nasiona marihuany

Błędne odczyty i problem z kalibracją

Wyszukiwarka Forumowa:

yaro56

Member
Rejestracja
Lip 17, 2013
Postów
23
Buchów
0
witam

Przyznaję się bez bicia, że zostawiłem PH metr z odsłoniętą sondą na około 12 godz, przy czym nie ma możliwości, żeby się czymś zabrudziła, nie dotykałem jej paluchami ani nie próbowałem czyścić. Odczyty przestały być prawidłowe, bo na świeżej wodzie pokazywał od 10 do 13 PH skacząc sobie jak poj.... Postanowiłem, że wymienię baterie na nowe, skalibruję buforami do kalibracji i będzie po problemie. Kalibracja według instrukcji producenta

Niestety, podczas wykonywania punktu trzeciego, czyli po zanurzeniu i przytrzymaniu przycisku cal wyświetlacz pokazuje odczyt 6.86, miga trzy razy i wyświetla error.... szlag jasny mnie już z tym trafia i dlatego proszę o jakąś podpowiedź. Zepsułby się od takiego kilku godzinnego leżenia...? Baterie są nowe, bufory zrobione prawidłowo w wodzie destylowanej o temp 25 stopni..... wcześniej działał bez zarzutu i zawsze po użyciu, płukany był wodą destylowaną i przechowywany w płynie do przechowywania sond....



  1. Wykonaj 2 roztwory o znanym pH przy użyciu 250 ml wody każdy oraz buforów do kalibracji (w zestawie 4.01; 6.86 pH).
  2. Zanurz elektrodę testera w roztworze o pH 6,86 (w temperaturze 25 ℃).
  3. Naciśnij przycisk "CAL" (kalibracja) przez 5 sekund i zwolnij. Zaczekaj, aż wyświetlacz pokaże 6,86 pH i odczyt będzie stabilny.
  4. Wyczyść elektrodę w wodzie destylowanej i osusz, następnie zanurz elektrodę w roztworze o pH 4,00 (w temperaturze 25 ℃).
  5. Naciśnij przycisk "CAL" przez 5 sekund i zwolnij, następnie naciśnij jeszcze raz i zwolnij natychmiast. Zaczekaj, aż wyświetlacz cyfrowy pokaże 4.00 pH i odczyt będzie stabilny.
  6. Umieść miernik z powrotem w roztworze buforowym, aby przetestować kalibrację. Jeśli jest niepoprawna, powtórz kalibrację.
  7. Jeśli pH roztworu testowego jest powyżej 7,0, skalibruj miernik za pomocą roztworu 6.86 i 9.18. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z tabelą kalibracji. Trzeci krok to metoda kalibracji dla punktu pH 9.18.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Hehehe, elektroda to rzecz swieta, jak sobie kupisz nowa to bedziesz o nia dbal nalezycie. :)
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Jak robisz wg instrukcji i nie dziala, to w czym Ci forum pomoze? :) Te mierniki sa tak wrazliwe i delikatne ze jak poczytasz opinie to nic Cie nie powinno zdziwic.
 
D

DarkMessiah

Guest
mialem to gowno identycznejak na zjeciu z***al sie po 2 miesiacach teraz mam ten najtanszy ze srubokretem testuje go co jakis czas na coca coli i dziala bez problemu. plucze go tylko pod kranem :D
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Fakt,te żółtki najtańsze są za***iaszcze. Zamiast wywalać na jakiś drogi sprzęt wolę kupić teraz z 10 chinoli w tej samej cenie a nawet taniej nie schizować się że może coś pie****neło tylko szybki rzut o glebę i biorę nowy. Mnie ałem ten ze zdjęca, chodził rok potem padł bo leżał pół roku nie używany Ten żółty chodzi już sezon, a ten lepsiejszy już się rozpierdziela. Także polecam kupić 10 żółtków i mamy na bank z 7 lat z głowy
 

yaro56

Member
Rejestracja
Lip 17, 2013
Postów
23
Buchów
0
Wymoczył się ***aniutki przez noc w wodzie demineralizowanej i odpuścił :jaraczz: Dał się skalibrować normalnie i po problemie, testowany drugim, który już zdążyłem kupić- właśnie ten na śrubokręt :smokee:
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Nie ciesz się za wcześnie, jutro juz może wariować.
 

mosser

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2018
Postów
227
Buchów
434
mialem to gowno identycznejak na zjeciu z***al sie po 2 miesiacach teraz mam ten najtanszy ze srubokretem testuje go co jakis czas na coca coli i dziala bez problemu. plucze go tylko pod kranem :D

Możesz podać wynik PH jaki wskazuje COCA COLA?
Też muszę skalibrować PH-metr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół