nasiona marihuany

Żółte nowe liście - niedobory?

Wyszukiwarka Forumowa:

dopek666

New member
Rejestracja
Lis 25, 2018
Postów
3
Buchów
0
Czesć, speed-o-matic, koło 30dni od wyjścia z ziemii. Nowe liście zaczęły żółknąć, a widzę już białe włoski więc zaczyna kwitnąć. Sprawdzone ph >7. Zrobiłem flusha wodą o ph 5, tak że wypływająca ostatecznie miała ph równo 6. Do tej pory podawałem tylko biohummus do zielonych NPK 1,5/0,5/1.
Mi to wygląda na niedobór fosforu. Myślicie że uda się to odratować?
22.jpg

23.jpg
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Powinno się udać ją odratować :) Nie lej jej tyle azotu (bo mega zielona jest), a nadmiar azotu blokuje przyswajanie fosforu i potasu :) Pooozdro
 
M

Marti

Guest
mam to samo z jedna panna ale dalem jej tylko odstana wode i jak na razie sytuacja sie polepsza
 

mosser

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2018
Postów
227
Buchów
434
Podawaj przewagę PK z małą ilością azotu
 

WeedBrothers

Member
Rejestracja
Lis 21, 2018
Postów
20
Buchów
0
Mozesz nawet caly grow zrobic na samej wodzie, tylko PH musisz regulowac, ale ziemia musi byc dobra nie jakas uniwersalna. Więc zazwyczaj problemem planotow poczatkujacych jest przenawozenie , badz PH , tyle ze, na koncu pewnie pożółknie ciagnac z lisci , ale wyhodowac wyhodujesz, jeszcze oczywiscie zaleznosc odmian Moby dick ciagnie duzo nawozow np i tej odmiany bez nawozow nie zrobisz raczej ale np Stardawga , chem 4 robiłem experymentalnie i było dobrze, tak na przyszłóść. A co do automatow to one wchodza w faze kwitnienia prawie od razu w jakims stopniu wiec one moga miec inne potrzeby od samego poczatku lej PH 6-6.2 po 4-5podlaniach ziemia bedzie miała takie PH jak pozywka, i wtedy kup jakiegos TopMaxa badz FlowerStimulatiion od Cellmaxa butelki 250ml sa tanie przeciez chlopie i wtedy zrobisz wszystko co mozesz . A organiki ciezko przedawkowac. Chodz co do organicznosci Organicznych nawozow procz biohomusa bym podchodził z dystansem ale przynajmniej Flusha nie musisz robic. 3m sie
 

dopek666

New member
Rejestracja
Lis 25, 2018
Postów
3
Buchów
0
Dzięki za pomoc. Bardzo szybko urosła. Jednak więdnięcie postępuje. Roślinka ma niecałe 2 mies a to jedna z tych "szybkich odmian". Proszę o opinie - za ile powinny się utworzyć już jako takie "topy" - 2 tyg?
Myślicie że doczeka żeby było z niej chociaż cokolwiek? Bo boję się że umrze zanim będzie czym lufę nabić :(

28.jpg

29.jpg
 

mosser

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2018
Postów
227
Buchów
434
ostatnie zdjęcie za wysokie PH-podlewaj samą wodą o wartości 6
nawozów w podłożu mają jeszcze sporo
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
ostatnie zdjęcie za wysokie PH-podlewaj samą wodą o wartości 6
nawozów w podłożu mają jeszcze sporo

Po czym wnosisz ze to akurat za wysokie pH a nie np. za niskie albo co nnego?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Po czym wnosisz ze to akurat za wysokie pH a nie np. za niskie albo co nnego?

Pewnie po pierwszym poscie:

Zrobiłem flusha wodą o ph 5, tak że wypływająca ostatecznie miała ph równo 6.

Mam Ci tlumaczyc takie podstawy? Skoro, leje wode o duzej ilosci jonow H+, a wyplywa woda o mniejszej ilosci H+, to o czym to moze swiadczyc? ;)
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
O dużym stężeniu kationów wodorowych w roztworze:crazy: Nie doczytałem ale i tak myślałem że ktoś ma jakiś szamański trik co widzi po wyglądzie zewnętrznym że jest za niskie czy za wysokie :freak:bo ja narazie obczajam tylko w jedną stronę że jest hoojowe:freak2:
 

mosser

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2018
Postów
227
Buchów
434
Po czym wnosisz ze to akurat za wysokie pH a nie np. za niskie albo co nnego?

Na ostatniej fotce widać typowe wysokie PH-jasno zielono-żółte liście,Przebarwienie zaczyna się od środka szczycika co jest
oznaką niedoboru zazwyczaj zelaza i innych mikroelementów,a jest to zazwyczaj powodowane zbyt wysokim Ph.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Albo i całkowity brak żelaza tak jak molibdenu. Dzięki za trop bo mam prawdopodobnie brak tych składników w pożywce. Spowodowane to jest prawdopodobnie ozonowaniem wody i zaszybko dodawanymi odżywkami do no niej gdzie ciągle jest ozon. Prawdopodobnie on niszczy te pierwiastki, tak czytałem na forum od rybek. I jeszcze druga przyczyna ze po ozonowaniu za jakiś czas szybko skaka pH właśnie do góry a ja sprawdzalem tylko po dolaniu lałem w raz ślinę, choć wypływ miałem imtka na pewnie czątkunflo 5.0 pH. Skoryguje błędy dzięki wielkie za pomoc
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół