nasiona marihuany

Zbyt wolny rozwój? Pomocy

Wyszukiwarka Forumowa:

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
Witam!
Roślinka od wsadzenia do gleby ma jakieś 8-9dni, czy rozwija się prawidłowo? Czy nie jest za mała jak na swój wiek? będzie jeszcze cos z niej? Ziemia jaka używałem to ziemia uniwersalna 5,5-7,0 pH

---------- Post Zaktualizowany 10:11 ---------- Data pierwszego postu 10:07 ----------

Witam!
Roślinka od wsadzenia do gleby ma jakieś 8-9dni, czy rozwija się prawidłowo? Czy nie jest za mała jak na swój wiek? będzie jeszcze cos z niej? Ziemia jaka używałem to ziemia uniwersalna 5,5-7,0 pH
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
mała jak na 9 dni, co to za ziemia jest ? wygląda tragicznie, i jeszcze jakieś chwasty w niej rosną... trzeba było posadzić w dobrej ziemi, na tym lepiej nie oszczędzać, żeby uniknąć kłopotów
 

Nelly

Banned
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
24
Buchów
0
Jest ciut mała.
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to hujowa ziemia z której wyrastają jakieś chwasty.
 

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
mała jak na 9 dni, co to za ziemia jest ? wygląda tragicznie, i jeszcze jakieś chwasty w niej rosną... trzeba było posadzić w dobrej ziemi, na tym lepiej nie oszczędzać, żeby uniknąć kłopotów

Ziemia uniwersalna z brico, narazie roślinka jest w mniejszej doniczce ,docelowo będzie w większej i teraz pytanie czy jak przesadzę ja do większej doniczki (11l ,aktualnie jest w 5l) i dosypie gleby takiej jaka powinna być czy pomoże to roślince?

Poza wielkością wyglada na zdrową?
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
465
Odznaki
4
Przesadź ją teraz- w zwykłym ogrodniczym dostaniesz dobrą ziemię "westland grow sure" do tego troszku perlitu i masz cacy i roślinka dostanie kopa.
 

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
Przesadź ją teraz- w zwykłym ogrodniczym dostaniesz dobrą ziemię "westland grow sure" do tego troszku perlitu i masz cacy i roślinka dostanie kopa.



Ziemia Westland Grow Sure "Gotowe podłoże uniwersalne, ph 5,8-6,8", perlit
czuć ,że ta ziemia jest delikatniejsza ,po prostu lepsza

z tym perlitem zrobiłem błąd ,że warstwa nowej ziemii dosypana na spód nie jest z nim pomieszana bo już miałem zajęte ręce trzymaniem całej bryły z korzeniami, reszta z perlitem :/ mam nadzieje ,że mi wybaczy :D

może lepiej poczuje się już w samej większej doniczce, wysokość od cfl taka by jej nie było zbyt gorąco, barwa 3x 2700k 1450lm , 2x 6500 1380lm (wiem, lepiej chyba zmienić je na 2700k), box 37x47x100, temp 24-27, wilgotności nie mierzyłem ale liście wyglądają okej ,w boxie mam słoiczki z watą która wyciąga wode ,która wyparuje
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
2700k- flo, 6500- weg :)
podsyp ja /\ cos takigo a'la kopiec

podlej odstana woda troszku i tyle daj po prostu jej zyc
 
M

Marti

Guest
2700k- flo, 6500- weg :)
podsyp ja /\ cos takigo a'la kopiec

podlej odstana woda troszku i tyle daj po prostu jej zyc

a nie przypadkiem :

5600K Grow
2000K Flow

???????

czy sie myle? no takie mam zarowki wiec juz oglupialem



takie mam


 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
takie tam z growshopu
-lampa / żarówka sodowa HPS 150W
-model: GIB-Flower Spectrum PRO
-gwint: E40
-wydajność świetlna: 17 500 lumenów
-PAR 190umol/s
-temperatura barwowa: 2000K
-na fazę kwitnienia
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Panowie, barwa 2000K i 2700K sa barwami cieplymi, 5600K i 6500K sa barwami zimnymi, roznia sie udzialem fal o roznych dlugosciach. :)
Macie oboje racje, ciepla na flo, zimna na veg, +/- tysiac Kelvinow w ta czy w tamta to niuansik. :p
 

APgrow

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2018
Postów
53
Buchów
0
mam jeszcze takie pytanko...
w moim boxie używam 5x cfl 23w 2700k, wymieniłem dzisiaj (bo miałem pod ręką) dwie żarówki na żarówki 23w 6700k więc teraz wygląda to tak: w boxie: 3x 23w 2700k + 2x 23w 6700k, roślinka w fazie veg, na flo znowu wkrece 2700k

czy ta zmiana odniesie jakiś skutek? ponoć taka barwa lepsza na veg, stad pytanie czy wymieszanie zarówek nie zrobi jej krzywdy ,a wręcz przeciwnie czy podziała cokolwiek na plus?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
czy podziała cokolwiek na plus?
Z pewnoscia podziala, a na flo mozesz dorzucic tamte dwie o cieplej barwie zamiast wymieniac. (zawsze wiecej lumenów i szersze spektrum barwy czy cos)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół