nasiona marihuany

Czy wszystko wporzadku?

Wyszukiwarka Forumowa:

20Greenboy18

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2018
Postów
37
Buchów
0
Witam, moj box ma rozmiar 2.4x1.2
2x lampy 600w ale narazie odpalilem jedna bo to swieze roslinki2/3 dni po wyjsciu z gleby teraz takie pytanie:
Temperature mam okolo 30-33 C (wilgotnosc w dzien 60%) w dzien nie moge jej zbic,wrzucilem juz tam 3 wiatraki, zamowilem cooltube ale czekam az przyjdzie, wiec pewnie jeszc,e ze 2 dni.
Swiatlo dalem okolo 1metra nad roslinkami, wrzucr Wam kilka zdj zebyscie ocenili czy wsio ok bo wydaje mi sie ze sie troche wyciagnely w gore i ze listki opadaja w dol, wode dzis lalem wiec pewnie od wysuszenia przez swiatlo ale nie jestem pewny.
1.Czy roslinki wytrzymaja w tak wysokiej tempwraturze jwszcze okolo 2 dni?
2.Kiedy odpalic drufa lampe?
3.Czy one sie za bardzo nie wyciagnely?











 

Bałtyk

Kapitan
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
88
Buchów
0
Trochę się wyciągneły :) jak dasz blizej lampe to je usmażysz. Zbij temp wtedy możesz dać trochę bliżej a druga lampe gdzies po 2-3 tyg. bym odpalal. Jak oczywiscie warunkipozwolą. Ogólnie lubie mieć pierwszy tyg a nawet dwa w małych doniczkach pod CFL lub MH i pozniej przesadzać I zmieniac światło.
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
"Trochę" :sunny: Jak będziesz je przesadzał to ziemi podsyp po same listki.
 

20Greenboy18

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2018
Postów
37
Buchów
0
"Trochę" :sunny: Jak będziesz je przesadzał to ziemi podsyp po same listki.

One byly os rasu posadzone w docelowe 12l doniczki. Co najlepiej teraz zrobic?
Mam tam miejsca w prawie kazdej doniczce,moze po prodtu dosypac ziemi jak najwyzej
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Jest miejsce więc dosyp ziemi i niech bogowie mają je w opiece... :D Na razie trzymałbym pod jedną lampą, tym bardziej przy takich temperaturach. Druga lampa nie ma racji bytu, skoro już jedna tak grzeje boxa. Na początku często spryskuję maleństwa - lubią wilgoć - zapewnij ją i będzie dobrze. Powodzenia!
 

20Greenboy18

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2018
Postów
37
Buchów
0
Jest miejsce więc dosyp ziemi i niech bogowie mają je w opiece... :D Na razie trzymałbym pod jedną lampą, tym bardziej przy takich temperaturach. Druga lampa nie ma racji bytu, skoro już jedna tak grzeje boxa. Na początku często spryskuję maleństwa - lubią wilgoć - zapewnij ją i będzie dobrze. Powodzenia!

Jutro juz wleci coolbox wiec bedzie temperstura ok wtedy ibnizyc lampe na 60 cm czy dac wyzej? Boje sue ze narazie jedna lampa 600hps nie rozswietli boxa 2.44 m2.
Mam w srodku ten hedmifator do robienia wilgoci, trztma siw w granicach 60%
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Napisz może coś więcej... ile masz tych roślin na tej powierzchni, co tam Ci rośnie (z ciekawości pytam) i czy pryskasz je z atomizera? Dopóki są takie małe - ja bym drugiej lampy nie uruchamiał. W sumie to przed upływem 2 tygodnia bym drugiej 600tki nie odpalał. Ja bym ustawił lampę na 60cm i obserwował rośliny, a do tego pryskał często wodą by podbijać wilgotność.
 

20Greenboy18

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2018
Postów
37
Buchów
0
Wiec tak roslin jest 18.
Box 2.44m2.
Mam nawilzacz powietrza 3 litrowy i on podbija wilgoc.
Jesli mialbym spryskiwac roslinki to czysta woda? Moze byc z kranu czy z odpowiednim ph?
Spryskiwac jak lampy chodza w dzien,czy jak roslinki maja noc?
3 rosliny nie wyszly na zewnatrz a nie mam juz feminizowanych, moge dac automaty? Wiem ze plon bd mniejszy bo nie bd odpowiedniej ilosci godzin ale jako tako urosna?

A i najwazniejszs pytanie czy to ze rosliny tak sie wyciagnely to powazny blad? Odbije sie na plonie?
 

Bałtyk

Kapitan
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
88
Buchów
0
Woda z kranu odstana możesz pryskać , najlepiej w "nocy" bo nie raz krople na lisciu moga działać jak soczewka i zrobic popalone plamki. Auto mozesz dać ale wydaje mi sie ze na tą wielkosc boksa 18 bedzie ok ja bym nie dawał najwyzej daj dluzszy weg z 2-3 dni od planowanego. To że sie wyciagneły nie odbije sie na plonie. podsyp trochę i daj mieszjący na nie zeby drgały od wiatru lekko wtedy łodyga bedzie gruba i silna. Będzie duzo innych poważniejszych problemów :D Najważniejsze to jak są rosliny takie malutkie nie przesadzać z czestym podlewaniem i nawozami a pozniej jak sa juz dorosłe nie przesuszać gleby dbac o ph jezeli to naowzy mineralne albo miec wy***ane jak to nawozy organiczne ;) wrzucaj pisz bedziemy pomagać
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
najlepiej w "nocy" bo nie raz krople na lisciu moga działać jak soczewka i zrobic popalone plamki.

z całym szacunkiem, ale przestańcie powielać te bzdury... przykład tego jak kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą

pryskaj kiedy chcesz, nic nie popali

po burzy jak wychodzi słońce, a rośliny są wciąż mokrę to też krople wody wypalają na liściach plamy ? :pl:
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
Ja pryskam non stop czasami co 20 min i nic na razie się nie dzieje, woda ma EC 1,4
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
i nie będzie się nic działo :p mit wyssany z pałki
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
opryski nie maja sensu jak temperatura wzrasta powyżej ( jak dobrze pamiętam ) 30 stopni, bo wtedy akurat szparka oddechowa odpowiedzialna za wymiane gazu oraz za pobieranie pokarmu się zamyka, dzieje się tak, że szparka się zamyka w tych temperaturach, bo roslina broni sie przed utratą wilgoci czyli nie zawsze można pryskać rośliny.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół