nasiona marihuany

[delaLED] 4xCLU058, 16xCREE photo red 660nm

Wyszukiwarka Forumowa:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
Siemanko!
Dzięki uprzejmości i pomocy kolegów z forum i nie tylko ;) udało się wyczarować nowe świecidło, które zawiśnie w namiocie 1.2x1.2m. Chciałbym tutaj nieco przybliżyć panel i zaprezentować pomiary PPFD, które wykonane zostały urządzeniem Hydrofarm Quantum PAR meter.

Co mamy na pokładzie?

4x clu058 3500K
16x cree photo red
4x soczewka 120 stopni
2x driver MeanWell HLG-240H-C2100B
1x driver MeanWell APC-35-700
4x radiator 166mm x 150mm x 25mm
4x wentylator Arctic Cooling F12

Panel prezentuje się tak:







Pomiary:

Pomiary wykonane były na powierzchni 1m2. Zostało na niej wyznaczonych 25 punktów (każdy oddalony od siebie o 25cm). Każdy wynik (wyrażany w mikro molach na m2 na sekundę) symbolizuje jedno miejsce pomiarowe (pierwszy wynik w prawym górnym rogu to prawy górny wierzchołek kwadratu a zarazem growboxa).
Wyniki w najniższym poziomym rzędzie są dość nieprecyzyjne, ze względu na to, że nie zapinałem za każdym razem drzwi namiotu ale całość daje ogólny pogląd na tą zabawkę.
W każdym razie "na sucho" jestem zadowolony, daje ostro po oczach. Niebawem czas na praktykę

h100cm.JPG


h90.JPG


h75.JPG


h50_po_korekcie.JPG



Dodatkowe zdjęcia:

W trakcie składania





W trakcie pomiarów







Regulacja mocy (12-100%)

 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Bardzo ladny panel zbudowany na chamstwie i nienawiści do userów ;)

Mogblys jeszcze pokazac i wytlumaczyc takim lekko ograniczonym elektronicznie jak zmajstrowales ten potencjometr z wyswietlaczem?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
Potrzebny regulator napięcia z wyświetlaczem LM2596 (koszt 10-15zł). Do wejścia dajesz zasilacz (4-40v) do wyjścia podłączasz drivery. Potencjometr nie pamiętam jaki, akurat był na warsztacie :)
 

Prezes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 7, 2008
Postów
556
Buchów
2
Jakis przybliżony koszt budowy?
Przy 400W ogarnie 1,44m2 czy może być malo?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
Myślę, że ogarnie ale wtedy chyba zbliżyłbym sobie diody do środka albo w ogóle dał je na jednej sztandze. Spectrolight blast 400 ma 389w na red boost on i daje radę (tam są 3 diody w rzędzie)

Koszty budowy to ok 1600zł. Wliczone: diody cob i photo red, holdery, soczewki, wentylatory, drivery, radiatory, regulator napięcia,.
Stelaż, pasty, klej, przewody, śruby itp. były na stanie warsztatowym :)
 

Prezes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 7, 2008
Postów
556
Buchów
2
I mam jeszcze jedno zagadnienie. Obecnie z boxie 1,44m2 mam hps 400w.
Żeby zmienić oświetlenie na led czy to na panel phytolite nx2 384W czy to na budowę lampy led muszę wydać około 1800zl. Przeliczajac koszty pradu i lampy to w sumie lampa zwróci się dopiero po 2-3latach zakładając że będzie pobierał około 100w pradu mniej w zależności od fotoperiodu. Dodam tylko że do lampy hps doliczylem 4 swietlowki Philipsa po1800l na każdy róg boxa bo wiadomo samo 400w to trochę przymalo.
Oczywiście porównując do hps 400w
No chyba że ten panel led Twojego projektu czy ten phytolite nx2 świeca jak hps 600w?
Sory za off top ale myślę na dłuższym czasem uprawy i przeliczam sobie co nieco.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
To dolicz sobie, że jak będziesz miał panel led to podskoczy wilgotność i bedziesz używał osuszacza powietrza.
 

Prezes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 7, 2008
Postów
556
Buchów
2
Ok fajnie że dodałeś dodatkowy punkt o którym nie widziałem i mi go przyblizyles.
A co z porównaniem świateł?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
Jak będę mieć chwilę to pomierzę PPFD w namiocie z hps 600w, to da mi jakieś pojęcie. Myślę, że ten panel powinien być optymalny na 1.44m2, choć może i większą powierzchnię by ogarnął tyle, że już wtedy to w środek bym wrzucił jeszcze ze sztukę clu :)
 

g.pankracy

New member
Rejestracja
Sty 4, 2019
Postów
3
Buchów
0
n-te konto za każdym razem kasuje hasło i maila :-/ ale wracając do tematu....
Wytłumaczcie mi jedno...te diody latają naprawdę wysoko (wiadomo efektywniejsze chłodzenie) nie montujecie efektywniejszego dla nich drivera ? HLG-320H-54B bądź HLG320-C2100, większa moc, większa wydajność, możliwość założenia potencjometru, wilk syty owca cała, roślinki kochają to światło.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
Tutaj chłodzenie i tak jest na wyrost można powiedzieć. Przy wielogodzinnej pracy radiatory są ledwo ciepłe.
Chciałem na początku taką opcję przetestować po konsultacjach z tutejszymi LEDmaniakami. Gdzieś pod koniec pojawiła się koncepcja mocniejszych driverów ale miałem już wszystko zamówione. Może za jakiś czas zmienię drivery ale myślę, że prędzej z upgrade poszedłbym w kierunku dołożenia dodatkowej diody w środku lub zmniejszenia rozstawu tych, które są.
A no i po tym grow muszę zasilikonować otworki bo się delikatnie kurzy do soczewek, taki detal ;)
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
mi jedno...te diody latają naprawdę wysoko (wiadomo efektywniejsze chłodzenie) nie montujecie efektywniejszego dla nich drivera ? HLG-320H-54B bądź HLG320-C2100, większa moc, większa wydajność, .

przeca on ma driver co podaje 2,1 a. Z HLG320c2100 nie uzyskasz więcej mocy, względem HLG240hc2100. Podepniesz tylko więcej diód pod niego...
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
Może się koledze pomyliło. Fakt jest taki, że oczywiście można wycisnąć więcej z tych diodek dając mocarniejszy driver jak np HLG-320H-C2800B i dwa COB podłączymy do niego.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Może się koledze pomyliło. Fakt jest taki, że oczywiście można wycisnąć więcej z tych diodek dając mocarniejszy driver jak np HLG-320H-C2800B i dwa COB podłączymy do niego.

ja bym jak najszybciej za silikonował otworki
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
[MENTION=73516]JOS[/MENTION] myślisz, że będzie się aż tak syfić? No nic co rozkręcę, wyczyszczę i zadziałam, to operacja na szybko do zrobienia.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół