nasiona marihuany

Zbyt wolny rozwój? Pomocy

Wyszukiwarka Forumowa:

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
minęło 7 dni od skorzystania z rad, roślinka ma się aktualnie tak:


wysokość lamp ok 15-20cm


może jej wolny rozwój powodują zbyt wysoko położone lampy?
co sądzicie? jakieś dalsze rady? roślinka ma 16-17dni jakoś

w poniedziałek chciałbym zacząć lać odżywkę bo wtedy przychodzi pora jej podlania, jak dotąd sama woda odstana 24h

---------- Post Zaktualizowany 21:25 ---------- Data pierwszego postu 17:18 ----------

minęło 7 dni od skorzystania z rad, roślinka ma się aktualnie tak:


wysokość lamp ok 15-20cm


może jej wolny rozwój powodują zbyt wysoko położone lampy?
co sądzicie? jakieś dalsze rady? roślinka ma 16-17dni jakoś

w poniedziałek chciałbym zacząć lać odżywkę bo wtedy przychodzi pora jej podlania, jak dotąd sama woda odstana 24h

nasionko Grapefruit 60 days Holenderski Skun (automat)
oświetlenie jak do tej pory 16/8 ,dziś zmienione na 18/6

roślince "wykręca liścice":

pomocy! :(
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
586
Buchów
283
Te świetlówki tak słabo świecą, czy tak ustawiłeś przesłonę w aparacie?
 

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
na "żywo" świecą mocniej (normalnie), zdjęcia z srajfona 8 więc powinno być za***iste ale to gówno xd
5x cfl 23w 1450lm ,box 45x37x100 ,wcześniej podawałem (jakoś tak) ,z kalkulatora wynika: minimum 4500 lm, sr, 6000, optymalnie 7500, ja mam 7200, temp 25, noc 17

dzisiaj timer na cykl 18/6 ustawiłem z 16/8
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
586
Buchów
283
zdjęcia z srajfona 8 więc powinno być za***iste ale to gówno xd


Zdjęcia właśnie w takim razie fajnie robi, bo jak na gorszej matrycy(czyli praktycznie kazdej w tanszych telefonach) ustawisz fokus na źródło światła, to reszta kadru jest mocno przyciemniona, tutaj takiego efektu nie ma stad było moje pytanie :D

Ogólnie to tą roślinę jeszcze bliżej bym dał tych świetlówek i wgl bym je jakoś normalnie zamontował, żeby box był równomiernie oświetlony.
 

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
Zdjęcia właśnie w takim razie fajnie robi, bo jak na gorszej matrycy(czyli praktycznie kazdej w tanszych telefonach) ustawisz fokus na źródło światła, to reszta kadru jest mocno przyciemniona, tutaj takiego efektu nie ma stad było moje pytanie :D

Ogólnie to tą roślinę jeszcze bliżej bym dał tych świetlówek i wgl bym je jakoś normalnie zamontował, żeby box był równomiernie oświetlony.

Dałem roślinkę wyżej ,zaczyna powoli pachnieć
Nie jest to czasem problem z cynkiem? Czy jak jutro podam jej biopon uniwersalny to cokolwiek jej pomoże? Czy to faktycznie inny problem ,wykręca blaszkę liścia z tego co widać i robią się delikatnie szarawe ,tj osad czy coś

---------- Post Zaktualizowany 14:01 ---------- Data pierwszego postu 10:34 ----------

Dałem roślinkę wyżej ,zaczyna powoli pachnieć
Nie jest to czasem problem z cynkiem? Czy jak jutro podam jej biopon uniwersalny to cokolwiek jej pomoże? Czy to faktycznie inny problem ,wykręca blaszkę liścia z tego co widać i robią się delikatnie szarawe ,tj osad czy coś


Jest gorzej, zauważyłem na łodydze czerwone plamki, zdjęcia niżej ,pomoże ktoś ??
Mało powietrza w glebie? Czy może czas na odżywkę po raz pierwszy

Powywijana z plamami:
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=25704&pid=1004273#top_display_media

I drugie:
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=25704&pid=1004274#top_display_media
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Chłopie, zostaw ją w spokoju, przestań do niej zaglądać do chwilę i daj jej rosnąć, bo na razie to tylko w tym jej przeszkadzasz...
 

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
Chłopie, zostaw ją w spokoju, przestań do niej zaglądać do chwilę i daj jej rosnąć, bo na razie to tylko w tym jej przeszkadzasz...

Zaglądam raz dziennie ,czasem wcale ,postaram się chodzić tylko na podlewanie czyli co 4-5 dni.

W czwartek była podlana ostatni raz woda ,jutro mogę jej podać odżywkę? 18 dzień
 

Spuchnięte Jądro

Well-known member
Rejestracja
Sie 4, 2016
Postów
72
Buchów
0
nie co 3-4dni chodz codziennie ale zerkaj nie majstruj :D Ogolnie zawsze sadz 2 planty wtedy ten slabszy wyrzucasz ;] ja tak robie. Bo na twoim miejscu bym ją wyrzucił do śmietnika jestem uczulony u mnie roslinka musi w pierwszych 3 tygodniach zycia bardzo zdrowa. Jak łapie jakieś problemy na dluzyszym flo to raczej wszystko z niej odratujesz a tutaj na wegu odbije ci Się to na plonie i bedziesz plakal ze wyszlo 10g
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Może się myle ale nie powykręcało jej tak od temperatury ? Zanim dałeś lampy bliżej było git. Moj AK tak reagował jak za blisko lampy były i było mu za ciepło. Ale niech ktoś potwierdzi proszę.

A no i nie wyrzucaj, trzymaj ją, ucz się na niej. Może kup Asahi SL jak będziesz jej LST robił bo i tak dużo stresu miała
 

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
Może się myle ale nie powykręcało jej tak od temperatury ? Zanim dałeś lampy bliżej było git. Moj AK tak reagował jak za blisko lampy były i było mu za ciepło. Ale niech ktoś potwierdzi proszę.

A no i nie wyrzucaj, trzymaj ją, ucz się na niej. Może kup Asahi SL jak będziesz jej LST robił bo i tak dużo stresu miała

nie wyrzucam ;)
po przełączeniu trybu 18/6 i małej dawce bioponu





odległość lamp :D



boxik:
 
C

Colt

Guest
Witam wszystkich, jestem tu nowy. Pozwolę sobie podpiąć się do tematu kolegi aby nie dublować ( jeśli autor pozwoli ). Mam identyczny problem, roślinki mają 6 dni od wyjścia z ziemi. Ziarna kupione z GF, Sweet Nurse AUTO CBD i W/W XXL AUTO. Ziemia Compo Sana (rok leżała w oryginalnym opakowaniu w garażu) podlewana Muszynianka w doniczkach 7x7x7 cm. Kielkowanie po 12 h na chusteczkach juz miały kiełek, zasadzone na 15-20 mm po kolejnych 12h juz przebiły sie przez ziemie. Cały dzień w słońcu i na noc narazie jedna lampa led (diy) 40W full spectrum w pudełku kartonowym wylozonym folia al. (Box w budowie) Roślinki od 3dni zatrzymały sie, korzeń biały zdrowy juz dobił do dna doniczki, podlewam raz dziennie solidnie (rano ziemia juz suchutka...) Jakieś sugestie Witam wszystkich, jestem tu nowy. Pozwolę sobie podpiąć się do tematu kolegi aby nie dublować ( jeśli autor pozwoli ). Mam identyczny problem, roślinki mają 6 dni od wyjścia z ziemi. Ziarna kupione z GF, Sweet Nurse AUTO CBD i W/W XXL AUTO. Ziemia Compo Sana (rok leżała w oryginalnym opakowaniu w garażu) podlewana Muszynianka w doniczkach 7x7x7 cm. Kielkowanie po 12 h na chusteczkach juz miały kiełek, zasadzone na 15-20 mm po kolejnych 12h juz przebiły sie przez ziemie. Cały dzień w słońcu i na noc narazie jedna lampa led (diy) 40W full spectrum w pudełku kartonowym wylozonym folia al. (Box w budowie) Roślinki od 3dni zatrzymały sie, korzeń biały zdrowy juz dobił do dna doniczki, podlewam raz dziennie solidnie (rano ziemia juz suchutka...) Jakieś sugestie

---------- Post Zaktualizowany 11:10 ---------- Data pierwszego postu 10:48 ----------





---------- Post Zaktualizowany 11:15 ---------- Data pierwszego postu 11:10 ----------



 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół