nasiona marihuany

Delaklava

Wyszukiwarka Forumowa:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Przepis konkursowy:


Składniki:

  • 300 g ciasta filo
  • 400 g pistacji
  • 100 g łuskanych nasion konopi
  • 200 g masła
  • 1/2 szklanki oliwy (opcjonalnie inny olej roślinny)
  • 1 1/2 szklanki cukru
  • 3/4 szklanki wody
  • 1/2 cytryny (opcjonalnie inny cytrus)



Wykonanie:
Proponuję zacząć od najbardziej czasochłonnej czynności czyli od rozłupywania pistacji. :sunny:
W międzyczasie wlewamy do garnka wodę i cukier, gotujemy na małym ogniu do uzyskania jednolitnego roztworu, a następnie dodajemy wyciśnięty sok z cytryny (w trakcie dostrzegłem, że posiadam pomarańczę i również dodałem odrobinę soku z niej).
Na drugim roztapiamy masło z oliwą na łaźni wodnej (do garnka wlewamy wodę, wsadzamy do niego miskę i tam roztapiamy tłuszcze), hardkorowcy mogą się pokusić o rozpuszczenie ich w samym garnku, bądź patelni, jednakże nie chciałem ryzykować przypaleniem.
Po wydłubaniu wszystkich pistacji, wrzucamy je wraz z nasionami konopi oraz odrobiną cukru do blendera, całość tniemy na dość drobne kawałki, ostrożnie przy dłuższym blendowaniu może powstać coś w stylu kremu/hummusu. ;)
Nastawiamy piekarnik na 180*C.
Ambitni mogą przygotować ciasto filo sami, ja postanowiłem skorzystać z gotowego. Owe ciasto wykrawamy pod kształt blaszki.
Blaszkę smarujemy roztopionym tłuszczem. Na to kładziemy jedną warstwę ciasta, na nią umieszczamy drugą warstwę, którą smarujemy masłem. Czynność tą powtarzamy kilkukrotnie (dojechałem do ośmiu warstw), następnie całość równomiernie posypujemy wcześniej pociętymi orzechami które to nakrywamy warstwą ciasta, na to kolejna warstwa ciasta i masło w między czasie, i tak do bólu.
Całość kroimy na mniejsze kawałki, proponuję inspirować się logiem forum. Zalewamy pozostałym tłuszczem i wstawiamy do rozgrzanego piekarnika. Pieczemy 30-40 minut, aż do uzyskania zadowalającej nas barwy.
Po wyjęciu z piekarnika powierzchnię ciasta szczodrze polewamy ówcześnie przygotowanym syropem i posypujemy dla ozdoby kruszonymi orzechami.


Bez_nazwy-1.jpg



100_0678.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół