nasiona marihuany

Nawóz z odpadów marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

rastadeath

New member
Rejestracja
Lis 18, 2018
Postów
2
Buchów
0
Mam pytanie - czy ktoś próbował przetworzyć odpady z krzaczków gandzi to znaczy generalnie liści na nawóz? Tak zwanej gnojowicy tylko z tą małą różnicą że z lisci maryśki a nie pokrzywki lub żywokostu? Jeśli tak czy lepiej używać podczas wzrostu czy podczas kwitnienia , czy też przez cały cykl życia rośliny?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,139
Buchów
7,886
Odznaki
5
Tak, możesz tak zrobić. Na zwrot spisze się świetnie. Po za tym zły dział...
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
292
Możesz zrobić booster ogólnorozwojowy tzw Fermented Plant Juice.

Tutaj proces produkcji z męszczaka jaki mi się trafił w grow.
Rwiesz roślinę na małe kawałki, dodajesz wagowo tyle samo trzcinowego cukru, ugniatasz kilka minut , zasypujesz dodatkową warstwą cukru i odstawiasz na 5-7 dni.






Po tych 5-7 dniach odcedzasz sok który puściła roślina. Jest to silnie skoncentrowany nawóz który stosujemy w ilości 1-2 ml/litr.


pozdro
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Możesz zrobić booster ogólnorozwojowy tzw Fermented Plant Juice.

Tutaj proces produkcji z męszczaka jaki mi się trafił w grow.
Rwiesz roślinę na małe kawałki, dodajesz wagowo tyle samo trzcinowego cukru, ugniatasz kilka minut , zasypujesz dodatkową warstwą cukru i odstawiasz na 5-7 dni.


pozdro

I masz niezłego jabcoka :) (wino marki wino)
 

rastadeath

New member
Rejestracja
Lis 18, 2018
Postów
2
Buchów
0
Możesz zrobić booster ogólnorozwojowy tzw Fermented Plant Juice.

Tutaj proces produkcji z męszczaka jaki mi się trafił w grow.
Rwiesz roślinę na małe kawałki, dodajesz wagowo tyle samo trzcinowego cukru, ugniatasz kilka minut , zasypujesz dodatkową warstwą cukru i odstawiasz na 5-7 dni.






Po tych 5-7 dniach odcedzasz sok który puściła roślina. Jest to silnie skoncentrowany nawóz który stosujemy w ilości 1-2 ml/litr.


pozdro

Ok, dzięki ciekawa opcja, lecz już trochę za późno, zalałem wszystko co miałem wodą i zrobiłem gnojowicę, ale następnym razem zrobię tą metodą, lecz zastanawiam się czy zamiast cukru nie lepiej było by użyć melassy z trzciny cukrowej lub buraka? i jeszcze jedna kwestia, bo zostało mi sporo suchych liści które chciał bym przerobić również na nawóz, i tak sobie myślę że zasypie je cukrem dodając odrobinę wody lub zaleje melassą :) i sprawdzę co z tego wyniknie.
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
292
Musi być cukier, bo cukier przez ciśnienie osmotyczne wyciąga z rośliny soki i ten sok się fermentuje. Melasą nie da się uzyskać takiego efektu.
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
931
Buchów
2,052
Robiłem gnojówke z liści ale sobie odpuscilem. Wali kiszoną gandą. Podlalem tez resztami rosliny na balkonie. Bardzo dlugo czuc ten zapach ;)
Nie wiem jak z działaniem bo tamta uprawe niszczyl mi przedziorek. I liscie i tak dosc szybko żołkły i usychaly. Mialem tez problem z lampą wiec nie był to miarodajny test.
Na flo uzywalem sproszkowanych skórek banana.

Moze jeszcze kiedyś wrocę do gnojówki z odpadkow w ramach eksperymentu i jednego planta bede tym karmil dla porównania.
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
931
Buchów
2,052
Suszone zmielone w blenderze skórki banana sypałem do mieszanki ziemi z 2-3 lyzki na 11l ziemi allmix lub rozrabiałem w butelce 5l wody z 3 - 4 lyzki stołowe pyłu bananowego odstawialem i mieszałem co jakiś czas. Lałem na następny dzień.

I tak walczyłem z niedoborami wiec nie wypowiem się co do skuteczności.
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,947
Buchów
5,209
Odznaki
9
Też myślałem sypać do medium przy przesadzaniu + gnojówka ze skórek.Gnojówki 100ml/L tak jak z pokrzyw czy kurzajca.
Dzięki Kastet za odpowiedz i sorenson za offtop.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół