nasiona marihuany

[AF] [HPS150W] [0,36m2] Bumblegum, NothernLight

Wyszukiwarka Forumowa:

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Na ile wystarcza Ci zbiornik w nawilżaczu ? Będę śledzić :)

Starczy max na 24h po tym czasie trzeba dolać wody, przy moich warunkach bez nawilżacza powietrza temaratura wynosi 30/31 stopni.

A teraz co nieco co o roślinkach.

Dzień 17

Roślinki maja się świetnie właśnie robię wywar z Plagron Alga Grow, lecz mam do was pytanie czy jest już czas na przesadzenie do większych doniczek, ponieważ niedługo chciałbym robić trening LST.
Roślinki w 14 dniu dostały wody, i siedziały sobie aż do dzisiaj w GrowBoxie, za bardzo nie ma co opisywać wyglądają one następująco.

BumbleGum




NothernLight



Co do NothernLight na około listków pokazała się taka biała obwódka, bardzo przyjemnie to wygląda dla oka, czy tak ma się dziać?

Takie zdjęcie ładne z kotkiem.



A oto pełen zestaw moich nawozów :D

 
Ostatnia edycja:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,179
Buchów
9,518
Odznaki
11
wygladaja bardzo blado ..daj fotke bez lamp,poza boksem
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
wygladaja bardzo blado ..daj fotke bez lamp,poza boksem

A więc tak foteczki są niżej a na ten moment dostały po 250ml mieszanki z Plagron Alga Grow. Co do bladości możliwe jest to dlatego że nawilżacz działał całą noc, zapomniałem wyłączyć :/









Prosił bym o rady.
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
- dodawaj duze fotki
- jest ok,foty pokazuj bez lampy w boksie

jesli przesadzac to nie ma na co czekac

Zastosowalem się do twojego zalecenia od następnego up'a dam większe fotki.
Co do Doniczek, dziewczyny leżakuja już w 11 litrowych doniczkach.
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Siemanko to znowu ja dziś mija 21 dzień życia dziewczynek no i mały bonus z poprzedniej uprawy jak i nowy członek rodzinki.
Od razu dopowiem, że dziewczynki wczoraj otrzymały zaleconą dawkę Plagron Alga Grow tym czasem przed wczoraj otrzymałem Odbłyśnik który został już zamontowany boxie i sprawuje się perfekcyjnie. Zastosowałem trening LST jakieś 4 dni temu by dziewczynki mogły dać więcej plonu.

A oto zdjęcia dziewczynek

IMG_20181222_092938.jpg


IMG_20181222_092943.jpg


BumbleGum

IMG_20181222_092954.jpg


IMG_20181222_093101.jpg


IMG_20181222_093106.jpg


NothernLight

IMG_20181222_101757.jpg


IMG_20181222_101806.jpg


IMG_20181222_101817.jpg


Bonus

Ostatniego czasu położyłem na wacik Auto Jack Harer, no i puścił to co miał puścić tak więc dziś wstawiłem go do ziemi.
Tak więc jeżeli wyjdzie z ziemi, powitamy go w rodzince :D

IMG_20181222_093353.jpg


Do tego dorzucam fotki mojego palonka z ostatniej uprawy :p

IMG_20181222_093422.jpg


IMG_20181222_093653.jpg


Oczywiścię proszę o surową krytykę!
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Doginaj do gleby, zeby glowny szczyt byl ponizej pozostalych odrostow ;)
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Doginaj do gleby, zeby glowny szczyt byl ponizej pozostalych odrostow ;)

Dzięki za poradę po 4 kolejnych dniach widać efekty.

Tak więc jest dzień 25 weg, na tę chwilę dziewczyny dostały papu znowu z Plagronu. Po przejrzeniu ich i przyjżeniu się nie widze żadnych żółtych plamek ani nic zwiazanego z jakim kolwiek nie doborem.

W poprzednim poście wspomniałem że wstawiłem do ziemi Auto Jack Herer na ten moment mogę powiedzieć że trzyma się świetnie, wyszedł z ziemi 23.12.2018.

A oto kilka fotek :)

Dziewczynki razem:

normal_IMG_20181225_111420.jpg


NothernLight:

normal_IMG_20181225_111500.jpg


normal_IMG_20181225_111507.jpg


BumbleGum:

normal_IMG_20181225_111555.jpg


normal_IMG_20181225_111608.jpg


A tutaj nasz mały Jack Herer :)

Jak myślicie kiedy zacznie się kwitnienie?

normal_IMG_20181225_111622.jpg
 

Hopin

Active member
Rejestracja
Gru 20, 2018
Postów
38
Buchów
0
obsyp je keramzytem - będą miały stabilniejsze warunki, a to prawie zawsze jest na +
 
Ostatnia edycja:

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
obsyp je keramzytem - będą miały stabilniejsze warunki, a to zawsze jest na +

Przy następnej uprawie sądzę że użyje keramzytu, na chwilę obecna nie będzie mi on potrzebny dziewczynki maja się dobrze z dnia na dzień wyglądają coraz lepiej.
 

GoodPlant

Member
Rejestracja
Gru 23, 2018
Postów
10
Buchów
0
Siemka.
Jedna uwaga, zbyt późno zacząłeś trening lst. Powinieneś to zrobić ponad tydzień wcześniej.
Używanie sznurków to słaby pomysł, ja używam - i będę każdego do tego namawiał - twardego kabla jednożyłowego w osłonie.
Długie kawałki po 15-20cm, zahaczam łodygę i wciskam kable bezpośrednio w glebę. Szkoda że nie mam zdjęć z aktualnego projektu... .

Dlaczego zdecydowałeś się na przesadzanie ??

Pozdro
 

Hopin

Active member
Rejestracja
Gru 20, 2018
Postów
38
Buchów
0
Najfajniejsze druty do wszelkich treningów są te dedykowane do bonsai - praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Są dwa rodzaje - droższy miedziany i tańszy aluminiowy. Wystarczy w zupełności aluminiowy, ponadto jest wielorazowy, szpulka coś koło 10-15 zł, wystarczy "na wieki". Są różne grubości, wg mnie najlepszy to 1,5mm. Jak spróbujecie raz, to nie będziecie chcieli nawet patrzeć na coś innego. Z czystym sumieniem polecam

keramzyt jest szczególnie przydatny, kiedy trzeba zostawić roślinki na dłużej bez opieki
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Siemka.
Jedna uwaga, zbyt późno zacząłeś trening lst. Powinieneś to zrobić ponad tydzień wcześniej.
Używanie sznurków to słaby pomysł, ja używam - i będę każdego do tego namawiał - twardego kabla jednożyłowego w osłonie.
Długie kawałki po 15-20cm, zahaczam łodygę i wciskam kable bezpośrednio w glebę. Szkoda że nie mam zdjęć z aktualnego projektu... .

Dlaczego zdecydowałeś się na przesadzanie ??

Pozdro

Najfajniejsze druty do wszelkich treningów są te dedykowane do bonsai - praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Są dwa rodzaje - droższy miedziany i tańszy aluminiowy. Wystarczy w zupełności aluminiowy, ponadto jest wielorazowy, szpulka coś koło 10-15 zł, wystarczy "na wieki". Są różne grubości, wg mnie najlepszy to 1,5mm. Jak spróbujecie raz, to nie będziecie chcieli nawet patrzeć na coś innego. Z czystym sumieniem polecam

keramzyt jest szczególnie przydatny, kiedy trzeba zostawić roślinki na dłużej bez opieki

Powiem tak chwilowo zastosowałem się do snurków, wiem jest to słaba metoda lecz na ten moment postanowiłem się troszeczkę pobawić, w następnej uprawie postanowię zmienić to wszystko na wasze porady, na ten moment wydaje mi się że to za późno już na bawienie się w inne metody.
 

Hopin

Active member
Rejestracja
Gru 20, 2018
Postów
38
Buchów
0
Sznurkiem też da radę - tyle, że więcej pitolenia. Najwygodniej wywiercić otwory na brzegu donicy, zaczepić tam drut czy też sznurek i dopiero potem nagiąć gałąz i unieruchomić ją w zamierzonej pozycji. Odwrotnie - czyli najpierw drut do krzaka a potem dopiero ciągnąć do donicy oznacza dużo więcej pitolenia (a to zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia krzaka).

Wtykanie drutów tylko w ziemię sprawdzi się tylko przy bardzo młodych krzakach - to od początku będzie słabo siedziało, starsza roślinka wyciągnie je łatwo

I koniecznie zrób tak jak Honza radził: jak już trenujesz w ten sposób, to przygnij ją konkretnie - nawet tak, żeby czubek zwisał poza brzeg. Wtedy roślinka zacznie inwestować w te pędy, które będą wyżej. I o to chodzi, żeby wywołać taki efekt - boczne pędy mają przejąć rolę głównego szczytu. Bo tak jak pokazujesz na zdjęciach - to osiągniesz przede wszystkim tyle, że będzie krzywa. Poza tym w automatach nie ma zbyt dużo czasu na treningi - przyginałem kiedyś ale przestałem, bo nie widziałem zbyt dużej różnicy w plonach, jeśli w ogóle jakaś była. No ale różne są tu opinie. Na pewno ma to sens w przypadku niskich boksów, kiedy nie ma miejsca u góry. No i rola edukacyjna też jest istotna - zawsze to jakieś doświadczenie w obyciu z krzakami, a to rzecz cenna :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół