nasiona marihuany

Pierwsza uprawa. Coś nie tak - fotorelacja

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sirqaz

Guest
Witam. To mój pierwszy post i pierwsza uprawa. Kupiłem Boxa gotowca. 35x35x90. Lampa led 18w (to się w ogóle nadaje?). Kupiłem nasionko AK47 i drugie dostałem w gratisie (nie pamiętam odmiany) AK47 jest starsza od drugiej roślinki o 7 dni. AK47 ma dzisiaj 22 dni. Kupiłem ziemię uniwersalną firmy Pokon. Nie wiem co mnie podkusiło żeby sadzić do małych donic. mogłem od razu w docelowych. Do 14 dnia AK47 (to 7 dzień tej drugiej) wszystko szło super. Codziennie widziałem ogromne zmiany. Rosły jak złe. Lałem cały czas kranówką, bez odstania. Ciepła ale bez odstania prosto z kranu do roślinek. W 14 dniu postanowiłem obie przesadzić (mimo że druga miała 7 dni). Od tego momentu szlag wszystko trafił. Stanęły w rozwoju obie. Dzisiaj ak ma 22 dni a wygląda jakby miała 14. Po przesadzeniu podlałem kranówka ale z nawozem. Dopiero dziś pierwszy raz obie podlałem oazą z biedronki bez nawozu. Z nawozem planuje podlewać co drugie podlanie. Pytanie czy jest sens je dalej męczyć, czy wywalić i zacząć od nowa od razu w docelowych donicach i lać oazą a póżniej z nawozem? Generalnie ta ziemia zawiera w sobie jakiś nawóz. Czy to oznacza ze mam nie używać w ogóle nawozów? Tak wiem jestem zielony. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.











Nie rozumiem. Dodaje do postu linki z mojej galirii (link forum duże zdjęcie) i nie wyświetla się nic.
 

CorAngar

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
135
Buchów
0
Coś mi sie wydaje że lampa jest za słaba i zbyt oddalona od roślin bo są dość małe jak na swój wiek.
Jeżeli jedziesz na takiej lamie to pomyśl o drugiej.Ja miałem 2 lampy podobne chińczyki 2x 18w na podobnej powierzchni i bardziej były wyrośniete. Pomyśl jeszcze o LST
Pewnie wypowiedzą sie osoby z większym stażem więc pewnie poprawią moją wypowiedź.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
[MENTION=90529]sirqaz[/MENTION] wyłącz adblocka, wszystko widać normalnie a u Ciebie nie widać bo Ci ten program blokuje
 
M

Marti

Guest
moze sie nie znam ale ta lampe bym wyp..... no wlasnie to bym zrobil. tez na poczatku jechalem na jakiejs mega super hiper LED lampie fullspectrum itd itp a idz pan na grzyby :D teraz tylko MH i HPS . dziekuje pozdrawiam :D slabo wygladaja te roslinki na tyle czasu ale dzialaj . trzymam kciuki.
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
LED Ledowi nie równy,a to wygląda jak Led za 5$ z Ali nie dziw się ze tak wyglądają,zmien na 150w DUAL hps np tania sprawa a więcej ci nie potrzeba do tego boxa.
 
S

sirqaz

Guest
Ale gdyby lampa była za słaba to nie wyciągały by się? ?
 
M

Marti

Guest
Panowie a HPS 150 wystarczy do takiego boxa co mam?

oczywiscie ze wystarczy. dobry wentyl do tego dobierz interwaly w wentylacji (ja robie pol godziny wl pol wyl) zobaczysz ze efekt bedzie elegancki
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Panowie a HPS 150 wystarczy do takiego boxa co mam?

Nie, no co Ty, nie wsadzaj tam hpsa, bo pierkarnik tam sobie zrobisz. :freak2:
Dorzuć ze dwa/trzy/cztery ledy 9W (o barwie +/-3500K) i będzie git.

oczywiscie ze wystarczy. dobry wentyl do tego dobierz interwaly w wentylacji (ja robie pol godziny wl pol wyl) zobaczysz ze efekt bedzie elegancki

Ludzie trzymają 150W w namiotach o czterokrotnie większej powierzchni zią. :D
 
M

Marti

Guest
Ludzie trzymają 150W w namiotach o czterokrotnie większej powierzchni zią. :D


qrde u mnie w 1mx1mx2m leci 250 na FLOW 12/12 i trzyma max 29 stopni wiec za goraco chyba nie ma :D . Dobra ja juz sam nie wiem. doradzajcie koledze. Pozdrawiam i z fartem :D
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
qrde u mnie w 1mx1mx2m leci 250 na FLOW 12/12 i trzyma max 29 stopni wiec za goraco chyba nie ma :D . Dobra ja juz sam nie wiem. doradzajcie koledze. Pozdrawiam i z fartem :D

Metr kwadratowy, to taki kwadrat ktorego bok ma dlugosc metra, a nie 35cm. Już nie wspominam o kubaturze boxa, która różni się jeszcze bardziej, Ty masz dwa metry sześcienne pojemności, a kolega gdzieś 0,1102 metra sześciennego. I Ty mu doradzasz wrzucić hps'a o 100W słabszego? (swoją drogą masz za słabą lampę jak na tę powierzchnię)

35cm x 35cm = 1225cm2 = 0,1225m2
35cm x 35cm x 90cm = 0,11025m3
:scratch:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół