nasiona marihuany

Budowa panelu led cob 150w

Wyszukiwarka Forumowa:

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Delavega dokładnie, na pełnej mocy Leda i wentylatora nie ma szans zagrzac
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Ja mam 200w (4x50w) namiocie 0,64 I jest kozacko ale dużą część grow jechałem na 150w bo jedna dioda została uszkodzona. i dawalo rade ale na zaawansowane flo wymieniłem diodę i leciałem już na full 200w
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Tak wystarczy zmienić zasilacz :) nawet 400w z nich wyciągniesz jak się postarasz ( zależności od modelu).

ale że z 50w diody można wycisnąć nawet 100w mocy zmieniając tylko zasilacz ?
i jak ma się to do żywotności diody oraz temperatury jaką generuje ?
nie mam radiatora w formie długiej sztangi tylko kawałek 16x20cm oraz wentylator aab super silent force 12cm - czy w takim przypadku mogę śmiało zmieniać moc na diodach bez obawy rozgrzania ?
bo rozumiem że taki panel można zmieniać samym zasilaczem w zależeności od podstawy boksa czyli jak potrzebuję do 0,64 czyli tak jak mam obecnie to styknie mi sam zasilacz który posiadam a jak bym chciał zwiększyć podstawę do np. 1m to wystarczy zmienić zasilacz a mocniejszy i będzie gites ? oczywiście przy bardziej wydajnym chłodzeniu bo u mnie najprawdopodobniej by się to nie sprawdziło chociaż na full mocy radiatory mam zimne, praktycznie nie odczuwam zmiany temperatury
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,077
Buchów
5,495
Odznaki
3
ale że z 50w diody można wycisnąć nawet 100w mocy zmieniając tylko zasilacz ?
i jak ma się to do żywotności diody oraz temperatury jaką generuje ?
nie mam radiatora w formie długiej sztangi tylko kawałek 16x20cm oraz wentylator aab super silent force 12cm - czy w takim przypadku mogę śmiało zmieniać moc na diodach bez obawy rozgrzania ?
bo rozumiem że taki panel można zmieniać samym zasilaczem w zależeności od podstawy boksa czyli jak potrzebuję do 0,64 czyli tak jak mam obecnie to styknie mi sam zasilacz który posiadam a jak bym chciał zwiększyć podstawę do np. 1m to wystarczy zmienić zasilacz a mocniejszy i będzie gites ? oczywiście przy bardziej wydajnym chłodzeniu bo u mnie najprawdopodobniej by się to nie sprawdziło chociaż na full mocy radiatory mam zimne, praktycznie nie odczuwam zmiany temperatury

Dokładnie tak, jakie masz diody ? ;)
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,077
Buchów
5,495
Odznaki
3
4x 50w CLU048-1212C4-353M2M2-f1

Napięcie: 36V
Temperatura barwowa: 3500k
Maksymalne natężenie prądu: 2,76A
Spektrum: 380nm - 780nm
Strumień świetlny - 14 000 lm przy 2,4A
Moc maksymalna: 116,8W

oraz zasilacz
MEAN WELL ELG-200-C1400A

To tak jak Dark napisał, mocniejszy zasilacz, dobre chłodzenie i będzie 400W. :D
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
[MENTION=84329]DarkMessiah[/MENTION] mam pytanko gdzie w UK moge kupić taki radiator pod ledy ?
 
D

DarkMessiah

Guest
[MENTION=84329]DarkMessiah[/MENTION] mam pytanko gdzie w UK moge kupić taki radiator pod ledy ?

Na ebay kupowałem.

---------- Post Zaktualizowany 08:17 ---------- Data pierwszego postu 08:07 ----------

a podpowiesz jak z żywotnością diody przy takim obciążeniu ?
Żywotnością bym się tak nie przejmował one są tak skonstruowane ze mogą pracować w wysokiej temp. 85stopni to dla nich pikus. Napewno będą działać dłużej niż nie jedna żarówka hps. Im niższa temperatura pracy tym wydajniejsze będą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół