nasiona marihuany

Grzejący się led - prośba o weryfikacje

Wyszukiwarka Forumowa:

wysowianka

New member
Rejestracja
Gru 16, 2018
Postów
4
Buchów
0
Witam wszystkich na #
Nie ukrywam ze konto zalozylem z powodu potrzeby Waszej pomocy.
Do sedna:
Mój box to:
0.25m2
Oświetlenie: 2x Cree CXB3590 72v
lampki zasilane są przez:
[h=1]Mean Well LPC-150-700 150W 107~215V 700mA[/h]wszystko zlozone na radiatorze [h=1]215 x 160 x 0,9 mm + 2 wiatraki Zephyr 60x60mm 2000rpm +/- 10% podłączone oddzielne do jednej ladowarki tel.[/h]Mój problem polega na tym, że ledy hardkorowo się grzeją.
Elektryk ze mnie żaden ale po sklejeniu wszystkiego do kupy odpalam - działa!
Po chwili obczajam temp radiatora - ciepły ale nie parzy.
Po ok 2 minutach temperatura zaczyna być mniej ciekawa ale daje radę trzymać radiator w dłoni.
Po ok 10 minutach gorący jak s*****syn - ledy wyłączyły się same.
Delikatnie spanikowany odłączam instalacje od prądu zostawiając działające wiatraki w celu lepszego schlodzenia instalacji.
Po ostygnięciu odpalam na sekunde w celu sprawdzenia czy wszystko działa i okazuje się że mam fart i wszystko ok jednak nie chce probować trzymania pod prądem dłuzej i walę z pytaniem do Was.
Jak sprostać chłodzeniu mojego cuda?
Czy dobrym pomysłem jest wyjazd ze starym radiatorem i wrzucenie lamp na radiatory z wentylatorami od procesorow? Czy problem leży zupełnie gdzie indziej? Wnioskuje tak ponieważ zdaje sobie sprawe że chlodzenie pasywne nie wchodzi w gre moje wiatraki wydają się być bardzo niemrawe.
Jeśli napisałem niezrozumiale dajcie znać a sprobuję opisać to w inny sposób.
Z góry dzięki za sugestie i rady
pozdro
 
D

DarkMessiah

Guest
umiesc wetylatoey dokladnie nad diodami. podlacz je do 12v a nie do 5v. uzyles pasty termoprzewodzacej? pokaz foty najlepiej. 0.9mm to troszke malo
 

wysowianka

New member
Rejestracja
Gru 16, 2018
Postów
4
Buchów
0
Wentylatory umieszczone prawie idealnie nad diodami +/- 1mm.
Pasty termoprzewodzącej nie żałowałem ale bez przesady.
Fotki sprzetu poniżej:



 
D

DarkMessiah

Guest
wymien wentylatory na 120mm bo te chyba 80mm sa slabe. zdejmij zasilacz bo on dodaje ciepla. faktycznie ten radiator troszke kupa ale moze ci sie udac jak wymienisz wenty. jak sie nie uda to masz radiator do wymiany.
 

wysowianka

New member
Rejestracja
Gru 16, 2018
Postów
4
Buchów
0
Oka zmieniam mój radiator na 2x od procesora z wentylem na profilu aluminiowym i wszystkie znaki zapytania będą wykluczone.
Wielkie dzieki za odpowiedz pozdro!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół