nasiona marihuany

[HPS 150W][0.16m2][1x AK-47 1x Zagadka

Wyszukiwarka Forumowa:

wuk403

Member
Rejestracja
Lis 14, 2018
Postów
7
Buchów
0
Box: 40x40x120 Hydro Shoot 40
Swiatlo: HPS 150w z Allegro
Doniczki: 5l
Ziemia: Terra Professional
Nawozy: Wkrótce przyjdą :)
Fotoperiod: 18/6
Trening: LST
Wentylacja: Wlot pasywny, mieszający 120mm od pc ( przez chwilę tylko), wyciagajacy 120mm od pc :D
Filtr: Mata do okapów
Akcesoria: Termometr, Higrometr, miernik PH, nawilżacz powietrza w drodze :D
Pestki: 1x AK-47 1x Nie wiadomo co :)

Siemka, to moja pierwsza uprawa w życiu ( nawet rzezuchy nie uprawialem :D ) wiec nie krzyczcie jesli cos spierdziele ?

Ogólnie początek nie był za ciekawy, dla mnie i roślinki (AK-47) nasiono nie chcialo przez 2 dni wykielkować w wodzie. W zwiazku z tym wrzucilem je do donicy ( prawdopodobnie z gleboko). Przez nastepne 3 dni nic nie wychodzilo, wiec odkopalem nasionko ( na szczescie nikomu sie krzywda nie stała) i okazalo sie ze dziewczyna ma się dobrze!

Druga pestka ( nie wiem co to za odmaina, ale palonko bylo dobre :D ) siedzi na wacikach tym razem :)



 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Życzę powodzenia, będę sledził z kolei bardzo ciekawi mnie ta Zagadka :p
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Nawozy: Wkrótce przyjdą :)
Siemka, to moja pierwsza uprawa w życiu ( nawet rzezuchy nie uprawialem :D ) wiec nie krzyczcie jesli cos spierdziele
Z góry Ci mówię, żebyśmy nie musieli krzyczeć - zapomnij minimum na 2 tygodni o jakichkolwiek nawozach, nawet o nich nie myśl, masz ziemię nabitą nawozami. Następnie jak już się zdecydujesz na nawożenie to zacznij od np. 1/4 dawki i powoli zwiększaj stężenie, obserwując przy okazji jak roślina na nie reaguje. A i naowzy lej naprzemiennie z czystą wodą.
Zdradź czym masz zamiar nawozić - mineralne czy organiczne?

Ogólnie początek nie był za ciekawy, dla mnie i roślinki (AK-47) nasiono nie chcialo przez 2 dni wykielkować w wodzie. Przez nastepne 3 dni nic nie wychodzilo,
Następnych nasion nie wyciągaj, nie odkopuj i nie przeszkadzaj im rosnąć, kilka dni to normalny czas w jakim nasiona wychodzą ponad ziemię po ówczesnym namoczeniu. ;)

Nie przeszkadzaj im rosnąć, wiedz, że nadgorliwość to największy wróg w pierwszych dniach życia rośliny.
 

wuk403

Member
Rejestracja
Lis 14, 2018
Postów
7
Buchów
0
Zdradź czym masz zamiar nawozić - mineralne czy organiczne?


Następnych nasion nie wyciągaj, nie odkopuj i nie przeszkadzaj im rosnąć, kilka dni to normalny czas w jakim nasiona wychodzą ponad ziemię po ówczesnym namoczeniu. ;)

Myślałem o mineralnych nawozach :) Co polecilibyście dla młodego farmera ? :) Druga dziewczyna wyszła na świat! Mimo, że miała jeszcze ciężej niż AK, w zagadce wczoraj rozgrzebałem całą ziemię w poszukiwaniu czegokolwiek co wskazywało by roślinkę, niestety nic nie znalazłem a dzisiaj wracam patrzę a ta pięknie się pokazała! <joint>
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
W czym są one lepsze ? :D
Patrząc na stopień Twojego zaangażowania to będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem, nie przenawozisz tak szybko, z drugiej strony canna terra nabita chelatami i bądź tu mądry...
No i w organice masz +10 do smaku palonka. :bounce:
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Sądzę że jeżeli masz ziemię w 70% organiczna powinieneś lać organiczne nawozy, posiadam taką sama ziemię jak ty i zamierzam tak do półtora tygodnia poczekać z nawozami aktualnie miną u mnie już 11 dzień życia tak więc niebawem zaczynam zabawę.
 

wuk403

Member
Rejestracja
Lis 14, 2018
Postów
7
Buchów
0
Czy Try-Pack od biobizza wystarczy mi do ścinki ? Dużo osób używa, tych nawozów, wiec sądzę ze są dobre :D
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Sądzę że jeżeli masz ziemię w 70% organiczna powinieneś lać organiczne nawozy,
O boże, to co jest w tych pozostałych 30%? :scared: Mam nadzieję, że perlit, a nie adamantium. <lol>

Czy Try-Pack od biobizza wystarczy mi do ścinki ? Dużo osób używa, tych nawozów, wiec sądzę ze są dobre :D
Powinien starczyć, nawet Ci zostanie. ;)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Mikoryze dorzuc do tego try packa jak masz kase i bedzie pan zadowolony
 

wuk403

Member
Rejestracja
Lis 14, 2018
Postów
7
Buchów
0
Narazie nie chce pakowac w to tyle kasy bo nawet nie wiadomo czy mi coś z tego wyrośnie :D
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Narazie nie chce pakowac w to tyle kasy bo nawet nie wiadomo czy mi coś z tego wyrośnie :D

Mikoryza w ogrodniczym to koszt kilkunastu cebulionów, a o życie w glebie wypadałoby zadbać, chyba nawet jest bardziej potrzebne od nawozów, bo kto je będzie przerabiał jak nei mikroflora? :bounce:
 

wuk403

Member
Rejestracja
Lis 14, 2018
Postów
7
Buchów
0
UPDATE

Koleżanki wypuściły kolejne 2 ładne listki, niby nic takiego ale jaram się jak dziecko :D


Zakupiłem dziś do boxa nawilżacz powietrza! Tylko nie wiedziałem, że az tyle miejsca zajmie :/
Swoją drogą czy 29st* i 55% wilgotnosci jest w porządku dla roślinek ? :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół