nasiona marihuany

Budowa panelu led cob 150w

Wyszukiwarka Forumowa:

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Siema postanowiłem podzielić się z wami fr z budowy swojego pierwszego Leda :) wielkie podziękowania dla Dark-a, bez niego nie poradził bym sobie.
Panel z regulacją mocy na radiatorze 50cm,2xcob clu048, 2xwentylator f12 z zasilaczem regulowanym. Koniec zamulania czas na foty...
Przygotowanie gratow

Zaznaczamy sobie na radiatorze środek naszych diod-5cm od końcowych krawędzi radiatora

Przykładamy wentylatory w celu zaznaczenia otworów na śruby montażowe


Jak już wszystko ładnie zaznaczone przystępujemy do wiercenia, pamiętajcie żeby odrazu zrobić otwory na haki do wieszania oraz na przewody do Leda


Jak już powiercone to zabieramy się do montowania wieszaków i wiatraków


Teraz możemy przystąpić do podłączenia wiatraków do zasilacza z regulacją, podłączenie może się różnić w zależności od wiatraka ale metoda prób i błędów każdy to ogarnie :)

Następnie obracamy panel i zabieramy się za klejenie diod w wcześniej zaznaczonych miejscach. Trzeba pamiętać żeby wcześniej dobrze oczyścić radiator. Diody przyklejamy na klej termoprzewodzacy.zabezpieczamy taśma na 24 godziny


Następnie zabieramy się za montaż i podłączenie zasilacza oraz naszego potencjometru . Kilka pokazowych fotek i zdjęcie ze schematem podlaczenia



Następnie zostaje nam wszystko pomocowac, poprzyczepiac


I tak oto mamy gotowy swój nowy panel za 1/2 ceny sklepowej!

Oczywiście można zrobić to estetycznej, można dołożyć soczewki itp, itd dla mnie akurat chodziło o tani i sprawny led i to osiągnąłem :)
Jutro dorzucę fotki już powieszonego i poskracanego w 100%panelu.
Mam nadzieję, że komuś się przyda.
Jak macie jakieś sugestie śmiało komentujcie. Pozdro!
No i są foty już powieszonego panelu :)

 
Ostatnia edycja:
A

amator19

Guest
Jakie są koszty zrobienia takiego panelu i ile lumenów cfl-ki/hps-a/mg jest w stanie "zastąpić " w tym przypadku?
 

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Koszty są niewielkie. Wszystko włącznie z cyna, osłonami termokurczliwymi, śrubami max 650 PLN na dobrej jakości częściach. Co do powierzchni jaka pociągnie bez problemu powinien dać radę 0,64m2 więc sam sobie przelicz
 

GreenMonster

Active member
Rejestracja
Lis 11, 2017
Postów
31
Buchów
0
Siemka,mam pytanie a mianowicie mate same wentylatory i tam sa trzy przewody,ktory z nich jest plusowy ?na tej czarnej kostce brak oznaczen niestety
 

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Musisz próbować metoda prób i błędów. Środkowy musisz połączyć z którymś zewnętrznym.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,879
Odznaki
4
[MENTION=86814]GreenMonster[/MENTION] patrząc na tą wtyczkę od góry - środkowy to jest "+", prawy "-". Wolny od regulatora obrotów. Jakoś tak ;)
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
powienn pokryć 0,64 ? Xdd czy pokrywa xd ciekawe może tez bym powalczył z czymś takim
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
Niemozliwe, chyba ze go podpioles pod 230v a nie pod 12v.
Super konstrukcja gratki dla budowniczego!
 

rolnikTHC

Co to się stanęło?
Weteran
Rejestracja
Cze 4, 2014
Postów
1,386
Buchów
5,050
Odznaki
4
Nie ma szansy spalić ich na zasilaczu 12v. Ja też robiłem różne kombinacje i wszystko mimo to działa. Co do pytania czy pociągnie 0,64 to bez problemu
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,879
Odznaki
4
[MENTION=86814]GreenMonster[/MENTION] tak jak koledzy mówią, może z "pychu" a może wadliwa sztuka. Nie spalisz go tak. Mi też jeden odmówił posłuszeństwa (również arctic f12).

rolnikTHC - panel elegancki. Nic tylko zaczynać grow :) Na pełnej mocy ta sztanga pewnie ledwo ciepła się robi?
 

GreenMonster

Active member
Rejestracja
Lis 11, 2017
Postów
31
Buchów
0
Wiec chyba trafilem wadliwy egzemplarz:silent:
Druga sztuka smiga bez problemu.
Pany drugie pytanko bo kolejny went juz zamowiony.
Mam 4 diody clu048 i zasilacz ELG-150-C1050A, chce niebawem zmienic namiot na wiekszy ,powiedzmy 90x90cm.
Czy wystarczy wtedy dac mocniejszy zasilacz i te 4 diody dadza rade?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół