nasiona marihuany

Położenie cfl a wydajność.

Wyszukiwarka Forumowa:
A

amator19

Guest
Jako że na dniach planuje ruszyć z jakimś indorem(nasionka już w wodzie) to pomyślałem że pora na "ostatnie szlify" co by niczego nie pominąć, poza tym że nie mam ph metra do wody a jedynie soil test kit do ziemiona ph i n-p-k(dopiero będę kupował później bo nie chce kupić shitu za 10 funtów tylko po to żeby to przez jedną uprawę użyć a później wyrzucić zwłaszcza że mam te soli test kit z ostatniego razu jeszcze (wtedy właśnie miałem ten ph metr za 10 I nawet do końca grow które i tak musiałem wcześniej ściąć mi nie podzialal). No i tak sobie intensywniej zaczelem czytać forum i oglądać trochę na yt. No i tam natrafiłem na kanał dr.joint papa tv czy jakoś tak. Tam ziomek mówi w jednym odcinku że cfl-ka jest najbardziej wydajna gdy jest pionowo a natomiast najmniej gdy właśnie poziomo, że gdzieś w jakiejś książce tak wyczytał. Słyszał ktoś, wie ktoś coś na ten temat? Czy toprawda czy raczej trochę z przymrużeniem oka to traktować? Jeśli jednak to prawda to jak się to ma do powiedzenia cfl-ki pionowo bez reflektora a poziomo z reflektorem? Może i bym to olal ale i tak mam jakieś 5000 lumenów za mało na mój box(najpierw kupiłem lampę potem box, miałem kupić 60x60x140 ale że znalazłem tańszy 90x60x160 to wiadomo że wziąłem tego. I tu teraz pytanie co do tej cfl-ki czy rzeczywiście tak jest i jaka może być różnica jeśli tak między pionowym bez reflektora a poziomym z reflektorem jej ułożeniem?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół