nasiona marihuany

[AF][2X600W][2.44m2] 21 x sweetskunk rs

Wyszukiwarka Forumowa:

GoodPlant

Member
Rejestracja
Gru 23, 2018
Postów
10
Buchów
0


DZIEŃ 31

box - 120-240

po prawej hps 600w pod standardowym balastem
po lewej hps 400w (teraz SL) pod balastem lumateka (planowane przejście na 600w)

Donice 11l
Ziemia Canna

21 x auto SweetSkunk od RoyalSeeds


Nawozy od Canny :
od pierwszego tygodnia życia 25% Rhizotonica
co drugie podlanie 100% Vega
kwitnące planty dostają 100% Floresa , 75% Pk13/14

Temperatura 23-33 C

Planty znajdujące się po prawej stronie są starsze od grupy z lewej strony o około 1,5 tygodnia. Planty po prawej miały nałożony trening lst, niestety bez kontynuacji z siatką.

Generalnie brak problemów, poza jednym krzakiem widocznym na zdjęciu który ma zawinięte liście (wcześniej podobny problem miało jeszcze kilka plantów).

Ostatnio strasznie mi pobladły, zastosowałem więc szybko azot w dawce 1ml/1l i większą ilość nawozów. Przeprowadziłem też podcinkę i usunęłem uszkodzone liscie oraz odnogi które nie miałyby prawa dojrzeć. Po 3 dniach zauważam poprawę. Wstrzymam się teraz z azotem i zejdę do dawki 0,25ml/l do każdego podlania. Ostatnie podlanie pk13/14 75%, azot 0,5ml/1l oraz Flores 50% . Jutro pójdzie sama woda a kiedy zobaczę jak reagują na brak pokarmu to następne podlanie planuję 100% pk oraz floresa.

Czekam z przejściem lewej lampy na 600w z powodu wysokiej temperatury, nie lubie przekraczać 31c w boxie mimo że mam zamontowany konkretny bimbrownik (20l zacieru ).

Co myślicie o plantacji ?











TU JEST TEN CHORY KRZAK(wilgotność raczej nie bo waha się między 45-65% , nie używam już od dawna nawilżacza bo w domu panowała zbyt duża wilgoć. Przenawożenie tak jak niedobór raczej też odpada bo brak oznak na innych krzakach. Jakieś pomysły ? )


TUTAJ TRENOWANE KRZAKI POD HPS 600W
zdjęcia dobrze obrazują różnice pomiędzy stosowaniem treningu a jego brakiem. Następnym razem dołożę tez siatkę.













 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Witamy na pokładzie :) Spoko to wszystko wygląda ale te miniaturki zdjęć...Następnym razem wrzuć duże fotki a nie miniaturki :)
 
P

PolnaMiedza

Guest
Witamy na pokładzie :) Spoko to wszystko wygląda ale te miniaturki zdjęć...Następnym razem wrzuć duże fotki a nie miniaturki :)

Kopiuj adres ,, Forum duże zdjęcie " w swojej galeri i będzie git. Fajny projekt będę śledzić.
Pozdrawiam
 

GoodPlant

Member
Rejestracja
Gru 23, 2018
Postów
10
Buchów
0
Jakieś pomysły dotyczące tego zdeformowanego krzaka ?

*następnym razem zdjęcia będą tak jak należy :)
 

GoodPlant

Member
Rejestracja
Gru 23, 2018
Postów
10
Buchów
0
DZIEŃ 55


Warunki :

temperatura 20-30 C
wilgotność =/- 50%
Wysokość lamp - 45-50cm zwiększyłem wysokość o 15cm bo wg. mnie, przypiekały się
20/4

Pożywki :
co 48-72h dostają po 1000-1200 ml wraz z (ml/10l) ;
- 20ml floresa
- 10ml pk13/14
- 5ml rhizotonic
- 10ml azot


A) Żółte liście, opadające i wyblakłe czytam jako zapotrzebowanie na azot, dostały dziś 1ml/1l, jakies 10 dni temu sytuacja była podoba, wtedy azot pomógł.
Jednak z azotem jest o tyle problem że ma opóżniać kwietnienie… dlatego ostarożnie.

B) Niektóre planty mają tak oto wyglądające końcówki :




Mimo to zdecydowałem się wbrew wcześniejszym założeniem na podanie im dziś 80% dawek nazwów, ponieważ w całokształcie uważam że mają niedobory. Następne podlanie czysta woda.



LEWA CZĘŚC BEZ TRENING / PRAWA CZĘŚĆ LST prawe, trenowane rośliny są zasadniczo starsze o około 2 tygodnie











TUTAJ ROŚLINY TRENOWANE

Jeśli ktoś kiedyś zapyta zasadność stosowania lst to niech spojrzy na ilośc i wielkość szczytów. W porównaniu do koleżanek w boxie które nie zostały puszczone bez kontroli te maleństwa prezentują się syto.











Niektóre już zaczynają przybierać na masie, mam takie dwa które przeskoczyły resztę w rozwoju o dobre 2 tygodnie.










A TUTAJ słabiutko jak na prawie 60 dzień, ale jest duża nadzieja bo zauważyłem duży ruch w ciągu ostatnich dwóch dni.












MAM PYTANIE czy ktoś z Was stosuje regulatory ph od canny ?
Są cholernie toksyczne i drażniące, przepalają biurko gdy zostanie ślad. Stosuje Je od kilku upraw i zawsze miałem co do nich obiekcje. Producent zaleca stosować 5ml/100l wody.
Natomiast ja aby uzyskać ph w przedziale 6.4 musze dodawać 1,1ml/5l czyli 22ml/100l czyli 400% dawki producenta.
Ostatnie plantacje miały spore problemy i jak powtarzam zawsze obwiniałem ten roztwór.
Jak wy go stosujecie ??

Jak na prawie 60 dzień to ta odmiana ma spore opóźnienie, spodziewałem się pierwszych zbiorów w połowie stycznia a widzę że będę musiał czekać do końca miesiąca, a planty po prawej stronie które ledwo zakwitły to i nawet do końca lutego. Nieznaczna ilość widocznych trichomów. Zapach praktycznie niewyczuwalny.


Czekam na pie****nięcie.



Ps.mam zamiar podać dosyć grubo przeterminowanego (może i nawet 2 lata) BOOSTA. Najpierw dostanie jeden plant, odczekam tydzień i jak będzie ok to reszczcie starczy na 2 x 100%




Pozdro
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
MAM PYTANIE czy ktoś z Was stosuje regulatory ph od canny ?
Są cholernie toksyczne i drażniące, przepalają biurko gdy zostanie ślad. Stosuje Je od kilku upraw i zawsze miałem co do nich obiekcje.

Nie wiem czego się spodziewałeś po kwasie fosforowym lub azotowym hehe
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nie sie zdaje, ze stawiasz bledna diagnoze z azotem - na moje oko jest go az nadto (po lewej stronie). Ja bym ograniczyl azot na rzecz potasu (plus magnez i potas) i pilnowanie ph, ale ja sie na mineralnym nawozeniu nie znam
 

GoodPlant

Member
Rejestracja
Gru 23, 2018
Postów
10
Buchów
0
Nie wiem czego się spodziewałeś po kwasie fosforowym lub azotowym hehe

No w sumie właśnie tego czego spodziewać się można po kwasie ;) nadal potrzebuje informacji od innych użytkowników jak z dozowaniem...

Nie sie zdaje, ze stawiasz bledna diagnoze z azotem - na moje oko jest go az nadto (po lewej stronie). Ja bym ograniczyl azot na rzecz potasu (plus magnez i potas) i pilnowanie ph, ale ja sie na mineralnym nawozeniu nie znam


Planty po lewej stronie dostały do tej pory tylko raz azot, jadą dalej na floresie i rhizo bez pk. Dopiero za tydzień przejście na floresa.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Dozowanie zależy tylko i wyłącznie od twardości wody jakiej używasz. Twarda kranówka wymaga większej ilości kwasu, woda z RO dosłownie paru kropli...
 

GoodPlant

Member
Rejestracja
Gru 23, 2018
Postów
10
Buchów
0
Dozowanie zależy tylko i wyłącznie od twardości wody jakiej używasz. Twarda kranówka wymaga większej ilości kwasu, woda z RO dosłownie paru kropli...


Ph wody jaka leci z kranu 8.0, daje 1,1ml na bańkę 5l. Uzyskuje 6.0-6.5.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
No, skoro używasz kranówki która zapewne jest w ch*j twarda to się nie masz co dziwić że musisz tyle kwasu dawać.
 

GoodPlant

Member
Rejestracja
Gru 23, 2018
Postów
10
Buchów
0
Przeprowadziłem dziś kilka testów.


1.Najpierw sprawdziłem Ph wody wraz z dodawanym Ph- na poziomie 1ml/5l ; 1,2ml/5l ; 1,4ml/5l ; 1,6ml/5l

Baza wody (temp 10 C) - 7.3 ph

1ml/5l - 6.2 ph

1,2ml/5l - 6.1 ph

1,4ml/5l - 5.8 ph

1.6ml/5l - 5.5 ph


2. Sprawdziłem Ph przy pomocy płynu i wynik to 6-7 ph

3. Podlałem planta 3 litrami wody o ph 6,1 i zbadałem wode która wypłynęła przy użyciu phMetru i wynik to 6.1 Ph 4

Podsumowując - podnoszę Ph do poziomu 6.2-6.5 stosując 0,8ml/5l pH-Canny_blooma

Gleba nie okazała się zakwaszona jednak jest bliska tego, stąd podwyższenie pH.


Planty dostały dziś :

5ml/5l Azotu
5ml/5l Magnezu

(to do gleby)

Oprysk :
Azot i Magnez jak wyżej + Hesi Boost 10ml/5l



Mam nadzieję że rośliny wyjdą na prostą.


Jeśli stan się pogorszy lub nie zmieni zrobię flusha o podwyższonym pH na poziomie 7



Zastanawiam się też nad moim bimbrownikiem... jakiś czas temu przeglądając forum natrafiłem na komentarz mówiący o negatywym działaniu CO2 produkowanego przez bimbrownik.

U mnie ciężko stwierdzić jaki ma on wpływ, w każdym razie to 20l zacieru do którego użyłęm 6kg cukru, od wymiany zacieru (10dni) CO2 napie****a bez przerwy i to konkretnie.



Nastepnym razem z dobrymi foto i wyszczególnionymi roślinami.


Pozdro
 

GoodPlant

Member
Rejestracja
Gru 23, 2018
Postów
10
Buchów
0
DZIEŃ 60 około ;)


Uruchomiona została 600 w lewej części (wcześniej była 400)


Temperatura 24-31

Wilgotność 30-45 %



Piją co 3 dni po 1,5l wody. Dostają cały zestaw canny bez boosta :(

Rośliny generalnie walą w chu*a tzn. ja doprowadziłem do tego że w 60 dniu dopiero zaczynają puchnąć.

Problemy z wstrzymanym rozwojem oraz żółknięciem próbowałem leczyć azotem ( przesadziłem ) później magnezem i pk a na końcu zauważyłem że dostawały stanowczo za niskie ph. Na poziomie 6.0 nie miały możliwości przyswojenia pk. Podniosłem pk do 6.7-6.9 i widzę zdecydowaną poprawę.
Z racji tego że nie dostrzegam popalenia jutro dostaną klejną dawkę papu ale już na 100%. Potem przerwa dwa podlania i znowu na grubo.


Ogólnie w ch*j opóżnienie, lewa strona dopiero zaczyna kwitnąc a są dwa okazy które jeszcze nie zaczęły.


Macie fotki.
















jedyna zauważalna choroba dalej nie określona











a teraz prawa część boxa ( sory za zdjęcia )




















WINDOWS 10 to ku**a ! nawet zdjęcia spie****i. w eksploatorze były ułożone prawidłowo. sorki jeszcze raz.














galeria haszysz też się nie popisuje przy opcji obróć L/

















Będzie kot :D



















 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
WINDOWS 10 to ku**a ! nawet zdjęcia spie****i. w eksploatorze były ułożone prawidłowo. sorki jeszcze raz.

bo win 10 automatycznie obraca zdjęcia do oglądania, musisz w galerii poobracać.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół