nasiona marihuany

Start outa pod lampą

Wyszukiwarka Forumowa:

KraśniK

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
201
Buchów
123
Siemano ;)

Od razu uprzedzam ze dopiero przygotowuje sie do 1 sezonu, mam jakies male doswiadczenie ale nigdy nie probowalem dzialac cos samemu, tak ze z gory przepraszam za moje braki w wiedzy :freak:

No wiec przejdzmy do tematu, mam mozliwosc wystartowania pod hps 400w ale nie wiem czy warte jest to az tyle zachodu (lampka oddalona az 12km od spota) moze lepiej bylo by je potrzymac na balkonie? bedzie az tak duza roznica ?



Pozdroo
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Trzymając pod lampa masz pewność, ze światła będzie tyle ile Ty chcesz. Na balkonie różnie bywa, raz jest słonecznie, raz pochmurno. Gdybym ja miał wybór to postawiłbym na lampę :)
 
U

Usunięty 59382

Guest
Jeżeli masz mało słońca na balkonie to wybierz boxa.Jesli masz chociaż te 6h słonecznych to wybieraj balkon!outowe rośliny nie lubią sztucznego światła a tym bardziej na balkonie będą się hartowac!co innego automaty ale taka lampa na start według mnie za mocna i roślinki niezbyt dobrze się czują...
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,543
Odznaki
3
Mała siewka nie potrzebuje aż tyle światła żeby 400hps walić od razu, tym bardziej że to Twój pierwszy raz...Po co tak kombinować nierozumiem tego...parapet wystarczy w zupełności, można też zrobić okopofoliak ala rusianfarmer... :jocolor:
 

Karprzeczny

Active member
Rejestracja
Lip 21, 2016
Postów
37
Buchów
0
Ja mam takie małe doświadczenie, automaty na out z pod lampy zrobily się fajne i gęste, jednak sezony rosły pod lampą jak dzikie, jednak przy przesadzeniu na out zatrzymały się na prawie 2 tygodnie. Musiały sie chyba zaklimatyzowac do zmiany światła. Więc ten sezon automaty pod lampę a sezon na parapet.
 

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
Jak już to polecałbym coś z barwą światła dedykowaną pod wega, jakieś coby albo cfl.

I ja nie widziałem u siebie różnic w plonie w roślinach wegowanych w kwietniu z tymi z maja, a nawet miałem troszkę problemów z tymi pierwszymi - duży krzak = ciężko zamaskować + zabawa z podpieraniem.
 

Kunek

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2018
Postów
61
Buchów
0
ja bym uważał, niektóre odmiany po wyjęciu z in na out potrafią zacząć odrazu kwitnąć.
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,547
Rozwiązań
2
Buchów
15,671

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,342
Buchów
3,349
Odznaki
10
Jeżeli startujesz z sezonówkami - parapet powinien w zupełności wystarczyć,
jeżeli automaty - kierowałbym się w stronę startu z lampami.
Lampy są opcją, która zapewni roślinom lepszy start - to jest potrzebne automatom.
400w to ilość światła wystarczająca na jeden metr kwadratowy, a kilku sadzonkom wystarczy dosłownie 1/10 tej powierzchni :)
@deer celnie polecił ci coś co będzie miało odpowiednią barwę na wega - np. Philips Tornado z zimną barwą (2,3,4 x23w, zależnie ile będzie tych sadzonek)
 

Kunek

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2018
Postów
61
Buchów
0
a jakie to odmiany?

na przykład easy sativa od female seeds ma skłonności do przedwczesnego kwitnienia przy mniej nasłonecznionym miejscu i nawet sam producent o tym mówił.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
a ja tak:

af od razu na spota

sezony pod lampe

barwa nie ma znaczenia,to tylko sadzonki,sie nie pierdziel byle nie bylo za malo swiatla

jak planujesz kilkadziesiat (~90) sadzonek to i hps 400 bedzie ok :freak: byle nie wyschly bo to latwe

parapet ok,beda sie wyciagac zamiast w korzen isc ale spelni role (zalezy ile swiatla tam masz)


tak czy inaczej wszystkie rozwina skrzydla dopiero na spocie i nie ma co za dlugo ich kisic w kubeczkach
 

KraśniK

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
201
Buchów
123
Dzięki wszystkim za odpowiedzi ! :]

wybiore jednak lampe bo planuje duzo sezonow to niech maja tego boosta na poczatek

mozecie sie spodziewac fotorelacji w przyszłym roku <peace>
 

zlapmniejeslipot

Nigdy nie mam czasu !
Rejestracja
Sie 21, 2017
Postów
198
Buchów
1
a jakie to odmiany?
Jest tego multum, ale to wpierw trzeba outa zrobić by się dowiedzieć :).
Dzięki wszystkim za odpowiedzi ! :]

wybiore jednak lampe bo planuje duzo sezonow to niech maja tego boosta na poczatek

mozecie sie spodziewac fotorelacji w przyszłym roku <peace>

Nie zawsze lampa przed outem wychodzi na dobre, ale w większości przypadków daje większe szanse roślinie na przetrwanie jak oczywiście uprzednio nic nie spie****isz pod lampą .
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,547
Rozwiązań
2
Buchów
15,671
Jest tego multum, ale to wpierw trzeba outa zrobić by się dowiedzieć :)

Nie filozuj synek jak nie wiesz o co mi chodzi a outa miałem niejednego i w przeciwieństwie do Ciebie, wrzucałem krzaki na forum.
 

zlapmniejeslipot

Nigdy nie mam czasu !
Rejestracja
Sie 21, 2017
Postów
198
Buchów
1
Nie filozuj synek jak nie wiesz o co mi chodzi a outa miałem niejednego i w przeciwieństwie do Ciebie, wrzucałem krzaki na forum.

Przecież nie miałem na myśli ciebie tylko jego, ale odnosiłem się fakt do twoich wątpliwości :).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół