nasiona marihuany

Pytania od nośnie rozwiązań w boxie

Wyszukiwarka Forumowa:

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Siema,

powoli konstruuję sobie boxa, zastanawiam się właśnie nad dwiema kwestiami i liczę na doświadczenie forumowiczów. Otóż jeżeli chodzi o elektronikę (kostka) będzie u mnie łączyła 8 żarówek led, które będa przyczepione do płyty osb i chciałbym całe okablowanie poprowadzić na górnej części tejże płyty. Zastanawiam się czy wilgotność, która będzie w boxie nie będzie miała jakiegoś negatywnego wpływu na to okablowanie? Czy lepiej jest zamontować (kostke) na zewnątrz boxa i poprowadzić "gołe" przewody do opraw?

Jeśli drugie rozwiązanie to chciałem również zastosować regulacje wysokości oświetlenia, nie bardzo wiem jeszcze jak to ugryźć dlatego proszę o podrzucenie jakiegoś rozwiązania. Będzie chyba też w takim wypadku potrzebna większa ilość kabla.

z góry dzięki za odzew, pozdro!
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jak sie boisz o wilgoc to mozesz uzyc szybkozlaczek zamiast kostek, owinac kostki szcz3lnie izolacja, zamknac w puszce, itp, itd. Lepiej dac jeden kabel na zewnatrz i rozdzielic na zarowki na osb, tak jak piszesz - na gorze. Ja bym jednak zastanowil sie nad innym mocowaniem niz plyta.
Co do zawieszenia i regulacji to mozliwosci jeszcze wiecej - sznurki, lancuch, trytki, easy rollsy. Sama plyte osb czy co tam wybierzesz wyposaz we wkrety z "oczkiem", a w to oczko zapnij se co tylko chcesz
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Jeżeli chodzi o podwieszenie to właśnie myślałem o wkrętach z oczkiem. No na tą chwilę robię to na górnej stronie tego ala panelu. Myślę, że wentylacja zrobi swoje i nie będzie na górze dużej wilgotności. Tak jak właśnie mówisz postaram się samą kostkę jakoś zaizolować jeszcze dodatkowo i powinno być dobrze. Jutro może wrzucę fotkę o co mi dokładnie chodzi i jak to wyszło w ogóle.

pozdroo
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół