nasiona marihuany

[7x15W LED][0.20m2]Super Critical FEM

Wyszukiwarka Forumowa:

Gerwazjusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
15
Buchów
0
Siema Wszystkim !

Jestem nowy na forum ale czytam je od kilku lat :)
Nie jest to mój pierwszy indoor ale postanowiłem dołączyć choć nie ukrywam że zmusił mnie do tego pewien problem którego nigdy wcześniej nie miałem:/

Roślina: Super Critical Fem od GHS
Box: namiot 45cm/45cm/wysokość 110cm
Światło: żarówki ledowe 7szt, każda 15W/1500lm barwa 2700-3200k (był HPS 150W ale zrezygnowałem)
Wentylacja: pc wiatrak 120mm wtłaczający,
2 mieszające w środku,
łazienkowy wyciągający ok 130m3 (dokładnie nie pamiętam)
Podłoże: Verve ziemia uniwersalna ph 5,5-6,5
Warunki: w dzień 27-29 stopni / wilgotność 60-70%
w nocy 23-25 stopni / wilgotność 70-80%
Nawozy: Biohumus (weg) ale jeszcze go nie lałem
Plagron PK13/14 (flo)
Doniczki: docelowa będzie coś koło 7L może 10, zobaczymy.
Fotoperoid: 18/6 od dwóch dni, wcześniej było 16/8


Panna ma nadzień dzisiejszy 7 dni i jak na moje oko wygląda mizernie. Jest za mała porównując z moimi poprzednimi. Martwi mnie bo nie wiem co się dzieje z listkami które nie rosną (oczywiście wiem że może aktualnie buduje korzenie). Mimo wszystko coś mi nie pasuje.... Nigdy czegoś takiego nie miałem, braki to nie powinny być, ziemia świeżo kupiona, ph powinno być w normie bo podlewam wodą której zbijam ph do ok 6 tym PH DOWN od GHE.
Oczywiście roślina przelewana nie jest.








Z góry wszystkim dzięki za pomoc !
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
Jakbyś mógł wklejaj duże fotki. Być może ta gleba jej nie pasuje.. może za dużo nawozów na start jest w glebie?? Kolor liści jest nieciekawy.... Powodzenia.
 

Gerwazjusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
15
Buchów
0
Ja się zastanawiam czy problemem nie stał się ten PH DOWN....używam go już jakiś czas ale tak sobie teraz uświadomiłem, że zaczynałem go zawsze podawać dopiero po trzecim bądź czwartym podaniu pożywki. A teraz reguluję wodę od pierwszego podlania.
 

Gerwazjusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
15
Buchów
0
Nie widzę nigdzie możliwości edycji wątku żeby zmienić nazwę. Nie, ciągle używam innego, ale w tej ziemi już kiedyś miałem AF Northern Lights i doprowadziłem go do końca pod zwykłymi świetlówkami tylko w bardziej prymitywnym boxie. No jeden problem tylko miałem a mianowicie nie miałem filtra i waliło 2 piętra niżej :D

Ziemia ma NPK 14-16-18

zasolenie nie większe niż 1,9
gdzieśwyczytałem że może te zasolenie mieć też wpływ. Dzisiaj ją przelałem wodą o ph 7, woda kapiąca z doniczki ma ph mniej więcej 5-5,5 wg testera kropelkowego GHE.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
teraz to pewnie bagno tam masz?jeszcze chwila i nici z korzeni :zombi:
proponuje szybko przesadzić do większej donicy,dać jej lekko wilgotnej lekkiej ziemi np. z perlitem,nie ubijać mocno i zostawić w spokoju
 

Gerwazjusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
15
Buchów
0
Dzień doberek!

Tak, wiem że za niskie ph, szczerze mówiąc czułem to ale stwierdziłem " nowa ziemia? problem z ph? nie możliwe...."
Jak się okazało miała chyba ten najniższy odczyn z etykiety. Po wczorajszym flushu jest poprawa! Tak, zrobiłem bagno, dzisiaj jest ok, oczywiście zakaz podlewania jeszcze:)
Zapomniałe dodać ostatnio że wyciągałem ją z doniczki w celu sprawdzenia korzeni. Stała w miejscu to stwierdziłem że sprawdzę czy chociaż korzenie rosną. Tez stały w miejscu. Dzisiaj się rozrosły :)

raczej do tej samej ziemi jej nie przesadzę. Skoczę dzisiaj po moją sprawdzoną, Compo Sana. Jest fajna, pulchna więc nie będzie potrzebny perlit o który teraz ciężko w sklepach bo sezonu koniec. Przynajmniej tak mówią w sklepach. A z neta nie ma czasu czekać :)






Dziś wygląda tak:

 

Gerwazjusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
15
Buchów
0
Sprawa wygląda tak, czyli nie ciekawie. Zastanawiam się czy jest sens się w to bawić czy startować od nowa....Minęły 2 dni od przesadzenia, niby coś ruszyła ale jak widać dalej jestem w d....
Dziś jest jej 12 dzień. Żadne nawozy jeszcze nie poszły. Dziś wieczorem planuję jej puścić połowę dawki Biohumusa. Chyba że nie będzie jeszcze potrzeby podlewania.






jakieś podpowiedzi?
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
Sprawa wygląda tak, czyli nie ciekawie. .Minęły 2 dni od przesadzenia, niby coś ruszyła ale jak widać dalej jestem w d....

jakieś podpowiedzi?


a warto coś podpowiadać skoro nie słuchasz?


teraz to pewnie bagno tam masz?jeszcze chwila i nici z korzeni :zombi:
proponuje szybko przesadzić do większej donicy,dać jej lekko wilgotnej lekkiej ziemi np. z perlitem,nie ubijać mocno i zostawić w spokoju

zabijasz ją w tym błocie
 

Gerwazjusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
15
Buchów
0
a warto coś podpowiadać skoro nie słuchasz?




zabijasz ją w tym błocie


a kto powiedział że mam tam błoto? sęk w tym że nie ma błota, nic nie wspomniałem że ubiłem ziemię, nie uważam że perlit jest niezbędny. Ziemia po przesadzeniu została tylko lekko zroszona opryskiwaczem.
 

Gerwazjusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
15
Buchów
0
a czy macie jakieś problemy co do nie których sklepów nasion ? skoro nigdy nic mi się nie działo w tej glepie (a zawsze zamawiam od jednego) to może nasiona jakieś lipne.....w szczególności że dostałem gratis na który nie zasługiwałem. Nie chcę że by ktoś pomyślał że zwalam na dystrybutora ale były takie przypadki.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
a kto powiedział że mam tam błoto? sęk w tym że nie ma błota, nic nie wspomniałem że ubiłem ziemię, nie uważam że perlit jest niezbędny. Ziemia po przesadzeniu została tylko lekko zroszona opryskiwaczem.

jeśli tak to sorki..nowa wygląda na zbitą,zalaną...perlit nie jest niezbędny,ale tani i bardzo dobry ..a więc można poczekac ,może odbije jak korzen się rozrośnie
 

Gerwazjusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
15
Buchów
0
Nic nie szkodzi, nie obraziłem się :)
stwierdziłem jednak że spróbuję ją uratować. Czas pokaże...nowe liście coś tam rosną powoli, przebarwień jak narazie nie widać ( poza starymi liśćmi oczywiście ), dam jej jeszcze spokój z Biohumusem. Uważam że w nowej, większej ilości świeżej ziemi jeszcze raczej nie potrzebuje. Póki co wciąż sama woda ph 7. Myślę nad moim pierwszym indoorem, kiedy nie stosowałem nic poza biohumusem i na flo miałem Substral Burza Kwiatów, wtedy szło świetnie. Chyba powrócę do "starej szkoły" :)

Pozdro!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół