nasiona marihuany

AF [200 CFL] [0.16m2] 2 x Royal Jack auto

Wyszukiwarka Forumowa:

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Moja pierwsza uprawa, i już się pojawiają problemy



medium biobizz light mix

woda oaza biedra

200 W CFL cykl 18/6

7 litrowe donice

temperatury od 19 - 26 stopni

wilgotność od 45-75 (skrajnie osiągane wartości)

Kiełki wystartowały na powierzchni 9 i 10 dni temu.

Jedna rośnie bardzo pięknie ale ma jakąś plamę na liściu która się powiększa i coraz gorzej wygląda.

Proszę tu o poradę.






Druga rośnie znacznie słabiej ma bladozielony kolor, obok jest pasywny wywietrznik przez który wpada również strumień z nawilżacza. Co może być przyczyną takich różnic między nimi? Słaby gen? Dodatkowo ta mała ma jakiś zagięty listek drugiego piętra (ma on dziurkę w środku).



 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0



kolor tego uszkodzenia jest żółty? czy o aby nie jest przyjaranie CFLem?
 

inco.gnito

Member
Rejestracja
Gru 22, 2018
Postów
10
Buchów
0
Mam podobną uprawę. W sensie metraż i oświetlenie, chcesz to możesz do mnie zaglądać. Możesz mi powiedzieć w jakiej wysokości trzymasz lampę od kwiatu?
 

Deus"

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2018
Postów
326
Buchów
694
Odznaki
3
To CFL hehe gdy nie dotyka rośliny to odpowiednia odległość<peace> zadbaj o dobra cyrkulacje a odległość nie bedzie taka wazna to nie HPS Napisz jaki to CFL , czy dual czy flo. bo widze tylko ze nie Blue
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Za dwa, trzy dni stuknie im miesiąc od wybicia się na powierzchnie pierwszego listka. Robiłem nieco LST, rośliny główne łodygi mają w przeciwległych narożnikach. W ostatnich dniach zmieniłem ustawienie doniczek tak by było więcej miejsca, a lampę CFL 2100K (Dual) dałem po przękątnej.

Jako że to pierwsza uprawa martwi mnie niska wysokość rośliny główna gałąź ma 15cm (byłoby zapewne więcej gdybym nie giął), martwi mnie że za jakiś tydzień góra wejdzie FLO a tu będą karzełki i nie będzie miejsca na topy w tej gęstwinie.

Czy w takim wypadku nie powinienem podciągnąć drastycznie lampę by wyciągnąć roślinę?
Jest w cholerę miejsca do góry a one mi poszły w boki jakby lampa była za nisko i nie pozwalała jej rosnąć w górę.

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/100516/20190108_201925_--_kopia.jpg

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/100516/20190108_201913_--_kopia.jpg

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/100516/20190108_201911_--_kopia.jpg

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/100516/20190108_201901_--_kopia.jpg

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/100516/20190108_201848_--_kopia.jpg
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Ponawiam pytanie mam dużo miejsca w boxie do góry.

Topy nie idą równo ale to niweluje podwieszoną pod kontem CFL (ciężka i sama "pracuje" gnąc odbłyśnik do dołu) - tj. te najniżej mają najbliżej lampę.

Co mam zrobić żeby wszystko wystrzeliło w górę i zrobiło miejsce przyszłym kwiatostanom??? Czasu do FLO coraz mniej. A czy na FLO będzie to jeszcze rosło? Chciałbym żeby rośliny osiągnęły chociaż minimum z opisu czyli 40cm a najlepiej więcej...
Mam obawę że taki karzeł - choć rozłożysty nie da sensownego plonu.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Na moje lepiej mniejsze a konkretne niż wyciągnięte badyle. Na flow roślina potrafi powiększyć się o conajmniej x2. Jeśli tak bardzo chcesz mieć wyższego krzaka to podnieś lampę poczekaj i sie wyciagna.
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Idzie mi o to że miejsca dla lampy jest jeszcze 40cm do góry, byłoby marnotrawstwem objętości boxa, pozostawanie na pułapie roślin z pcboxów.

Spodziewam się że na karzełku obfitego plonu nie uzyskam. To moje zmartwienie. Dodatkowo strasznie gęsto wszystko rośnie i mam obawy że będzie brakowało miejsca między topami.

Skoro jednak mówisz że na FLO jest potencjał powiększenia się dwukrotnego roślin, to nie podciągam jako że FLO jeszcze nie ma więc spodziewam się że do tego czasu dociągną jeszcze X centymetrów, a później wielkość się zdubluje (na FLO).
Powiem szczerze że jako świeżak myślałem że tylko faza wzrostu oznacza realny wzrost rośliny :)
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Coś Ty. Zerknij na relację.. po przelaczeniu na flo rośliny rosną w oczach. Do tego widać po liściach masz indice więc nie dziw że się krzaczy.
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
dzisiaj małe czesanie i fotki z innej perspektywy

słabsza







silniejsza






---------- Post Zaktualizowany 00:45 ---------- Data pierwszego postu 00:28 ----------

coś pomerdałem i nie wrzuciło zdjęć mimo że kopiuje linki wprost z galerii, druga próba. Tak jak mówiłem rośliny po czesaniu i kolejne zdjęcia.

słabsza 29 dni na powierzechni
20190110_001458_--_kopia.jpg



silniejsza 30 dni na powierzchni
20190110_001445_--_kopia.jpg



both

20190110_001428_--_kopia.jpg
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Mam taką rozterkę, słabsza roślina miała żółte końcówki liści co błędnie zinterpretowałem jako nadmiar azotu.
Więc podlałem ją samą wodą która zostanie wchłonięta dopiero za jakieś 3 dni.

Pytania:

1. Czy mogę jej podać biohumus forte (agrecol do roślin ziel. NPK 1-0.5-1) jakoś w dolistnie?
Jeśli tak to czy proporcje zachować taką jak do podlewania 35mL na litr? Jak to zrobić?

Szkoda mi tych 3 dni a w dodatku pojawiły się już na niej białe włoski co zwiastuje koniec wega.
co ciekawe ta słabsza ma te włoski a silniejsza dalej w wegu bez nich.

2. Kiedy jest moment by przejść na nawóz na FLO?
W necie znajduję trochę rozbieżne informacje np. że pierwsze 3 tyg flo można dalej podawać dalej nawóz weg.
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Dzień 47

Wrzucam posta bo nie wiem co jest grane, słabsza pani od dłuższego czasu jest na FLO i pięknie się pokryła włoskami (żłopie wodę jak pojepana), natomiast silniejsza, która była mocno bujniejsza w liście nie daje takich oznak (wcześniej zużywała więcej wody a teraz jest odwrotna sytuacja) w zasadzie to ta silniejsza już jest mniejsza od tamtej słabszej.

Czy mogę coś zrobić?
Może royalqueenseeds w jednym blistrze zapakowało mi pestki całoroczne i AF?

Na zdjęciach:

Silniejsza - bliżej po lewej

Słabsza (FLO) - głębiej po prawej
displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany at 16:57 ---------- Data pierwszego postu at 16:54 ----------

aha no i ta silniejsza, tak jak wspomniałem dostawała wcześniej więcej wody bo ją szybciej zużywała toteż częściej dostawała biohumus forte

---------- Post Zaktualizowany at 16:59 ---------- Data pierwszego postu at 16:57 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]

dwa razy dodałem wcześniej to samo zdjęcie tu poprawione
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
ile czasu minęło od zmiany fotoperiodu ?

---------- Post Zaktualizowany 16:49 ---------- Data pierwszego postu 16:44 ----------

dobra to auto :p hehe niedopatrzenie, no możliwe że dostałeś sezona zamiast auto

---------- Post Zaktualizowany 16:50 ---------- Data pierwszego postu 16:49 ----------

możesz zmienić czas naświetlania na 12/12, autos też da radę przy takim świetle a sezonówka zakwitnie normalnie..
 

abracadabra

Active member
Rejestracja
Gru 12, 2018
Postów
27
Buchów
0
Nie było żadnej zmiany fotoperiodu, od początku lecę 18/6 zgodnie z doktryną dla AF.

Obie rośliny posadzone w tym samym momencie (w zasadzie ta zakwitnięta w głębi wyszła na powierzchnie dzień później).

Ta która nie ma włosków dostawała więcej biohumusu forte (azotu) ponieważ była większa i chłonęła więcej wody, miała więcej przycinania liści (bo była bardzo bujna), jest przy wywietrzniku przez który wpada chmura z nawilżacza, być może jakieś drobne ilości światła się tam dostawały w gdy powinna spać, ale przecież księżyc i gwiazdy też emitują nieco światła nocą na outdoorach...

Czyżby Royalqueen Seeds mylił pestki AF z całorocznymi?

---------- Post Zaktualizowany at 23:20 ---------- Data pierwszego postu at 23:09 ----------

ile czasu minęło od zmiany fotoperiodu ?

---------- Post Zaktualizowany 16:49 ---------- Data pierwszego postu 16:44 ----------

dobra to auto :p hehe niedopatrzenie, no możliwe że dostałeś sezona zamiast auto

---------- Post Zaktualizowany 16:50 ---------- Data pierwszego postu 16:49 ----------

możesz zmienić czas naświetlania na 12/12, autos też da radę przy takim świetle a sezonówka zakwitnie normalnie..

Dwa pytania:

1.Czyli zakwitnięty automat nie ucierpi na wielkości zbioru przy zmianie fotoperiodu z 18/6 na 12/12?

2. Myślę jeszcze nad alternatywą w postaci przeczekania zmiany fotoperiodu, aż do zbioru z tej zakwitniętej (ok. 3tyg), dzięki temu w boxie byłoby więcej miejsca na "zaprogramowane" flo dla jednej rośliny.
Czy to nie lepsza alternatywa?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół