nasiona marihuany

Panel LED własnej produkcji

Wyszukiwarka Forumowa:

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Niestaty mąddry Polak po szkodzie.
Złożyłem całość, dla pewności aby nie spalić COBów dałem minalne napięcie, jednak układ odpowiedzialny za regulację napięcia okazał się na tyle niestabilny że w momencie delikanego pokręcenia potencjometrem dawał skoki napięcia... w efekcie diody uległy przepaleniu i poszły się j**ać. Najlepszym rozwiazaniem jest tak jak stwierdził panpedro zasilacz do zasialania diód, o ustabilizowanych parametrach.

W drugim podejściu idę na łatwiznę i zastosuję diody z zintergowanym układem zasilającym.
Myślę o 12-14 diodach 50W GROW Epistara.
Proszę o sugestie i ewentualne reflekcje na ich temat - może ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia...

Ja też właśnie składam panel na COBach 50W tzw GROW ale chińskich z aliexpress. Niby faktycznie 50W. Wziąłem do tego szklane soczewki 120st + chłodzenie po 1 radiator + wentylator od procesora.
Chcę dać 4 lub 6x50W do 0,4m2, ciekaw jestem efektów oraz trwałości.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Z tego co czytalem to te wszystkie chinczyki mocno mijaja sie z prawda jesli chodzi o trzymanie parametrow podanych przez producenta. No ale koszty nie sa wysokie przy takim projekcie wiec mozna poeksperymentowac. Na 0.5m2 200W to sporo mocy.
Napisz jak zbudujesz panel. ;)
 

Gruby__Lolek

Member
Rejestracja
Gru 28, 2018
Postów
10
Buchów
0
Mój panel spełnia wymagania.
500W na 2,25mkw. Jedynie co bym teraz zmienił to zamiast jednego w prostokącie zrobił bym dwa po 250W. Lepsze pokrycie, tak muszę przestawiać panel żeby roślinki miały sprawiedliwie dzielone światełko.
200W na 0.5mkw będzie idealnie. Panel wieszaj jak najmizej, tak by rośliby miały dobre natęzenie oświetlenia i podnoś w trakcie wzrostu.
Ja dla oszczęsności prądu stosuje fotoperiod 12/1. Sprawdza sie, polecam

---------- Post Zaktualizowany 23:13 ---------- Data pierwszego postu 23:12 ----------

Z tego co czytalem to te wszystkie chinczyki mocno mijaja sie z prawda jesli chodzi o trzymanie parametrow podanych przez producenta. No ale koszty nie sa wysokie przy takim projekcie wiec mozna poeksperymentowac. Na 0.5m2 200W to sporo mocy.
Napisz jak zbudujesz panel. ;)

Finalnie dałem 10 x 50W chińczyków
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Pokaż kolego ten panel i podaj co i jak zrobiłeś . Jak się sprawdza ? Mam trochę gratów do złożenia takiego panela i się zastanawiam czy warto.
 

Gruby__Lolek

Member
Rejestracja
Gru 28, 2018
Postów
10
Buchów
0
7.jpg

8.jpg



Zamierzam sprzedać i złożyć mocniejszy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Ciekawe. Kupię belkę i złożę coś podobnego na sześciu takich ledach 50W. Masz może fotki roślin spod tego ? Niby ludzie marudzą że mało wydajne te ledy.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół