nasiona marihuany

AF [200 CFL] [0.16m2] 2 x Royal Jack auto

Wyszukiwarka Forumowa:

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Przestaw fp na 12/12 zaczekaj ok 2tygodnie. Jak zaczną sie wyciągać i pokażą płeć no to beda fotoperiodyczne. A jak nic sie nie zmieni to masz jakies chu**we auto z przedłużonym wegiem.
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Przestaw fp na 12/12 zaczekaj ok 2tygodnie. Jak zaczną sie wyciągać i pokażą płeć no to beda fotoperiodyczne. A jak nic sie nie zmieni to masz jakies chu**we auto z przedłużonym wegiem.

Czy nie lepiej byłoby poczekać z tym 3 tygodnie, zebrać plon ze zdrowo rosnącej i dopiero eksperymentować z fp? Nie chciałbym tej zdrowej stresu narobić po prostu...
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Poprostu dasz jej tylko mniejsza ilość światła. Zreszta. Zrobisz jak uwazasz :)
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
No ale czy mniejsza ilość światła nie obniży mi plonu ze tej zakwitniętej?
Po jej zbiorze miałbym więcej miejsca dla tej w wegu... box 40x40 na wiele nie pozwala dziewuchy na siebie wchodzą :p
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Czy nie lepiej byłoby poczekać z tym 3 tygodnie, zebrać plon ze zdrowo rosnącej i dopiero eksperymentować z fp? Nie chciałbym tej zdrowej stresu narobić po prostu...

Do zbiorów tej co zakwitła masz jakieś 6-8 tyg, a nie 3 jak twierdzisz, więc Twój plan już spalił na panewce.
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Do zbiorów tej co zakwitła masz jakieś 6-8 tyg, a nie 3 jak twierdzisz, więc Twój plan już spalił na panewce.

Dzięki za odpowiedź prosste, wydaje mi się że przesadzasz z tym okresem bo:

a)Rośliny wykiełkowały na powierzchnię między 10-13 grudnia a wg. Royal Queen Seeds:
Kwitnienie: 6 - 7 Tygodnie
Miesiąc zbiorów: 9-10 tygodnie po wykiełkowaniu czyli 10 tygodni pyknie maksymalnie po koniec lutego.

b) Topy obecnie wyglądają tak (nie jest to początek kwitnienia, właściwie gdy wrzucałem fotki 10 stycznia to już widziałem na niej pierwsze włoski - nie umieściłem tego na zdjęciu). Liście oklapnięte bo tuż po podlaniu gdy miały sucho.

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]


Serio zmieniać fp?

ps. To nie jest tak że ja "mędrkuje", zdaje sobie sprawę ze swojego zerowego doświadczenia.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
No w miesiac raczej sie nie wyrobi, opisy producentow traktuj z przymruzeniem oka. Ja bym poczekal ze zmiana naswietlania z tydzien, moze dwa. Jak to auto to przez ten czas zaskoczy.
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Jak bedziesz je tak maltretował to nie dojdą i do końca marca...po co je tak mocno przesuszasz?
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Do końca nie jestem pewny czy to kwestia przesuszenia, otóż podlewałem ją 1L (donica 7L) na dwie doby. Po 48 godzinach taki był efekt już kilkukrotnie (+ lekka donica), więc dziś wlałem 1,3L. Sporo tego pije! Druga możliwość to za wysoka temperatura, zjawisko jest mocniej widoczne w przypadków topów będących blisko CFLki, pod koniec 18 godzinnego naświetlania. Dodam że termometr będący tuż obok tego topa ale zacieniony przyklejoną kartką wskazywał w momencie zdjęcia temp 26.4 C
 
Ostatnia edycja:

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Na tej która nie może zakwitnąć znalazłem w dziś niepokojący objaw, ma to miejsce w zasadzie na jednym liściu będącym w najwyższym punkcie rośliny, będącym najbliżej CFLki. Wpierw pomyślałem że to niedobór azotu, ale przecież wczoraj wlałem litr wody z 35mL biohumusu forte... Co to może być?


20190129_092606_--_kopia.jpg
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Z tego co widać na zdjęciu to nie tylko jeden liść w głębi widać ze inne mają tez ten problem.Wydaje się ze to początek deficytu potasu dlatego ma problem z zakwitnięciem
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
ona dostała parę razy "burzę kwiatów" na FLO, ale jak zobaczyłem że nie kwitnie to wróciłem do biohumusa. Zatem kolejne podlanie będzie znów z burzą kwiatów (NPK 10/30/20).
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Kolego na biohumusie daleko nie zajedziesz poza tym masz roślinę automatyczną zazwyczaj zakwitają po 30-35 dniach.Może trafiłeś na jakieś słabe ziarno.Kontrolujesz jakoś PH i EC?
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Kolego na biohumusie daleko nie zajedziesz poza tym masz roślinę automatyczną zazwyczaj zakwitają po 30-35 dniach.Może trafiłeś na jakieś słabe ziarno.Kontrolujesz jakoś PH i EC?

1. pH kontroluje jedynie poprzez kupowanie Oazy z Biedronki. Nic więcej nie lałem.
2. EC jako laik pierwszy raz się zetknąłem w momencie jak napisałeś - nie kontroluję. Jednak przecież, obu roślinom leję dokładnie to samo. Z tą różnicą że ta niezakwitła dostawała więcej azotu od początku nawożenia ponieważ absorbowała większe ilości wody
3. Zgodnie z uprzednią Twoją sugestią odnośnie pomarańczowych krawędzi i niemożności zakwitnięcia z braku potasu, od tamtego czasu dni leję z burzę kwiatów na FLO. Kilka z tych liści wyciąłem bo i tak zasłaniały "to co ważne", a pozostałe nie mają oznak powiększania się tych przebarwień.
4. Przyjąłem rozwiązanie że poczekam do zbioru z kwitnącej Pani i dopiero wtedy niedojrzałej dziewczynce zmienię fotoperiod (będę miał miejsce na porozciąganie jej gałęzi.
5. 2 ostatnie zdjęcia prezentują kwitnącą Panią, wydaje mi się że wszystko przebiega bardzo prawidłowo. Jedyną wątpliwość jaką mam to zidentyfikowanie momentu by przestać lać burzę kwiatów, niby z teorii wynika że 2 tygodnie przed, ale jak w praktyce mam to ustalić kiedy jest ten właściwy moment? Zwłaszcza skoro pestki nie rosną sztywno z opisem producenta.

20190206_182521_--_kopia.jpg


20190206_182512_--_kopia.jpg


20190206_182541_--_kopia.jpg


20190206_182551_--_kopia.jpg
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół