, wbijasz w google, rzucasz hasłem 'ec level during grow'

Pierwszy wynik:
Knowing your ppm helps you avoid possible burning by letting you know when to adjust the amount of nutrient minerals you add to your water. Cannabis enjoys 500-600 ppm after cloning, 800-900 ppm when vegetating, and 1000-1100 ppm when flowering. So knowing the mineral content of your water before mixing your nutes can avoid stressing you and your plants.

Drugi - piękna tabela, tylko też nie trzymałbym się tego kurczowo, bo wszystko zależy od uwarunkowań osobniczych, jednemu krzakowi będzie to służyło, drugiego popalisz. Trzeba zaczynać od mniejszych dawek i obserwować jak reagują na nie krzaki.
tableau-EC-blog-DNF_blog_cdn.jpg


Tu masz wzór jak przeliczać ppm na ec i na odwrót
What does the term Parts Per Million (PPM) mean?
It is a common unit for measuring the concentration of elements in the nutrient solution. One ppm is one part by weight of the mineral in one million parts of solution.


How do I convert between TDS and EC readings?
To obtain an approximate sodium chloride TDS value, multiply the EC reading (in milliSiemens/cm) by 1000 and divide by 2.

To get an EC value, multiply the ppm reading by 2 and divide by 1000.

Thus, if your EC is 1:

1*1000/2= 500 ppm.

And if your ppm is 500:

500*2/1000= 1 EC

Reasumując - czasem łatwiej otrzymać odpowiedź wpisując frazę google, niż czekać na odpowiedź tutaj. :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół