nasiona marihuany

[AF] [HPS 250W] [0,36m2] 2x Amnesia Auto 1x Nothern Light Auto 1x CBD Lemon Potion Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

Który krzak da najwięcej suszu ?

  • 1

    Głosów: 0 0.0%
  • 3

    Głosów: 0 0.0%
  • 4

    Głosów: 0 0.0%

  • Łącznie głosujących
    0

ryos

Member
Rejestracja
Lis 22, 2018
Postów
19
Buchów
0
Witam serdecznie wszystkich użytkowników :mrgreen:

Od kilku lat w planach miałem chęć założenia czegoś na własny użytek. Od kilku lat korzystam z dobrodziejstw MJ, jednak kiepskie jest to, że stuff od dilla jest często nierówny, a co raz więcej dobrych ludzi znika z horyzontu :(.
W końcu jednak pojawiła się taka możliwość i ruszam ze swoim tematem :joker:. Odmian kilka ze względu na chęć poszerzenia horyzontu - są odmiany z przewagą sativy i indicy oraz odmiana z high CBD - zobaczymy jak będą działać :freak:. Nie posiadam doświadczenia jest to "mój pierwszy raz", przez co na pewno nie uniknę błędów. Dlatego proszę o w miarę możliwości częste odwiedziny oraz wskazówki. :)

Mój setup wygląda następująco:

Growbox: Dark Room 60 R3.00 (60x60x170cm)
Wentylacja: 2x Wentylator fi125 o wydajności ok. 140m[SUP]3[/SUP]/h - 1x podpięty pod Cool Tube, 1x wyciągający podpięty na górze boxa, gdy zapach stanie się uporczywy będzie podpięty pod filtr węglowy.
Otwarty jeden dolny dopływ w boxie
Filtr powietrza: Prima Klima Eco 100mm 160-240
Światło: Zasilacz oraz żarówka GIB(on) flover spectre 250W HPS
Fotoperiod: 18/6 przez całą uprawę od wyjścia kiełka na powierzchnię
Oprawa/Odbłyśnik: Cool Tube -fi 125mm 30cm
Medium: Biobizz Light Mix 50l.
Donice: 11l
Nawozy: Biobizz Try Pack, Plagron PH min
Trening: W planach LST, dlatego pestki poszły na skraj donicy
Do tego dodatkowo: Programator czasowy cyfrowy, cyfrowy termometr/higrometr,
Nasiona: 2x Amnesia Auto od Dinafem 1x Nothern Light Auto od Royal Queen Seeds 1x CBD Lemon Potion Auto ze stajni Barney's Farm

Pestki kiełkowane były na ręcznikach papierowych, wcześniej topiąc się w wodzie. Po dwóch dniach kiełki przekroczyły barierę 2cm i poszły do ziemi (oprócz jednej pestki, która potrzebowała więcej czasu).
Obecnie sytuacja wygląda tak, że 3 pestki mają już 5 dni życia za sobą a ta, która potrzebowała więcej czasu 2 dni. Kolejność pestek niestety jest losowa, jednak podejrzewam, że zamulił Nothern Light.

Na standardowym odbłyśniku nie chłodzonym, bujałem się z problemem wysokiej temperatury ok. 40 stopni w boxie, dlatego HPS poszedł do CoolTube. Obecnie bez włączonego wentylatora wyciągającego temperatura oscyluje w granicach 28-29 stopni, a wilgotność 40-50%. Włączając wyciągający wentyl temperatura spada jednak wilgotność również, do około 30% a z tego co czytałem na wegu jest nie wskazane.
W planach jest zakup wentylatora mieszającego, jednak najwcześniej uda mi się go zamówić w przyszłym miesiącu.
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Zapowiada się ciekawie, wrzucaj foty, będę śledził :)
 

ryos

Member
Rejestracja
Lis 22, 2018
Postów
19
Buchów
0
Pierwszy up​


Z numerem 3 ewidentnie się coś dzieje, trudno mi stwierdzić czy może to przelanie czy zbyt nisko zawieszony HPS czy jeszcze coś innego :oops:. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie posłucham. Mogę dodać jedynie, że widząc iż wierzchnia warstwa gleby jest sucha na wiór zastosowałem oprysk wodą o PH 5.6 lecz zazwyczaj reguluję między 6-7.
Dzisiaj dosypałem ziemi i przykryłem trochę młode łodyżki. Z racji tego, że nie robiłem flusha gleby na początku z czasem trochę osiadła. Plusem jest to, że łodygi nie były znacznie wyciągnięte a zawsze jest trochę zapasu by dosypać.
Temperatura w boxie wynosi 26,6 stopni a wilgotność 37%

Fotka sprzętu:


Fotki maleństw:

4 [2 dzień weg]


3 [6 dzień weg]


2 [6 dzień weg]


1 [6 dzień weg]
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Z chęcią zajrzę do twojej relacji, będę śledził twoje poczynania. Powodzenia !
 

ryos

Member
Rejestracja
Lis 22, 2018
Postów
19
Buchów
0
Drugi Up

Lampę podniosłem o parę centymetrów co myślę, że odbiło się pozytywnie na dziewczynach. Podlewam ok. 100ml wody co 3 dni. Raz w ramach obawy,że coś się dzieje (niedobory) podałem im porcję Bio - Grow 2ml - 1l podlewane po 100 ml na donice, co nie było zbyt dobrym pomysłem i stąd prawdopodobnie podniesione końcówki liści. Następne podlanie jutro wychodzi wdł. planu ale dla pewności wsadzę w ziemię palucha i zobaczę czy będzie wilgotno :p
Nie polecam też wentylatora mieszającego MonkeyFan 30W nawet na pierwszym biegu jest stosunkowo głośno. Szukam czegoś maksymalnie cichego. Ma ktoś jakieś propozycje ?

Poniżej fotki:


1 [6 dzień weg]​



3 [9 dzień weg]​

]

2 [9 dzień weg]​



1 [9 dzień weg]​
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Nieźle to wygląda jak narazie ze zdjęć wyglądaja na zdrowe co do wiatraka sprawdź ADVANCED STAR WENTYLATOR MAGNETYCZNY Z KLIPSEM 15W, jak narazie spełnia moje wymogi.
 

ryos

Member
Rejestracja
Lis 22, 2018
Postów
19
Buchów
0
Trzeci Up :D

Skarby rosną jak na drożdżach, co cieszy moje oko :mrgreen:. Ostatnio dostały Biogrow 2ml/1l podlewane po ok. 200ml na donicę. Ale po przebarwieniu na liściu wioskuję, że mają za dużo więc dzisiaj dostały wodę o pH 6.5.
2 - miała grubszą łodygę więc już 2-3 dni temu spróbowałem zrobić początek lst - wyniki będą poniżej na zdjęciach. Dzisiaj wszystkie zostały przewiązane. Dajcie sygnał czy to poprawinie zrobiony trening (początek), czy coś poprawić ;)
Wentylator mieszający już zakupiony, dzieki [MENTION=89817]Nunuhny[/MENTION] za propozycję :thumright:, różnica w poziomie dB spora (praktycznie go nie słychać), wiadomo ciągnie to za sobą też niższą wydajność ale podejrzewam że spokojnie wystarczy.
Zapach staje się coraz bardziej intensywny - myślę o założeniu filtra

Fotki:
Box przed LST​

4 [13 dzień weg]​




3 [16 dzień weg]​




2 [16 dzień weg]​


1 [16 dzień weg]​




Box po LST​
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Ciesze się że mogłem pomóc w jakimś stopniu, co do sadzonek rąsną przecudnie.
 

ryos

Member
Rejestracja
Lis 22, 2018
Postów
19
Buchów
0
Czwarty Up
Dziewczyny weszły już na Flo, to co mocno mnie zdziwiło - pierwsze preflowery pojawiły się +/- 18-20 dniu wega.
Gdy robiłem lst ostatniej pannie(3), poczułem się zbyt pewnie, użyłem zbyt dużej siły i łodyga trach. Próbowałem jakoś ją odratować jednak nie dałem rady :smiley-killing-hims. Nie chciałem by sytuacja się powtórzyła, dlatego puściłem resztę dziewczyn wolno. Postanowiłem wykorzystać siatkę, którą dostałem razem z boksem. Mimo, iż otwory w siatce są zbyt duże to pozwala ona doświetlić niższe partie i myślę że przyczyni się to do choć trochę wyższego plonu. Podlewam ok.500ml wody na donicę o pH 6.5 co 2 dni na przemian z mixem : Biogrow(2ml), Topmax(1ml), Biobloom(2ml) na 1l wody - zgodnie z tabelką.
Filtr węglowy zamontowany - sporo obniża intensywność zapachu jednak nie eliminuje do końca, co należy mieć na uwadze.

Zdjęcia:



1/32/12​




4/29/11​



2/32/12​



 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Filtr węglowy zamontowany - sporo obniża intensywność zapachu jednak nie eliminuje do końca, co należy mieć na uwadze.

Najwidoczniej jest źle dobrany do wentylatora albo kupiłeś jakiś badziew ;) Byłbym w stanie uwierzyć jak być miał końcówkę flo, ale na tym etapie nie ma szans żeby dobrze dobrany filtr nie pochłaniał 100% zapachu.
 

ryos

Member
Rejestracja
Lis 22, 2018
Postów
19
Buchów
0
Najwidoczniej jest źle dobrany do wentylatora albo kupiłeś jakiś badziew ;) Byłbym w stanie uwierzyć jak być miał końcówkę flo, ale na tym etapie nie ma szans żeby dobrze dobrany filtr nie pochłaniał 100% zapachu.

Sprawdziłem to dokładnie i okazało się że masz racje :). Otwarty był jeden z wlotów na przewody, po zamknięciu zapachu nie ma.
U dwóch panien liście dolne żółkną i obumierają a na górnych końcówki są delikatnie żółte - wygląda to jak niedobór potasu - czy jednak się mylę ?
O ile mogę bezpiecznie zwiększyć dawkę Bio-bloom, który zawiera dosyć sporo potasu by wyelminować ten deficyt ?
 

ryos

Member
Rejestracja
Lis 22, 2018
Postów
19
Buchów
0
Piąty up

Witam wszystkich w nowym roku :thumright: Ostatnio trochę zamuliłem ale spieszę z fotami by nadgonić świąteczną przerwę<coolpalacz>. Dolne żółknięcie i obumieranie liści postępuje, lecz nie bardzo wiem jak je zatrzymać. U panny nr 1 wygląda to tak jak bym ją zlolipopował. Nawozy leję wdł. tabeli z tą różnicą, iż top maxa leję już po 4ml. Biogrow 4ml i bio bloom 4ml na 1l wody co 3-4 dni. Planuję lać jeszcze +/- z tydzień a później sama woda do harvestu.
Jak myślicie ile jeszcze im zostało ?

4/39/21



1/42/22​



2/42/22​



1/48/28​



4/45/27​



2/48/28​




Box

+
Polecam album OSAD
 
Ostatnia edycja:

ryos

Member
Rejestracja
Lis 22, 2018
Postów
19
Buchów
0
Szósty up


Lecimy z kolejnym upem 8)
Dziewczyny zaczynają oblewać się żywicą i zbijają topy. Niektóre łodygi ledwo utrzymują się w pionie, będę musiał wykorzystać jakiś patent i przywiązać delikwentki :twisted:
Zastanawiam się kiedy/czy zrobić flusha, teoretycznie przy bio bizzie nie jest to wymagane, ale używałem jeszcze plagronu pH - do regulacji ph wody.
Zakupiłem też melasę trzcinową i po flushu odstawię nawozy, a następnie będę lał wodę z melasą.
Jak myślicie z której panny harvest będzie najbogatszy ?
Jakie przybliżenie musiałbym mieć by obserwować kolor trichomów ?
W bonusie foto melasy oraz pestek na następny grow :thumright:



1/53/33/





2/53/33/​






4/50/32​





1/57/37​





4/54/36​






2/57/37​






Bonus​

 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Odradzam dawać wodę z melasą na koniec, jak już to teraz im zapodaj a na sam koniec tylko wodę im dawaj.

BTW, propsy za OSAD ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół