nasiona marihuany

problem z montażem wentylacji

Wyszukiwarka Forumowa:

Bakopamonieri

Member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
5
Buchów
0
Próbuje zamontować wentylację do boxa 40x40x120.
Kupiłem:
CAN Original filtr węglowy 75m3/h 100/125mm
Kołnierz fi 100mm do filtrów CAN Lite
Przewód wentylacyjny 100fi / 1mb miękki aluminiowy
[h=1]WENTYLATOR AXIAL-FLO Ø125 black orchid.[/h]
Pierwotnie miał być do 30x30x60 homeboxa ale zapach az tak nie przeszkadzał a plant przerósł i tak i tak ( 1y grow, brak umiejetnosci treningu, wiadomo) i obylo sie bez wentylacji, wystarczyła uchylona klapka. Teraz nowy box w drodze, otwory bedą takie:

Otwory wentylacyjne:


lewy bok: 1x 150mm, 1x pasywny


prawy bok: 1x 100mm, 1x pasywny


tył: 2x 100mm, 1x pasywny


góra: 1x 150mm

Pytanie jest następujące:

co ma byc pierwsze w linii: filtr a potem od razu wentylator i dalej przewód na zewnątrz boxa? Jak połączyć filtr z wentylatorem? Niby wentylator wchodzi w otwór filtra ale nie ma jak tego umocować na stałe - jakiś klej, albo taśmą okleić? Sam przewód niby fi 100 ale nie chce też wleźć na kołnierz filtra, chyba ze za salbo wciskam ale boje sie uszkodzić przewód. Jak juz bym wcisnał to rozumiem ze opaska i spokój.
Do tego górnego otworu w nowym boxie chyba tez bedzie trzeba dokupić nowy przewód fi 150?

Jakby ktoś mógł mi łopatologicznie to wytłumaczyć i powiedzieć co jeszcze mam dokupić będę wdzięczny.

Kurde większość tematów ogarnałem na forum ale z tą wentylacją to nic nie moge skumać.

plz help
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Zerknij w fotorelacjach masz mase przykladow...
 

Bakopamonieri

Member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
5
Buchów
0
No zerkam zerkam, i niby staram sie robić tak samo ale nie moge nałożyć rurki 100 mm na przejściowke tez 100 mm, teoretycznie rurka powinna miec nieco luzu, moze moja jakas felerna.
Poza tym w fotorelacjach raz tak raz inaczej, i tak wszystko juz gotowe a ja mam problem z montażem... myślałem, że ktoś trik techniczny mi sprzeda.
No nic zerkam dalej.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Taśma montażowa to najlepszy przyjaciel growera ;)
 

pacoguzman

Member
Rejestracja
Paź 29, 2018
Postów
18
Buchów
0
Nie wiem czy dobrze odczytałem, ale jeśli masz wentylator 243m3, a filtr 75m3 to będzie śmierdzieć. Filtr musi mieć większą przepustowość niż wentylator.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nie wiem czy dobrze odczytałem, ale jeśli masz wentylator 243m3, a filtr 75m3 to będzie śmierdzieć. Filtr musi mieć większą przepustowość niż wentylator.

Raczej źle odczytałeś, wiatrak ma 125m3. Myślę, że nie będzie śmierdzieć, chociaż to i tak przy dużo na tak małą kubaturę namiotu. Na twoim miejscu, właśnie ze względu na nią, wyrzuciłbym wentylator oraz filtr poza boxa, rzecz jasna jeżeli możesz sobie na to pozwolić. ;)
 

Bakopamonieri

Member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
5
Buchów
0
Filtr mam rzeczywiście 75m3, wentylator 105m3 :/ powinno być odwrotnie raczej. Nieuwaga przy zakupie. No cóż dokupie mocniejszy filtr najwyzej. Człowiek uczy sie na bledach :)

Po prostu myslalem ze jak wszystko fi 100mm to bedzie totalnie kompatybilne a tu trzeba samemu kombinowac, i za cholere ta rura nie chce wejsc ani na filtr ani na went. Natomiast tasma montazowa rozwiazuje problem.

Dzieki za rady dla zielonego growera :)

---------- Post Zaktualizowany 22:09 ---------- Data pierwszego postu 20:09 ----------

Sprecyzuje z czym mam problem: Kołnierz fi 100mm do filtrów CAN Lite ma fi wewn 100mm a zewn 104mm - fizycznie nie jestem w stanie naciagnac na niego przewodu. Przewód wlazł na wenta od cienszej strony i git, natomiast mam zagwozdke jak połączyć kołnierz z wentem. Jedyny pomysł to czoło do czoła i objechać taśmą, ale to jakaś taka prowizorka, może jest inny sposób, którego nie znam.
Przeglądam fotorelacje i nie mam innego pomysłu...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół