nasiona marihuany

Lustro weneckie na jednej z ścian

Wyszukiwarka Forumowa:

Mozambikos

Member
Rejestracja
Gru 6, 2018
Postów
5
Buchów
0
Z racji że to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym na wstępie wszystkich przywitać.
Zaczynam budowę growboxa 40cmx60cmx150cm 0.24m2
zarowki cfl 250w i 65w około 15000lm
co do wykończenia ścian wewnętrznych pojawia się problem gdyż chciałbym aby box się ładnie w pokoju prezentował.
Będzie on z tego samego materiału co meble w pokoju mam zamiar w środku na 3 ścianach wyłożyć go mylarem i bardzo kusi mnie aby drzwiczki były przeszklone pomyślałem o zastosowaniu na szybie foli typu lustro weneckie i tu pojawia się moje pytanie, wyczytałem że lustro samo w sobie nie jest dobrym materiałem na sciany gdyż daje światło skupione a roślinki wolą rozproszone, ale mimo to chciałbym zapytać czy przy liczbie lumenów przekraczającej standardy na powierzchnię boxa (12000lm) Zarowki powinny dawać około 15000, czy jedna ściana lustrzana w znacznym stopniu pogorszy warunki dziewczyną czy powinno to wszystko jakoś sensownie śmigać?

Dziękuję za pomoc i porady.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Po co chcesz dac szybe na drzwi? Zebys mogl ogladac kwiatki bez otwierania? Moim zdaniem pomysl nietrafiony, ale jak sie uprzesz i tak zrobisz to nic wielkiego stac sie nie powinno.
 

Mozambikos

Member
Rejestracja
Gru 6, 2018
Postów
5
Buchów
0
Dokładnie o to mi chodzi aby było je widać. Taka ozdoba pokoju. Dzięki za info.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
A za szybą daj roletę taką z przyklejonym mylarem z drugiej strony
 

Karprzeczny

Active member
Rejestracja
Lip 21, 2016
Postów
37
Buchów
0
Lustro Weneckie zmienia barwę światła. Jeśli to nie zaszkodzi roślince to powinno być ok.
 

Mozambikos

Member
Rejestracja
Gru 6, 2018
Postów
5
Buchów
0
Emceero w czasie składania wszystkiego wezmę to pod uwagę.

Zmiana barwy światła przez lustro weneckie nie wiem czy mój tok myślenia idzie w odpowiednim kierunku (w najgorszym wypadku przestaniecie czytać o tym w połowie) folia lustra weneckiego blokuje przepływ promieni UV (90%) oraz promieni IR (93%) szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy zarowka cfl w ogóle produkuje takie promieniowanie ale jeżeli tak to podejrzewam że ta folia tego promieniowania nie pochłonie lecz odbije przez co barwa światła właśnie się zmieni.
Jeżeli chodzi o promieniowanie IR to nigdzie nie potrafię znaleźć czy przynosi ona jakieś negatywne skutki lub pozytywne.
Co do promieniowania UV natknąłem się na artykuł że może ono podnosić poziom THC w roślinkach.

A więc czy ktoś wie czy:
1. Zarowka cfl 250w dual 2100k i 6500k emitują fale świetlne uv oraz ir?
2. Folia wenecka pochłania promienie UV oraz ir czy po prostu je odbija?
3. Zna ktoś wpływ światła ir na roślinkę?
4. Potrafi ktoś potwierdzić lub zdementować pogłoskę ze światło uv pomaga podnieść poziom THC?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Kup se kamerke, wpie**** do środka i nie kombinuj chłopie, bo mi oczy krwiawo. XD
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Mi sie tam patent podoba, taki box zamiast kominka, o!
 

Mozambikos

Member
Rejestracja
Gru 6, 2018
Postów
5
Buchów
0
Zulisco może nie każdy to potrafi sobie wyobrazić tak jak ja ale efekt końcowy powinien być ciekawy zapytania w moim ostatnim poście może oderwane od rzeczywistości gdyż przyznaje to mój pierwszy box nigdzie takiego nie widziałem wiec dopytuje się z ciekawości.
Honda idealnie to określił ^^ z pewnością będzie wyglądać ciekawiej niż srebrny namiot efektem na pewno się pochwale ;)
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
fajny pomysł :) zamiast akwarium, albo obok akwarium :) nic się złego nie stanie roślinom. Pewnie że tak zrób jak możesz sobie na to pozwolić i masz taki pomysł :)... w razie przypału też szybciej wszystko pójdzie psom, ale wtedy i tak wszystko się ***je więc nie masz się co martwić na zapas.
 
S

ShelbyGT

Guest
Są takie gotowce, G-Kit.
Fajna sprawa ale nie na polskie warunki.

Jak zrobisz to się pochwal na forum jak to wyszło ;-)
 

Mishakasi

Active member
Rejestracja
Paź 4, 2018
Postów
32
Buchów
0
Ja bym się nie zastanawiał. A swoją drogą jaka cena takiego lustra?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Twój box- twoje show. Myślałem nad takim czymś, pewnie wielu puszcza muzyczkę odpala co tam ma przy otwartym boxie i podziwia swoje pociechy. Zapodaj coś ciekawego nic cię nie ogranicza -poza paroma typami z forum:jocolor:
 

Mozambikos

Member
Rejestracja
Gru 6, 2018
Postów
5
Buchów
0
O przypal się nie martwię gdyż nie mieszkam w Polsce.

Nie kupuje oryginalnego lustra weneckiego tylko folie do oklejania szyb o efekcie lustra weneckiego.

Koszt takiej foli to nie jest zbyt duży ~15/25zl m2

Jakoś na początku lutego lub w połowie stycznia pochwale się efektem końcowym.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół