nasiona marihuany

Chemdawg DWC 4L LED china Full Spectrum 50W

Wyszukiwarka Forumowa:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
DZIEŃ 5


W te święta nie zabrakło miejsca w boxie dla Chemdawga od panpesta.pl i na trochę zagości Critical z Holenderski Skun - Ktokolwiek jarał, ktokolwiek wie prosiłbym coś o tych odmianach.

Box: 29x50x80
Świecone: 12/12 od początku
reszta na fotkach
Pomka: 360L min
Went wylotowy:zephir 120mm


EC na razie ustawione na 0.550 pH 5.8






tutaj pierwszy dzień


no i w piątym w DWC













nie mogłem wytrzymać i musiałem odpalić bubbler

Pozdrawiam wszystkich haszyszowców i wesołych świat
 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Witam

Rośliną udało się przetrwać najgorszy okres dwóch tygodni co znaczy w moim wykonaniu że będę kontynuował grow, bo do tej pory musiałem się zwijać i kończyć dwie
fr. Niestety jednak musiałem coś spie****ić i rośliny stanęły na tydzień, ale za to tydzień dbam o nie i tylko patrzeć jak wystrzelą.


sytuacja w boxie ok. 24-28C w dzień i 18-22 w nocy, wilgotność olewam. Critikala zapodałem do perlitu i zostanie w tym boxie a DWC zrobi abordaż do pudła w którym aktualnie znajdują się AK-47 i White Widow bo ino paczeć jak rozpie****i tą pakamerę w drżazgi:freak:. Dostają to samo: Plagron hydro a+ b EC 0850 i pH 5,5 - 5,7 i w związku z tym dałem światło 12/1 co by podgoniły dziełuchy:sunny:

kontempluję właśnie nad treningiem delektując się odrobinką Akacza:freak:







Critical niebawem odbije jak złapie trochę wody :freak:


 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Zastanawiam się nad Twoim fotoperiodem 12/12, 12/1 powiesz coś więcej o tym ? Czemu tak ? Czy faktucznie 12/1 "podgania" rośliny ? Pozdro !
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Zastanawiam się nad Twoim fotoperiodem 12/12, 12/1 powiesz coś więcej o tym ? Czemu tak ? Czy faktucznie 12/1 "podgania" rośliny ? Pozdro !

On nie ma podganiać roślin tylko je oszukać by oszczędzić tym samym parę złotych na prądzie.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Nie do końca, chce sprawdzić czy rzeczywiście szybciej zaskakują na flo. Ktoś tu pisał że w tym FP indujcja trwa krócej. Jeszcze nie do końca ukończyłem boxa i nie chcę burdelowo rozświetlać dookoła już bo i tak cisłem 24/7 no i zawsze to mniejszy rachuneczek
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Siema

Małe zainteresowanie ale może Chemwdag rozjuszy tą relację bo chyba się rozkręca



Po cięciach jakie na nich dokonałem trochę się zagęszcza



niedługo podniosę lampę i chyba przełącaę niech leci. Zobaczymy ile zajmię mu indukcja.

Dostaja Plagron Hydro A+B w stężeniu EC 0,8 - 0-9 o pH 5,5 - 6,0 a czasem skaka do 6,3 na co swobodnie pozwalam, temperatura w boxie 24-22C i wody 20-22



Korzeń trochę zżółkł ale to zapewne od dymu z AK-acza :sunny:


Krytyk schodzi na razie na drugi plan.




Rośliny wsadzone w jednym dniu w tym samym cięte. Niby w takich systemach trochę schodzi zanim korzeń złapię wodę ale dla mnie DWC to jedyna słuszna droga:pr:



E: Na Ziemi to nie powinno być ziemi tylko sama woda, wtedy było by więcej Marii - ale znowu ile by nie było to i tak jest za mało <lol>
 
Ostatnia edycja:

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Jakiej wody kolego używasz też planuję przejść na hydro i zastanawiam się nad tym jaką wodę zastosować do pożywki i co ile ją wymieniać.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Jak widzisz drogi [MENTION=77291]McRumcajs[/MENTION] lecę nieszablonowo. Proces ten może okazać się dla Ciebie niebywale długi ale ja i tak sie czaję by dostać się do boxa więc mam czas.
Leją jak popadnie, najczęściej jest to z kranu o wartościach EC 0,28 do 0,4 i pH 6,8 - 7,2.... parametry te się zmieniają w zależności od pory dnia i roku. Pewnie jak w nocy postoi w rurach to łapie więcej syfu( mieszkam w bloku).
Ozonuje ją jeszcze po nalaniu bo jest zimna a ozon zamienia sie potem w tlen ( po jakiś 20-40min.) a jak wiemy ten rozpuszcza się w niższych temperaturach sterylizują ją od razu i prawdopodobnie wybijajac Mn i Fe( dlatego czekam przed dodaniem pożywek które maja w sobie mikroelementy tak właśnie to 20 -40 min.) Woda po takim zabiegu robi sie krystalicznie czyściusueńka. Planuje jeszcze tylko prze ten filtr dzbankowy britta czy dafi puścić i bedzie elegancko dla mnie. EC spadnie dużo, kiedyś się bawiłem ale nie pamiętam dokładnie.
Dokładam osobno wapń i magnez (receptura z obliczeń w relacji z AK i WW tylko zmniejsz stosunek Ca:Mg bo tam się "rozkokosiłem". Nie bedę się pie****ił już z jakimisCal-dupami hooj wie od kogo bo roślina moim zdaniem łyka je w postacji zdysocjowanej i ***ie ją to od kogo są:freak:, tAkże nabywam takie specyfiki w aptece bo mam gwarancję czystości.
Formy schelatowane EDTA mogę stosować już z K,P i innymi jak mi zależy na szybkim wchłanianiu jak np.tu:)



tu wyżej już skoczyłem po czystą (hehee ale nie do monopola tylko taką do żelazek) i wlałem tak z 15 Litrów łącznie na potrzeby co by podpompować K, i P ( nie KP czyli komendę powiatowa):freak:

W trakcje wlewania dwuskładnikowych nawozów leję najpierw jeden i dobrze go mieszam, potem czekam aż się ":ustabilizuje środowisko" i leci drugi i trzeci składnik pożywki analogicznie, bo w składzie są substancje które po gwałtownym wlaniu na raz mogą przereagować i dupa zbita.
Zmniejszam pH czym popadnie. Teraz mam Plagron pH minus, ale nie widzę różnicy jak lałem kalafonię czy odrdzewiacze bo to ten sam skład o chodzi o grupy pH i OH które są zbudowane z protonów,elektronów, neutronów itd. więc nie ma znaczenia czy mam je od Plagronu, Canna ,Hessi czy może wysrał je Messi:sunny: -szkopuł tkwi żeby na weg azotowy a na flo fosforowy - różnią się poza tymi podstawowymi składnikami N i P jeszcze dysocjsacją. Fosforowy ma trójstopniową no bo ma trzy kationy wodorowe a azotowy tylko jeden więc logicznie ten pierwszy będzie trzymał dłużej co ma z koleji wady jak i zalety ale o tym innym razem.

......... no i leje resztę nawozów tak jak mi się wydaje że rośliny potrzebują:freak2: Może pier***ę teraz głupoty ale obiecuję wam że kiedyś będę w tym dobry<lol>jak [MENTION=87445]Gumball[/MENTION]
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Ale się rozpisałeś widzę pełna profeska. A jakim ozonatorem ozonujesz tą wodę?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Żadna profeska, staram się wcisnąć w grow trochę nowatorstwa, uprawiam przeszło rok dopiero i szukam jakiś nie konwencjonalnych sposobów, ziemi u mnie nie uświadczysz. W ogóle uprawiam w formie terapii by nie pić wódy znowu i to staje się pomału moją pasją. Jak widzę jakieś ciekawe podłoże to od razu lecę tam w myślach z pestką albo jakąś szafę na śmietniku to w parę sekund jest już gotowa do odpalenia:freak: No i trochę zawód nowy mi po drodzę do pluskania się <rotfl>

Ozonator to zy-h107 podkręcony do 900mg/h ogólnie wszechstronna maszyna a w grow niezastąpiona. Nie muszę czekać żeby odparował chlor, odkaża wodę, oczyszcza, czasem ozonuję centralnie korzeń i na drugi dzień jest przyrost w hooj, ale nie można przesadzać, ze dwa razy pomogła albo i w ogóle zwalczyła Pythium - czas reakcji był niesamowity jak dla mnie bo po wyozoonowaniu rośłina już po 12 h wygląda na jurną:freak:, jak plecha gdzieś jest to też odkażam miejsce zaatakowane i wszystko co z nią związane, z zapachem może nie pomaga na długą metę bo by musiał buczeć cały czas a po 10 minutach już odczuwasz stężenie ozonu na bani, za to jak kończysz pracę przy boksie to w moment zapach znika z pokoju a przy uciążliwych odmianach to istotne dla mnie. Ogólnie każdy zapach zabija od razu. A przy plonach to już jest bajeczka, nie dał bym bez tej maszynki rady. Tylko musi być szczelne pomieszczenie, bo jak malowałem kiedyś farbą olejną to szwagier na chwilkę poczuł w drugim pomieszczeni jak zawiało przez szparę w oknie:freak: Owadów to w ogóle nie mam, myślałem że w kokosie to będę się nimi żywił bo koło ptaszników lata od hooja tego.

Jaka powierzchnia, jakiej wielkości rez, światło, temperatura otoczenia, moc pompek czy tam czego będziesz używał?

E: i stoi dziad na boxie lekko sycząc wypluwajac też jony H pożyteczne dla rośliny i maskuję głos wentylatora i pompki, mógłbym mnożyć zastosowanie tego urządzenia także polecam dla wodniaków no i nie bedę pisał dokąd pryskałem na flo bo by Zacier mnie za***ał:freak2:nawet żarcie może leżeć z miesiąc na powietrzu u mnie w pokoju i plecha się go nie ima<lol>, nie musisz zmieniać skarpetek, wynosić do prania marnować wody bo mogą leżeć latami i nie capić, ku**a same plusy a w pomieszczeniu zapach jak po burzy
 
Ostatnia edycja:

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Ciekawie się to zapowiada będę obserwował uważnie.Pozdro
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
To proszę bardzo aktualizacja, po tygodniu Chemdawg od panpestka.pl ( przykleiłem naklejkę:freak2: bo powstała dziura) parametry w normie temp. 20-24; pH 5,7-6,2: EC 1000. Przełączona na kwitnienie 17.01:






rzucił by ktoś okiem czy nie daję za dużo nawozów bo mam taka tendencję a jeszcze nie wyczułem roślin, kończy sie prędzej czy później przypaleniem:freak:
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Jak ustawiasz EC pożywki na 1,0 to na pewno nie przesadzasz dziewczyna dosyć spora już potrzebuje papu coraz więcej:sunny:
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
To twoje pierwsze DWC [MENTION=87004]emceero[/MENTION]?
Super to wygląda :)

Edit: Masz już odznakę za hydro - także pewnie nie pierwsze i pewnie dlatego tak ładnie to wygląda :p
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
W sumie to trzecie podejście, najpierw totalny eksperyment - jest na forum. Potem pierwsza normalna uprawa to Sour Kush od Booma gdzie nie miałem wagi, ale pękło na mięciutko 120 no i teraz lecę z tym. Roślina i tak tydzień ponad stała bez opieki bo było by lepiej, światło jej chyba nie służy 50W to za mało, choć wydaje mi się że więcej są w stanie wyłapać go w DWC niż w glebie . Ale nie długo to się zmieni jak wleci do większego boxa bo tu się chyba nie zmieści
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół