nasiona marihuany

Pierwszy GrowBox

Wyszukiwarka Forumowa:

Hacked420

New member
Rejestracja
Gru 27, 2018
Postów
4
Buchów
0
Nadszedł czas na pierwsza uprawę jak i pierwszego boxa.

Jako ze jestem kompletnie zielony moja prośba to pomoc w doborze.

Mój cel to 5 automatów na początek żeby spróbować różnych odmian i nauczyć się całego procesu :)

Z tego co wyczytałem to lepiej złożyć boxa samemu niż kupować gotowe zestawy stad tez moje pytanie.

Myślałem nad boxem 120x120x200, ale tak jak mówiłem nie mam żadnego doświadczenia wiec jeśli to zły wybór to mnie poprawcie.

Mój budżet na boxa to 1500 zł wiec myśle ze coś sensownego da się złożyć w tej cenie.

Z góry dzięki za wszelka pomoc.
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
Czym większy box tym więcej z czasem mozesz do niego wrzucać. ale powinienes się zmieścic w 1500zł .
Secret Jardin z serii Hydro Shoot 120x120 to około 400-430zł jak poszukasz,jakas prosta wentylacja to z 300-400zł
donice grosze , ziemia na 5 plantow to w zaleznosci od donic ale raczej automatow nie bedziesz wkladal w 25 wiec 50L canny wystarczy to 38zł,Pechy w zaleznosci co chcesz, radze zainwestowac w cos lepszego poszukaj sobie na sklepach potem przeszukaj forum i zobaczysz co ci pasuje bo wszystko co jest w miare interesujace tutaj się przewija,5 pech to 110-170zł ZESTAW HPS 600W +ODBŁYSNIK SMART FI 125+ HPS z allegro z odblysnikiem wentylowanym to 420 zł nawilżacz jakis to ze 80-150 okolo, nawozy organiki jak na pierwszy raz Biobizza np badz na biotabsach na automaty potrzeba najprostszy zestaw ja tutaj lałem tylko top maxa i hesi supervit od początku do końca.

Tutaj masz w boxie 80x80x180 Orginal Jack Auto Od SensiGenetics z tego co pamietam weszło 7 mi do boxa i weszly by jeszcze ze 3 na upartego.
 

Hacked420

New member
Rejestracja
Gru 27, 2018
Postów
4
Buchów
0
Dzięki wielkie!
1500 mam do przeznaczenia na samego boxa pechy, ziemia itp. Nie wliczam tego do budżetu. Na pewno chciałbym tez filtr zamontować, ma to jakieś znaczenie przy wyborze wentylacji?
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,342
Buchów
3,349
Odznaki
10
Czemu zdecydowałeś się akurat na automaty? Mają one to do siebie, że nie wybaczają błędów popełnionych przez początkujących w pierwszych dwóch/trzech tygodniach życia, a do tego nie pozwalają na proste i skuteczne metody treningu jak np. topping.
120x120 to spora powierzchnia, na której w dużych donicach (12-15l) zmieści ci się spokojnie 9 sztuk, ale będziesz potrzebował mocnego światła - np. HPS 600W.

Jeżeli już postanowiłeś że to muszą być automaty, to weź coś co jest niewybredne jeżeli chodzi o niedobory/przenawożenie, czyli rośliny opisane jako "łatwe w uprawie":

-AK47 Auto od Royal Queen Seeds albo od Bulk Feminized Seeds
-Auto Mazar od Dutch Passion albo od Bulk Feminized Seeds
-White Widow Auto od Royal Queen Seeds
-Auto White Russian od Bulk Feminized Seeds

Gdybyś jednak zdecydował się na rośliny pełnosezonowe to zdecydowanie polecam Critical oraz White Widow od Royal Queen Seeds.
 

Hacked420

New member
Rejestracja
Gru 27, 2018
Postów
4
Buchów
0
Właśnie sprawa jest ze na pelnosezonowa roślinkę nie mam czasu, szykuje mi się dość spora przeprowadzka za 4 miesiące i nie chce ryzykować. A z tego co wiem to w tym okresie automat zdąży na spokojnie wyrosnąć. Ale w przyszłości jak najbardziej bym chciał posadzić sezonówkę. Odnośnie rozmiaru to moj pomysł odnpoczsyku był żeby kupić trochę większego boxa z zapasem na na przyszłość jak będę bardziej doświadczony (mam nadzieje)
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
Nigdy nie miałem problemów z Automatami prócz ThinkDiffrent której musiałem lać PK dodatkowo bo żarła niesamowicie,reszta szła na odpowiednim PH TopMaxie hesi supervit,po którmś razie juz nawet na vega nic nie lałem po porstu 2 pierwsze tygodnie woda z supervit , Potem od razu nawozy na FLO, Chodz automatów nie robie juz z 5 lat,na poczatek jak dla mnie było super, mało problemów szybko rosły.Ale wybierze co uważa, i lektura na forum i tak cie chłopie nie ominie,nie zrobimy tego za ciebie a lepiej uczyć się na błędach innych.
 

Hacked420

New member
Rejestracja
Gru 27, 2018
Postów
4
Buchów
0
Czytam na okrągło i staram się to jakoś zakodować ;) narazie priorytetem dla mnie jest box.
Czyli jeśli dobrze rozumiem do takiego rozmiaru najlepiej się spisze HPS 600W a co myślicie o wentylacji i filtrze?
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
Wentylacja to podstawy , cyrkulacja musi byc w mniejszym badz wiekszym stopniu,no i 600w na takiego boxa nadaje sie najlepiej.80x80 do 100x100 hps 400w wszystko wyżej 600w do 1000w jezeli mowimy o HPSach. Ja zaraz startuje leda samorobke na przykład 495w w szafie 110x100 a z ledami to już inne przeliczniki jak byś chciał , ja raczej za HPSami jestem murem,lecz sprubuje jak pojdzie bo nigdy nie robiłem Led, a mam na sprubowanie że tak powiem może mnie przekona. Ale jak byś chciał dobrego leda w miare to z tego co sie orientuje, a orientuje się sredio co do ledow to 1100zł musisz mieć minimum na sklepówke na ta powierzchnie chyba ze chinczyk z alegro to taniej, moze ktoś ci cos by doradził jak byś dolożył trochę do puli.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół